Lyžovanie Arabba / Marmolada, Taliansko

Arabba je uznávaným strediskom medzi profesionálnymi lyžiarmi, často sa hovorí o miestnych terénoch ako o najlepších v Taliansku. Arabba má najvýhodnejšiu polohu na okruhu Sella Ronda, je teda prepojená skipasom Dolomiti Superski so strediskami Alta Badia, Val Gardena, Val di Fassa a ďalšími. Je križovatkou Sella Rondy a je aj najviac vyhľadávaná. Snehové podmienky bývajú výborné až do jarných mesiacov taktiež vďaka ľadovcu Marmolada.

Arabba / Marmolada

Vitajte v jednej z najobľúbenejších ski oblastí nielen profesionálnych lyžiarov. Solídna nadmorská výška v čele s Marmoladou (najvyššia hora Dolomitov, 3 343 m n. m.) a rad svahov so severnou orientáciou zaručujú skvelé lyžovanie až do jarných mesiacov. Mimoriadne percento zasnežovania.

Na okraji Sella Rondy

Veľkou výhodou je prepojenie celého areálu cez Sella Rondu na susedné strediská Val di Fassa, Val Gardena a Alta Badia, ktoré sú tiež jedno slávnejšie než druhé. Špecialitou je zvyšok ľadovca Marmolada na severnom svahu rovnomennej najvyššej hory Dolomitov.

Oblasť je slávna aj pre svoje voľné terény, ktoré sú medzi freeridermi obľúbené. Poteší tradične priaznivý cenník Malga Ciapela, ktorý dostane na zjazdovky svetovej triedy aj širšiu verejnosť. Nevšednú romantiku umocní malá hustota osídlenia a len pár rýdzo horských dediniek v okolí.

Vyznávači bielej stopy najviac ocenia 15 kilometrov dlhý okruh v Malga Ciapela. Kráľovnou lanoviek je trojúseková kabínková lanovka z Malga Ciapela na Marmoladu (1 450 m n. m. - 3 265 m n. m.), Najnovšie tiež výťahy v stanici Punta Rocca. Z Arabby je špičkový prístup na Sella Rondu.

Cesta do strediska

Dopravnú trasu do Arabby zvolí väčšina lyžiarov zo Slovenska cez Rakúsko a diaľnice A6 a A2 cez okolie Viedne, Graz, Villach. Na konci bude úsek po klasickej ceste s potrebou zimnej výbavy (zdolávate priesmyk Passo Tre Croci – 1 805 m n. m.). Cesta z Bratislavy zaberie cez sedem hodín. Alternatívou sú rakúske diaľnice A1, A12 a A13 cez Innsbruck a Brennerský priesmyk.

výhody
 • uznávaná oblasť lyžiarskou špičkou
 • jedinečná príroda na čele s ľadovcom Marmolada
 • napojenie na slávnu Sella Rondu
nevýhody
 • menej prepracovaná infraštruktúra
 • spojenie s okolitým svetom kľukatými horskými cestami
 • vyššie ceny kvôli prestíži Sella Rondy
Užitečné informace pro sezónu 2024
 • ceny skipasov
 • aktuálne otvorené zjazdovky
 • centrum máp vr. interaktívne
 • aktuálne počasie
 • webkamery

Zjazdovky

25 km29 km10 km
Celková dĺžka: 64 km
Celk. prevýšenie: 1 793 m
Zasnežovaných: 95 %
Nočné lyžovanie: Nie
Free ride: Áno
Snowpark: Áno
Vhodné pre rodiny: Áno
Detský park: Áno
Sánkarská dráha: Nie

Lanovky

4
18
8
Najvyšší bod lanovky: 3 265 m n. m.
Najnižší bod lanovky: 1 472 m n. m.
Celková kapacita: 49 400 osôb / h

Lyžovanie Benátsko

Benátsko ťaží prevažne z prímorskej turistiky, má ale takisto mnoho horských vrcholov nad 3 000 m n. m. Výhodami stredísk v Benátsku sú rýchle napojenia na diaľnice a snehové prívaly od Jadranu. V severnej časti regiónu leží najstaršie stredisko oblasti Dolomiti Superski, Cortina D'Ampezzo. Ďalšie obľúbené strediská sú Arabba / Marmolada, Civetta a Mareson-Pecol.

Najobľúbenejšie lyžiarske strediská

Lyžovanie Taliansko

Jedny z najlepších lyžiarskych terénov v Európe? Talianske alpské hrebene od francúzskych hraníc cez centrálne Dolomity až po slovinské hranice. Najpopulárnejšie sú regióny a oblasti Trentino - Alto Adige, Paganella, Dolomiti Superski a Sella Ronda. Posledné talianske zvyšky ľadovcov sú Marmolada, Passo Stelvio, Presena a Val Senales.

Najobľúbenejšie lyžiarske regióny