Dovolenka Sicília, Taliansko

Najväčší ostrov celého Stredomoria sa volá Sicília a patrí Taliansku. Vyniká krásnymi plážami a zachovalou divokou prírodou pod rozohnenou Etnou. Vaša dovolenka na Sicílii bude kúzelná bez ohľadu na to, či preferujete leňošenie na pláži, prechádzky po horských dedinkách či objavovanie starobylých miest. Vyskúšajte letoviská Letojanni, Giardini, Taorminu, San Vito lo Capo alebo Cefalú.

+ Ďalšie lokality Taliansko
185 zájazdov | Radiť podľa:  Odporúčanie

Sicília

  • štát: Taliansko 
  • mena: 1 € (euro) 
  • časový rozdiel oproti Slovenskej republike: žiadny

Najväčší ostrov Stredozemného mora sa volá Sicília, patrí Taliansku a je to turistický raj s krásnymi plážami i divokou nespútanou prírodou pod často soptiacou Etnou. Či už dáte prednosť leňošeniu na pláži, alebo chcete blúdiť v uličkách horských dedín, či sa prechádzať starobylými mestami, Sicília má pre vás svoje miesto. Najväčším lákadlom je dramatická príroda vnútrozemia ostrova. Od talianskej pevniny, regiónu Kalábrie, je ostrov oddelený asi 5 kilometrov širokou Messinskou úžinou.

Dovolenka Sicília

Sicília uspokojí každého turistu. Môžete hľadať luxus a relaxáciu pri mori, dobrodružné túry na úpätí sopky Etny, alebo spoznávať odkazy starých kultúr a ďalšie architektonické pamiatky. Vašimi spoločníkmi budú slnečné počasie, všadeprítomné plantáže pomarančovníkov a vrelá nálada miestnych obyvateľov. Doprajte si aj nevšedné výlety loďou. Dovolenka na Sicílii prinesie do vášho života nové zážitky a nadšenie z poznanej krásy ostrova.

More, hotely, atmosféra

Väčšinu vyhlásených pláží hľadajte na východnom pobreží najmä v okolí Taorminy, na západe je potom známa pláž v San Vito Lo Capo. Najkrajšie pláže často bývajú v pobrežných prírodných rezerváciách, akou je napríklad aj najstaršia prírodná rezervácia na Sicílii Riserva Naturale dello Zingaro.

Ubytovať sa na najväčšom ostrove Stredomoria môžete najmä v menších rodinných hoteloch a apartmánových domoch, ktoré rešpektujú okolitú nádhernú prírodu. Sprievodné služby alebo bazény nájdete u väčšiny z nich. Návštevníci najčastejšie využívajú polpenziu a all inclusive. K dispozícii sú aj raňajky.

Atmosféra na Sicílii je vhodná pre vyznávačov pokojnej dovolenky spojenej s výletmi do nespútanej stredomorskej prírody. Dramatický nádych dokresľuje majestátna Etna. Ostrov prekvapí svojou drsnou tvárou, prekrásnou a nevšednou kombináciou farieb a originalitou. Miestni obyvatelia sú veľmi pohostinní a slušných turistov si považujú.

Najzaujímavejšie miesta

Sicília má veľa čo ponúknuť turistickému ruchu. Pýši sa hneď tromi rôznymi moriami, ktoré ostrov obmývajú. Na severnom pobreží sa vlní more Tyrhénske, na východnom pobreží more Iónske a na južnom Stredozemné. Krásnym letoviskom na východnom pobreží je Letojanni. Ďalším navštevovaným strediskom je Giardini Naxos s historickými stavbami a vykopávkami. O niečo rušnejšia je Taormina s promenádou Corco Umberto. Na západe Sicílie sa nachádza zrejme najkrajšia pláž na celom ostrove v letovisku San Vito Lo Capo. Ďalšie mestečko s tri tisícky rokov dlhou históriou sa volá Cefalú.

Len last minute
Doprava Doprava
Cena za osobu Cena za osobu
od {{tss.temp.cenaMin | currency: z18n.currencySymbol_default():0}}  Na cene nezáleží  do {{tss.temp.cenaMax | currency: z18n.currencySymbol_default():0}}
Stravovanie Stravovanie
Dĺžka zájazdu Dĺžka zájazdu
Úroveň hotela Úroveň hotela
Typ zájazdu Typ zájazdu
Vzdialenosť od pláže Vzdialenosť od pláže
Priamo pri pláži Do {{tss.temp.mOdPlazeMax| number:0}} m od pláže Na vzdialenosti od pláže nezáleží
Typ pláže Typ pláže
Číslo zájazdu Číslo zájazdu
Akcia Akcia
Obsahuje text Obsahuje text

Krajina:

Zrušiť

Oblasť:

Zrušiť

Typ ponuky:

Doprava:

Stravovanie:

Dĺžka zájazdu:

Úroveň hotela:

Typ zájazdu:

Kdy vyrazit: