Dovolenka Korfu, Grécko

400 zájazdov | Radiť podľa:  Odporúčanie

Korfu

  • štát: Grécko 
  • mena: 1 euro (€) 
  • časový rozdiel oproti Slovenskej republike: + 1 hodina

Korfu je prekrásny grécky ostrov plný nádherných pláží. Má vynikajúcu grécku kuchyňu a priateľských miestnych obyvateľov. Je to druhý najväčší ostrov gréckych Iónskych ostrovov a rozkladá sa na šesťsto kilometroch štvorcových. Vďaka celoročne slnečnému počasiu je to taktiež jeden z vôbec najzelenších ostrovov. To vytvára v spojení s priezračne tyrkysovým morom a zlatými plážami dokonalú idylku. Mnohí preto o Korfu hovoria, že je to jeden z najkrajších ostrovov Grécka. Získal si dokonca priezvisko „Zelená perla Iónskeho mora“ alebo „Smaragd Stredomoria“.

Legendy a mytológia

Ostrov Korfu je podobne ako zvyšok Grécka opradený mnohými mýtami a legendami. Odohrávala sa tu časť príbehu o Jásonovi a Argonautoch. Ostrov si obľúbilo taktiež mnoho kultúrnych velikánov – mimo iných aj Goethe alebo Oscar Wilde.

Predovšetkým sem však Homér umiestnil časť príbehu o Odysseovi. Nachádza sa tu bájny ostrov Fajákov, ktorý Odysseus navštívil počas svojho návratu z trójskej vojny. Jedno z najnavštevovanejších miest je tzv. Myší ostrov, ktorý leží neďaleko polostrova Kanoni na východe Korfu. Myší ostrov na prvý pohľad pripomína loď, ktorou bol podľa legiend – Poseidon ju údajne v hneve premenil na kameň.

Dovolenka Korfu

Hlavný dôvod, prečo je Korfu vyhľadávanou letnou destináciou, sú miestne pláže. Korfu totiž ponúka 200 km pobrežia a nájdete tu všetko od malých kamienkových zátok cez dramatické útesy až po široké pláže so zlatým pieskom. Miestne pláže sú okrem toho považované za najčistejšie v celej Európe, a tak si priezračné more obľúbili potápači z celého sveta. Na Korfu môžete v letnej sezóne využiť zvýhodnené Last Minute zájazdy.

Jednotlivé časti ostrova

Východná časť ostrova ponúka pokojnú idylku. Na juhovýchode Korfu sú pláže väčšinou úzke, krátke a posiate drobnými kamienkami. Za pozornosť stojí prístav Benitses s bohatým programom pre milovníkov nočného života. Pokiaľ túžite po ľudoprázdnych súkromných plážach, tie môžete nájsť v okolí Mesonghi a Boukari. Naopak, priaznivci pláží, na ktorých to žije, by sa mali vydať do Kavos.

Pokiaľ Vás Korfu láka predovšetkým miestnou kultúrou a životným štýlom, vydajte sa na juh ostrova. Zažijete tu turizmom takmer nedotknuté tradičné prostredie a na vlastnej koži zakúsite životný štýl miestnych ľudí. Krajina na juhu ostrova sa mierne zvažuje z kopca, a preto je tu mnoho dlhých pláží a zátok. Neďaleko mesta Kavos sa nachádza úplne opustená pláž Arkoudila, vzdialená od akejkoľvek civilizácie. Dostanete sa k nej po dlhej prašnej ceste. Medzi ďalšie krásne avšak už viac navštevované pláže patrí Gardeno a Agios Gordis. Rajom surfárov je tzv. „korfská púšť“, dlhá piesočná pláž Issos neďaleko Kerkyry.

Západ ostrova si užijú hlavne milovníci vĺn. Táto časť ostrova totiž leží pri otvorenom mori a býva tam o dosť veternejšie počasie, v porovnaní s ostatnými časťami Korfu.

Na severozápade sa nachádzajú väčšinou malé piesočné alebo kamienkové pláže. Najznámejšou je tu oblasť Paleokastritsa, odkiaľ sa dá za drobný poplatok nechať previezť na niektorú z odľahlých opustených pláží.

Na severe Korfu sa za kúzelnou romantickou atmosférou vydajte na Sunset Beach v Peroulades. Nachádza sa tu piesočná pláž ležiaca pod vysokým útesom, na ktorom je vyhliadka na miestne vápencové skaly. A ako napovedá už aj samotné meno pláže, západ slnka je tu nezabudnuteľný zážitok. Medzi romantické pláže patrí aj Sidari, kde sa nachádza tzv. Kanál lásky. O niečo organizovanejšie pláže nájdete v Agios Georgios, Agios Stefanos a Arillas

Taktiež na severovýchode Korfu nájdete pestrý výber miest, kde môžete stráviť nezabudnuteľnú dovolenku. Mnoho malých kamienkových pláží nájdete v oblasti Kassiopi alebo Nissaki. Menej navštevované pláže si užijete v blízkosti Avlaki.

Len last minute
Doprava Doprava
Cena za osobu Cena za osobu
od {{tss.temp.cenaMin | currency: z18n.currencySymbol_default():0}}  Na cene nezáleží  do {{tss.temp.cenaMax | currency: z18n.currencySymbol_default():0}}
Stravovanie Stravovanie
Dĺžka zájazdu Dĺžka zájazdu
Úroveň hotela Úroveň hotela
Typ zájazdu Typ zájazdu
Vzdialenosť od pláže Vzdialenosť od pláže
Priamo pri pláži Do {{tss.temp.mOdPlazeMax| number:0}} m od pláže Na vzdialenosti od pláže nezáleží
Typ pláže Typ pláže
Číslo zájazdu Číslo zájazdu
Akcia Akcia
Obsahuje text Obsahuje text

Krajina:

Zrušiť

Oblasť:

Zrušiť

Typ ponuky:

Doprava:

Stravovanie:

Dĺžka zájazdu:

Úroveň hotela:

Typ zájazdu:

Kdy vyrazit: