Dovolenka Taliansko

7 119 zájazdov | Radiť podľa:  Odporúčanie

Taliansko

  • hlavné mesto: Rím 
  • mena: 1 € (euro) 
  • časový rozdiel oproti Slovenskej republike: žiadny

Jeden z najbohatších štátov Európy čo do prírodných i kultúrnych zaujímavostí je Taliansko. Krajina na Apeninskom polostrove je domovom horských masívov, dlhých piesočnatých pláží a bohatej histórie. Či už pôjdete na dovolenku do Talianska v lete k moru alebo v zime do hôr, prípadne si ju zvolíte ako cieľ vášho eurovíkendu či poznávacieho zájazdu, krajina v tvare jazdecké topánky si získa vaše srdce.

Dovolenka Taliansko

Dovolenka v Taliansku je za každých okolností skvelá voľba. Môžete sa vydať za príjemným oddychom k moru, najbližšie pláže sú už 600 kilometrov od Slovenskej republiky. Z regiónov pri mori odporúčame najviac obľúbené Benátsko, ďalej Kalábriu, Palmovú riviéru, Toskánsko, Apuliu a Kampániu. Skvelé letecké zájazdy na vás čakajú tiež na ostrovoch Sardínii, Sicílii a Ischii.

V zime je Taliansko lyžiarskym rajom, vyznávači zimných športov z celého sveta mieria hlavne do Trentina - Alta Adige, Južného Tirolska, alebo prepojených gigantov Dolomiti Superski a Sella Rondy. Benátky a Rím sú zase jednými z najobľúbenejších cieľov eurovíkendov.

Taliansko je vďaka prírode a kultúrnym pamiatkam jedným z najobľúbenejších cieľov poznávacích zájazdov v Európe i svete. Turisti v Taliansku obvykle kombinujú stravovanie v hoteli formou raňajok alebo polpenzie s kulinárskymi zážitkami v reštauráciách. Hotely ale tiež ponúkajú možnosť all inclusive stravovania.

Kultúra

Temperamentní Taliani zdedili obrovské kultúrne bohatstvo po svojich predkoch najmä vďaka priaznivej klíme, v ktorej sa darilo už starovekým civilizáciám vybudovať jedno z najmodernejších miest svojej doby. V dnešnom Taliansku je toho toľko čo obdivovať, že to nie je možné za ľudský život ani stihnúť. Vďaka blízkosti krajiny je ale možné stále sa sem vracať a spoznávať nové miesta a užívať si dovolenku pri mori aj na horách.

Talianska kuchyňa

Taliansku kuchyňu netreba bližšie predstavovať. Dlhodobo určuje trendy kuchyne celosvetovej a stala sa synonymom pre skutočné kulinárske zážitky. Opiera sa o využitie zeleniny, cestovín, pšeničnej aj iných múk, olivového oleja, byliniek, rýb a ľahkých omáčok alebo zálievok. Nutnosťou sú kvalitné syry a šunky. Medzi zákuskami nesmie chýbať kvalitná sýta zmrzlina alebo tiramisu. Tradičným alkoholickým nápojom je talianske víno, najmä červené. Pitný režim a štýl v jednom dopĺňajú kávy, limonády a voda.

Atmosféra

Atmosféra talianskeho sveta je jedinečná, temperamentná, živá, štýlová a prináša veľké zážitky. Taliani sú svetovo preslávení aj svojimi neduhmi ako kolísavou pracovnou morálkou a kvalitou odvedenej práce, svojráznym prístupom k cestnej doprave, ale to jednoducho k zemi na juhu Európy patrí. Naopak silne vynikajú miestni hudobníci, umelci, športovci, kuchyne, štýl. Dovolenka v Taliansku vždy prinesie niečo nové.

Najzaujímavejšie miesta

Turisti smerujúci k moru autom alebo autobusom majú najradšej Benátsko a susedný región Friuli Venezia Giulia. Na pobreží Jadranského mora tu ležia vôbec najslávnejšie talianska letoviská pre našich turistov, a to Caorle, Bibione a ešte napríklad Grado. Ďalšie individuálnou dopravou alebo autobusom vyhľadávané regióny sú Toskánsko, Abruzzo s Palmovou riviérou, Ligúria, Kampánia a Apulia.

Veľmi obľúbené sú letecké zájazdy do Kalábrie a na ostrovy Sardíniu, Sicíliu a Ischiu. Ostrovy na juhu Európy ponúkajú krásne prírodné prostredie s romantickými plážami a tiež neopakovateľnými skalnatými scenériami.

Taliansko je najvyhľadávanejšia lyžiarska krajina našich turistov. Niet sa čomu diviť, talianske Dolomity ponúkajú kompletne vybavené strediská, zvyčajne dostatok snehu aj vďaka zasnežovaniu a zároveň často slnečné počasie vďaka blízkosti Jadranského mora. Vyznávači zimných športov zo Slovenska i celého sveta mieria hlavne do Trentina - Alta Adige, Južného Tirolska, alebo prepojených gigantov Dolomiti Superski a Sella Rondy.

Krajina na Apeninskom polostrove je cieľom poznávacích zájazdov po prírodných i kultúrnych zaujímavostiach, a tiež eurovíkendov do Ríma, Benátok, Neapola, Milána, Florencie a ďalších.

Len last minute
Doprava Doprava
Cena za osobu Cena za osobu
od {{tss.temp.cenaMin | currency: z18n.currencySymbol_default():0}}  Na cene nezáleží  do {{tss.temp.cenaMax | currency: z18n.currencySymbol_default():0}}
Stravovanie Stravovanie
Dĺžka zájazdu Dĺžka zájazdu
Úroveň hotela Úroveň hotela
Typ zájazdu Typ zájazdu
Vzdialenosť od pláže Vzdialenosť od pláže
Priamo pri pláži Do {{tss.temp.mOdPlazeMax| number:0}} m od pláže Na vzdialenosti od pláže nezáleží
Typ pláže Typ pláže
Číslo zájazdu Číslo zájazdu
Akcia Akcia
Obsahuje text Obsahuje text

Krajina:

Zrušiť

Oblasť:

Typ ponuky:

Doprava:

Stravovanie:

Dĺžka zájazdu:

Úroveň hotela:

Typ zájazdu:

Kdy vyrazit: