Lyžovanie Cortina d'Ampezzo, Taliansko

Roztrúsená, ale prekrásna lyžiarska oblasť Benátska Cortina d'Ampezzo uspokojí všetky druhy lyžiarov. V roku 1956 hostila Zimné olympijské hry. Najväčšou prednosťou oblasti sú úchvatné scenérie niekoľkých trojtisícových vrcholov, ale celkom ľudoprázdne zjazdovky. Pri premiestňovaní medzi areálmi je možné využiť skibusy. Takisto Cortina d'Ampezzo je združená pod skipas dvanástich veľkých talianskych stredísk Dolomiti Superski.

Zjazdovky

79 km41 km10 km
Celková dĺžka: 130 km
Celk. prevýšenie: 1 716 m
Zasnežovaných: 95 %
Nočné lyžovanie: Nie
Free ride: Áno
Snowpark: Áno
Vhodné pre rodiny: Áno
Detský park: Áno
Sánkarská dráha: Áno

Lanovky

7
31
6
Najvyšší bod lanovky: 2 940 m n. m.
Najnižší bod lanovky: 1 224 m n. m.
Celková kapacita: 58 900 osôb / h

Trasy autom

Trasy autom

Lyžovanie Benátsko

Benátsko ťaží prevažne z prímorskej turistiky, má ale takisto mnoho horských vrcholov nad 3 000 m n. m. Výhodami stredísk v Benátsku sú rýchle napojenia na diaľnice a snehové prívaly od Jadranu. V severnej časti regiónu leží najstaršie stredisko oblasti Dolomiti Superski, Cortina D'Ampezzo. Ďalšie obľúbené strediská sú Arabba / Marmolada, Civetta a Mareson-Pecol.

Najobľúbenejšie lyžiarske strediská

Lyžovanie Taliansko

Jedny z najlepších lyžiarskych terénov v Európe? Talianske alpské hrebene od francúzskych hraníc cez centrálne Dolomity až po slovinské hranice. Najpopulárnejšie sú regióny a oblasti Trentino - Alto Adige, Paganella, Dolomiti Superski a Sella Ronda. Posledné talianske zvyšky ľadovcov sú Marmolada, Passo Stelvio, Presena a Val Senales.

Najobľúbenejšie lyžiarske regióny