Dovolenka Španielsko

3 348 zájazdov | Radiť podľa:  Odporúčanie

Španielsko

  • hlavné mesto: Madrid
  • mena: 1 € (euro)
  • časový rozdiel oproti Slovenskej republike: žiadny, Kanárske ostrovy - 1 hodina

Španielsko zaberá väčšinu Pyrenejského polostrova a jeho súčasťou sú aj Kanárske a Baleárske ostrovy. Najatraktívnejšie pevninské riviéry sú Costa Brava a Andalúzia. Z ostrovov sú vyhľadávanými destináciami Baleárske ostrovy v Stredozemnom mori, kde patria ostrovy Mallorca, Menorca, Ibiza a Formentera. Kanárske ostrovy, konkrétne tie najväčšie ako Gran Canaria, Tenerife, Lanzarote a Fuerteventura, sú dokonca turistami celoročne navštevovanými a veľmi obľúbenými destináciami.

Dovolenka Španielsko

Západné Stredomorie zaručuje návštevníkom stabilné slnečné počasie počas celého leta, v juhošpanielskej Andalúzii dokonca už od mája do októbra. More je v letných mesiacoch príjemne vyhriate až na 26°C. Španielsko je ľahko dostupné letecky. Na letoviská na pevnine sa môžete vybrať aj autom alebo autobusom. Úroveň služieb a ubytovania pre turistov je na vysokej úrovni. Dovolenka v Španielsku vás okúzli. Doporučujeme podniknúť čo najviac výletov, hlavne po ostrovoch.

Španielsko je taktiež rajom poznávacích zájazdov a eurovíkendov.

Najobľúbenejšími formami stravovania sú polpenzia a all inclusive.

Kultúra, kuchyňa, atmosféra

Temperamentná krajina na juhozápade Európy má bohatú históriu s množstvom kultúrnych odkazov. Najväčší rozmach zaznamenala počas stredovekých zámorských objavov. Tradičné kráľovstvo bolo dlhé storočia centrom kultúry a vzdelanosti. Hlavným mestom je Madrid, ktorý leží v centrálnej časti Španielska. Pre turistov vyhľadávajúcich more a slnko sú však určite lákavejšie mestá Barcelona, Valencia a Malaga. Najatraktívnejšou destináciou je Barcelona, hlavne vďaka originálnym stavbám slávneho architekta Gaudího a jeho súčasníkov.

Španielská kuchyňa čiastočne vychádza zo stravovania Arabov a Židov, ktorí tu prežívali v stredoveku. Je však ovplyvnená aj zámorskými objavmi a potravinami dovezenými z ďalekých kolónií. Vo veľkej miere sa používa olivový olej a tradičná zelenina južanskej kuchyne - cesnak, cibuľa, paradajky a papriky. Vplyv Arabov je vidieť pri používaní korenia šafrán a rímska rasca, medom sladených sladkostí či pri pridávaní ovocia a mandlí do jedál. Najznámejšie jedlá sú paella, tortilla espaňola, gazpacho, pescado fresco (čerstvá ryba) a mariscos (plody mora).

Španieli sú horkokrvní a temperamentní. Majú radi tanec, spev a šport. Slávne flamenco je hudebne-tanečná kultúra, ktorej kolískou a zároveň aj súčasným centrom je práve juhošpanielská Andalúzia. Španielsko žije futbalom a hlavne slávnym El Clásico, najprestížnejším futbalovým zápasom v Španielsku medzi Real Madridom a Barcelonou. Je to v podstate najväčšia športová udalosť v tejto krajine.

Najzaujímavejšie miesta

Na španielskej pevnine si môžete vybrať prakticky akékoľvek miesto na pobreží. Najviac obľúbená je Costa Brava so svojimi letoviskami Lloret de Mar, Tossa de Mar, Malgrat de Mar, Blanes a iné. Na juh Španielska sa lieta hlavne do Andalúzie. Jednotlivé pobrežia sa nazývajú Costa de la Luz, Costa del Sol, Costa Tropical a Costa de Almería.

Najobľúbenejšie letoviská sú Benalmádena, Torremolinos, Marbella a Roquetas de Mar. Baleáry v Stredozemnom mori sú veľmi vyhľadávané. Tvoria ich 4 malebné ostrovy: Mallorca, Menorca, Ibiza a Formentera. Kanárske ostrovy môžete poznávať vďaka priaznivému podnebiu celý rok. Kedykoľvek tak môžete navštiviť Gran Canariu, Tenerife, Lanzarote alebo Fuerteventuru.

 

Len last minute
Doprava Doprava
Cena za osobu Cena za osobu
od {{tss.temp.cenaMin | currency: z18n.currencySymbol_default():0}}  Na cene nezáleží  do {{tss.temp.cenaMax | currency: z18n.currencySymbol_default():0}}
Stravovanie Stravovanie
Dĺžka zájazdu Dĺžka zájazdu
Úroveň hotela Úroveň hotela
Typ zájazdu Typ zájazdu
Vzdialenosť od pláže Vzdialenosť od pláže
Priamo pri pláži Do {{tss.temp.mOdPlazeMax| number:0}} m od pláže Na vzdialenosti od pláže nezáleží
Typ pláže Typ pláže
Číslo zájazdu Číslo zájazdu
Akcia Akcia
Obsahuje text Obsahuje text

Krajina:

Zrušiť

Oblasť:

Typ ponuky:

Doprava:

Stravovanie:

Dĺžka zájazdu:

Úroveň hotela:

Typ zájazdu:

Kdy vyrazit: