Najkrajšie pláže Turecka

Vydajte sa s nami na obdivované pláže Turecka. Križovatka civilizácií pri Stredozemnom mori písala históriu. Teraz môže písať príbeh vašej dovolenky.

1. Kleopatrina pláž

Okolie mesta Alanya venoval Marcus Antonius Kleopatre ako svadobný dar. Miestna pláž nechal vylepšiť novou dávkou jemného piesku. Kleopatra sa do pobrežia i pláže zamilovala. Teraz môžete aj vy. Na konci Kleopatrinej pláže zaujme jaskyňa Damlatas.

Kleopatrina pláž, Turecko

2. Modrá lagúna – Ölüdeniz

Na piesočnú pláž v tvare tureckého polmesiaca nadväzuje modrá lagúna - Ölüdeniz. Ide o jednu z najviac fotografovaných pláží na svete. Ak chcete zažiť raj, tu máte možnosť.

Modrá lagúna – Öludeniz, Turecko

3. Kaputas

Pláže medzi skalnými útesmi majú kúzlo. Sú chránené a atraktívne. Pláž Kaputas je jednou z nich. Zíďte po 170 schodoch k morskej hladine a vychutnajte si kúzlo okamihu.

Kaputas, Turecko

4. Údolie motýľov

Turecky Kelebek Vadisi je tiesňava s plochým dnom, strmými svahmi a vodopádom. V Údolí motýľov na vás počas letnej sezóny čaká okolo tridsať druhov motýľov a vyše štyridsať druhov morí. A krásna pláž zážitky len umocní.

Údolie motýľov, Turecko

5. Cirali

Priestranná pláž pod horami s čistou vodou. Okruhliaky zaručujú podmienky na potápanie. Letovisko Kemer je vzdialené len 30 minút. Malé množstvo návštevníkov poteší.

Cirali, Turecko

6. Kabak

Poklad regiónu Fethiye. Navyše blízko Ölüdeniz. Môžete zmiznúť dve muchy jednou ranou. Malá pláž v zátoke, kde pokoj, čisté more a romantika majú svoj domov.

Kabak, Turecko

 

Pozrite sa aj na najkrajšie pláže Grécka.