Najkrajšie pláže Grécka

Vitajte v Grécku, kolíske európskej civilizácie, ktorej pláže, pobrežie a prírodné bohatstvo obdivuje celý svet. Pripravili sme zoznam desiatich najkrajších pláží Grécka, ktoré sú vám dostupné vďaka ponuke pobytov od Zájazdy.sk. Inšpirujte sa nádhernými obrázkami pláží. 

Pláž Matala - Kréta

Spoznajte nádhernú pláž, ktorá sa nachádza na ostrove Kréta. Nájdete ju na južnom pobreží ostrova priamo pri rovnomennej dedinke. Zátoka s nezvyčajne tmavým pieskom je z oboch strán obohnaná skalnými masívmi. V jednom z nich je veľké množstvo umelých jaskýň a skala pripomína ementál. Zo služieb môžete využiť početné bary, taverny aj niekoľko menších hotelov a apartmánov. Príjemná je taktiež prechádzka zachovalým centrom Mataly plným úzkych uličiek.

Pláž Matala, Kréta

Pozrite sa na ponuku najlepších zájazdov na Krétu

Pláž Porto Katsiki - Lefkada

Lefkada ukrýva jednu z najčarovnejších pláží Grécka. Na juhozápadnom cípe ostrova sa pod vápencovou skalou krčí úžasná pláž s pieskom i okruhliakmi. Ak vás v priebehu dňa prestane baviť kúpanie a opaľovanie, môžete vyraziť na prechádzku po útesoch na najjužnejšie miesto ostrova k majáku Akratas. Názov pláže Porto Katsiki sa často vyskytuje v zoznamoch najkrajších pláží sveta. Na skale nad plážou sa nachádza taverna.

Inšpirujte sa širokou ponukou zájazdov na Lefkadu

Pláž Myrtos - Kefalonia

Ostrov Kefalónia sa môže pochváliť jednou z najviac fotografovaných pláží na svete. Volá sa Myrtos a keď ju zbadáte, zostane nezmazateľne zapísaná vo vašej pamäti. Pláž je pokrytá jemnými bielymi kamienkami, ktoré z diaľky navodzujú pocit jemného svetlého piesku. Zátoka s plážou je obklopená belavými útesmi so stredomorskou vegetáciou. Pláž poskytuje turistom plnohodnotné služby. Romantický západ slnka je na nej bez pochýb najkrajší.

Pláž Myrtos, Kefalonia

Zažite krásnu dovolenku a vyberte si z našej ponuky zájazdov na Kefaloniu

Pláž Plaka - oblasť pevniny Pelion

Oblasť pevniny Pelion ukrýva nádherné pláže s bujnou zeleňou na kopcoch týčiacich sa nad nimi. Dostanete sa sem tak, že budete pokračovať v ceste z Olympskej riviéry smerom na juh. Jednotlivé malé letoviská sa chúlia medzi strmými svahmi okolitých kopcov a majú neopakovateľné čaro. Snáď najviac z celého Grécka pripomínajú tropické oblasti plné zelene s menšími zlatými plážami z jemného piesku. Objavte pobrežné klenoty oblasti Pelion.

Pláž Plaka, oblast pevniny Pelion

Nielen pláž Plaka môžete obdivovať s zájazdmi na grécku pevninu

Pláž Elafonisi - Kréta

Európske Tichomorie, aj tak sa občas zvyknú nazývať čarovné pláže Elafonisi na juhozápadnej Kréte. Pre návštevníkov je atraktívna najmä plytká voda, cez pláž sa dá prebrodiť na neďaleký ostrov Elafonisi. Preto pláž vyzerá ako žiarivý most. Nachádza sa tu piesok čiastočne ružovej farby, no väčšinou je sfarbený do žlta alebo biely. Okrem individuálneho výletu sa môžete na pláž vydať autobusom z letoviska Chania. Panoráma pláže vám poskytne naozaj nezabudnuteľný zážitok.

Pláž Elafonisi, Kréta

Vypravte sa na najväčší ostrov s našimi zájazdmi na Krétu

Červená pláž - Santorini

Ak ste doteraz neboli na ostrove Santorini, určite tak čo najskôr učiňte. Ide o vulkanický ostrov, ktorý má práve vďaka svojej sopečnej histórii veľa čo ponúknuť. Nenechajte si ujsť, okrem iných cieľov, aj Červenú pláž. Skalný masív, ktorý sa nad ňou týči, je tmavo červený až čierny. Táto farba sa na pláži mení na svetlo šedú, čo vytvára nezabudnuteľný kontrast. Spoznajte čarovné miesto ostrova.

Červená pláž, Santorini

Navštívte neobyčajne krásny ostrov s našimi zájazdmi na Santorini.

Pláž Navagio - Zakynthos

Pláž Navagio so známym vrakom lode je celosvetovo najznámejšia pláž Grécka. Nachádza sa na severozápadnom skalnatom pobreží ostrova Zakynthos. Pláž je chránená majestátnymi útesmi, ktoré dosahujú výšku až 200 metrov. Kontrast bieleho piesku a tyrkysovo modrého mora vyzerá ako na upravovanej fotografii. Táto krása je však skutočná. Pláž je dostupná iba z mora výletnými loďami.

Pláž Navagio, Zakynthos

Jedinečnú pláž Navagio môžete navštíviť v rámci zájazdov na Zakynthos

Pláž Mylopotas - Ios

Priestranná pláž Mylopotas je lákavou perlou ostrova Ios. Patrí k najkrajším v Grécku i v celej Európe. Nádherné je najmä okolitá panoráma. Zátoka je obklopená vysokými kopcami porastenými typickou nízkou zeleňou. Celkovú atmosféru umocňujú farebné domčeky v kopcoch. Pláž disponuje all inclusive vybavením a službami, takže na vás okrem prvotriedneho plážového servisu čaká aj množstvo taverien a barov.

Pláž Mylopotas, Ios

Inšpirujte sa pri výbere dovolenky ponukou zájazdov na Ios

Pláž Prasonisi - Rhodos

V Grécku môžete obdivovať ešte jednu pláž, ktorú omýva more z oboch strán. Ide o pláž Prasonisi na ostrove Rhodos. Z jednej strany sa môžete venovať kitesurfingu za veterným drakom v Stredozemnom mori, z druhej strany surfingu v často rozbúrenom Egejskom mori s vysokými vlnami. Po pláži sa určite prejdite aj na malý ostrovček Prasonisi, kde na vás čakajú neopakovateľné výhľady.

Pláž Prasonisi, Rhodos

Zažite nádhernú dovolenku a vyberte si od nás zájazdy na Rhodos

Pláž Balos - Kréta

Veľkým prírodným klenotom najväčšieho gréckeho ostrova Kréty je pláž Balos s priľahlými scenériami. V lagúne na severozápade ostrova vás privíta priezračne modré more, jemný biely piesok a pestrofarebné mušle na každom kroku. Pláž je izolovaná a cesta k nej trvá pomerne dlho. O to viac je však zachovalá. V nádhernej lagúne si budete pripadať takmer ako v Tichomorí.

Pláž Balos, Kréta

Navštívte pláž Balos aj ďalšie skvosty s našimi zájazdmi na Krétu

Neváhajte nás kontaktovať

Nikola Oceláková
Nikola Oceláková
S výberom a nákupom zájazdu vám pomôžem
0220 665 410
dnes zatvorené