Dovolenka Zakynthos, Grécko

Zakynthos je naozajstným rajom slnečnej dovolenky. Na celej čiare tu vyhráva pre Grécko typická kombinácia nádhernej prírody a kvalitných pláží pri čistom mori. Spoznať môžete rôzne letoviská na ostrove, napr. Laganas, Tsilivi a Kalamaki. Dovolenka na Zakynthose vás určite okúzli.

+ Ďalšie lokality Grécko
332 zájazdov | Radiť podľa:  Odporúčanie

Zakynthos

  • štát: Grécko 
  • mena: 1 euro (€) 
  • časový rozdiel oproti Slovenskej republike: + 1 hodina

Ostrov Zakynthos patrí medzi najzelenšie ostrovy Grécka. Často sa o ňom hovorí ako o „kvitnúcej záhrade Grécka“, preto sa často nazýva „Kvetom východu“. Pýši sa priezračne čistou vodou a prekrásnymi plážami, ktoré sú známe vrakmi starých pirátskych lodí – najslávnejšou z nich je pláž Navagio, kde v 80. rokoch stroskotala pašerácka loď. Panenská príroda na plážach zátoky Laganas dokonca nalákala k hniezdeniu morskú korytnačku karetu obrovskú.

Zakynthos je z veľkej časti hornatý a porastený lesmi. Západ tvoria skalnaté útesy, ktoré obklopujú kúzelné zátoky. Preslávená je Modrá jaskyňa na myse Skinari, kde môžete obdivovať žiarivo modrú fosforeskujúcu vodu vychádzajúcu z hlbín mora. A je to naozaj veľká hĺbka! Juhovýchodne od ostrova sa nachádza najväčšia hlbina Stredomoria, ktorá dosahuje hĺbku až 4 300 metrov. Východné pobrežie je porastené olivovými hájmi a obklopené piesočnými plážami.

Dovolenka Zakynthos

Zelený ostrov v Iónskom mori vyslovene láka k pokojnému relaxovaniu. Je to vyhľadávaná lokalita pre dovolenku all inclusive. A aj keď sa prekrásne miestne pláže môžu na prvý pohľad zdať ako drahý raj, na Zakynthose nájdete aj lacnú dovolenku. A na výber je toho veľa. Zakynthos je taktiež tradičným cieľom bohatej ponuky Last Minute zájazdov.

Hlavné mesto Zakynthos

Hlavné mesto leží pod pozostatkami benátskej pevnosti Kastro. Pamiatky, ktoré tu určite stojí za to navštíviť, sú kostoly Agios Nikolaos a Agios Dionisio. Miestna architektúra sa pýši typickými benátskymi oblúkmi a dominuje tu okrová farba.

Juhovýchod Zakynthosu

Niektorí tvrdia, že Vassilikos je najkrajšia časť ostrova Zakynthos. Niet divu. Mestečko ponúka nádherný výhľad na polostrov Peloponés a je plné charizmatických taverien, kvitnúcich záhrad a vinohradov. Pobrežie tvoria piesočné pláže s pozvoľným vstupom do vody – najznámejšie z nich sú Porto Zoro, Agios Nikolaos a Banana Beach. Ďalšie vyhľadávané letovisko je Laganas, najväčšie a najrušnejšie centrum ostrova, ktoré ponúka dlhé piesočné pláže aj dostatok vyžitia pre milovníkov nočného života. O poznanie pokojnejšia je oblasť Porto Koukla, prístavné mesto ležiace uprostred olivových hájov s prekrásnymi piesočno-kamienkovými plážami.

Východ Zakynthosu

Najdlhšiu piesočnú pláž ostrova nájdete v letovisku Kalamaki na východe ostrova. Je tu veľa reštaurácií, typických gréckych taverien a čisté piesočné pláže s pozvoľným vstupom do mora. Podobné je to aj v letovisku Tsilivi, ktoré je vďaka pestrému mestskému životu a širokým plážam ideálnou voľbou pre rodiny s deťmi. Pokiaľ vyhľadávate oblasť bližšie k prírode, tak by ste mali určite navštíviť Tragaki, kde môžete obdivovať nekonečné porasty viníc a olivových hájov. Tragaki je ideálnou voľbou pre romantickú dovolenku – piesočné pláže s tyrkysovým morom, malebná architektúra a prírodné scenérie hovoria za všetko. Za najzelenšiu časť ostrova sa považuje letovisko Argassi so svojou charakteristicky gréckou atmosférou, bohatou ponukou nočného života a malými piesočnými plážami.

Západ Zakynthosu

Najkrajšiu pláž celého Stredomoria nájdete určite v Gerakas. Prírodné scenérie, jemný piesok a pozvoľný vstup do mora lákajú k hniezdeniu dokonca aj vzácne karety obrovské.

Severovýchod Zakynthosu

Pokiaľ chcete obdivovať neporušenú prírodu, potom je tou pravou voľbou pre vás Kypseli. Relaxovať tu môžete uprostred olivových hájov, kúpať sa budete v priezračnom mori a k slneniu Vám skvelo poslúžia miestne kamienkovo-piesočné pláže. Pokiaľ vás láka romantika, tak by ste mali navštíviť Amoudi, malú dedinku ležiacu úplne mimo dosah turistického ruchu, obklopenú olivovníkmi a piesočnými plážami.

Len last minute
Doprava Doprava
Cena za osobu Cena za osobu
od {{tss.temp.cenaMin | currency: z18n.currencySymbol_default():0}}  Na cene nezáleží  do {{tss.temp.cenaMax | currency: z18n.currencySymbol_default():0}}
Stravovanie Stravovanie
Dĺžka zájazdu Dĺžka zájazdu
Úroveň hotela Úroveň hotela
Typ zájazdu Typ zájazdu
Vzdialenosť od pláže Vzdialenosť od pláže
Priamo pri pláži Do {{tss.temp.mOdPlazeMax| number:0}} m od pláže Na vzdialenosti od pláže nezáleží
Typ pláže Typ pláže
Číslo zájazdu Číslo zájazdu
Akcia Akcia
Obsahuje text Obsahuje text

Krajina:

Zrušiť

Oblasť:

Zrušiť

Typ ponuky:

Doprava:

Stravovanie:

Dĺžka zájazdu:

Úroveň hotela:

Typ zájazdu:

Kdy vyrazit: