Lyžovanie Arabba / Marmolada, Taliansko

Arabba je uznávaným strediskom medzi profesionálnymi lyžiarmi, často sa hovorí o miestnych terénoch ako o najlepších v Taliansku. Arabba má najvýhodnejšiu polohu na okruhu Sella Ronda, je teda prepojená skipasom Dolomiti Superski so strediskami Alta Badia, Val Gardena, Val di Fassa a ďalšími. Je križovatkou Sella Rondy a je aj najviac vyhľadávaná. Snehové podmienky bývajú výborné až do jarných mesiacov taktiež vďaka ľadovcu Marmolada.

Zjazdovky

25 km29 km10 km
Celková dĺžka: 64 km
Celk. prevýšenie: 1 793 m
Zasnežovaných: 95 %
Nočné lyžovanie: Nie
Free ride: Áno
Snowpark: Áno
Vhodné pre rodiny: Áno
Detský park: Áno
Sánkarská dráha: Nie

Lanovky

4
18
8
Najvyšší bod lanovky: 3 265 m n. m.
Najnižší bod lanovky: 1 472 m n. m.
Celková kapacita: 49 400 osôb / h

Trasy autom

Trasy autom

Lyžovanie Benátsko

Benátsko ťaží prevažne z prímorskej turistiky, má ale takisto mnoho horských vrcholov nad 3 000 m n. m. Výhodami stredísk v Benátsku sú rýchle napojenia na diaľnice a snehové prívaly od Jadranu. V severnej časti regiónu leží najstaršie stredisko oblasti Dolomiti Superski, Cortina D'Ampezzo. Ďalšie obľúbené strediská sú Arabba / Marmolada, Civetta a Mareson-Pecol.

Najobľúbenejšie lyžiarske strediská

Lyžovanie Taliansko

Jedny z najlepších lyžiarskych terénov v Európe? Talianske alpské hrebene od francúzskych hraníc cez centrálne Dolomity až po slovinské hranice. Najpopulárnejšie sú regióny a oblasti Trentino - Alto Adige, Paganella, Dolomiti Superski a Sella Ronda. Posledné talianske zvyšky ľadovcov sú Marmolada, Passo Stelvio, Presena a Val Senales.

Najobľúbenejšie lyžiarske regióny