Lyžovanie Hinterstoder / Wurzeralm, Rakúsko

HinterstoderWurzeralm sú dostupným variantom priamo pri diaľnici A9. Ide o plnohodnotné strediská so všetkými službami. Sú kompaktné, ideálne pre rodinu s deťmi a zvučné meno majú aj medzi freeridery. Sonnkogel Snow Park v Hinterstoderu je raj snowboardistov, Sunny´s Kids Park v oboch strediskách zase ponúka perfektné zázemie pre najmenších lyžiarov.

Hinterstoder / Wurzeralm

Dve neprepojené neďaleké sympatické strediská v dobrej dostupnosti zo Slovenska. Ležia na severnom okraji Álp, presnejšie v pohorí Totes Gebirge, a môžu sa pochváliť skvelými horskými podmienkami. Obľúbenejší a vyťaženejší Hinterstoder dokonca hostil Svetový pohár.

Za tri a pol hodiny pri lanovke

V oboch menších strediskách na vás čaká cez 60 kilometrov zjazdových tratí, ku ktorých vrcholom vás dopravia aj kabínové lanovky a v prípade strediska Wurzeralm dokonca kapacitná koľajová lanovka. Hinterstoder je z oboch stredísk živšie, Wurzeralm poteší väčším pokojom a menej lyžiarmi.

Lyžiarske terény sú prispôsobené všetkým lyžiarom, dominantou je čierna zjazdovka Svetového pohára pomenovaná po Hannesu Trinklovi, miestnom rodákovi, majstrovi sveta v zjazde v St. Antone z roku 2001 a bronzovom medailistovi z olympiády v Nagane v roku 1998.

Možnosť zašportovať si naplno tu majú tiež vyznávači bielej stopy. Bežecká oblasť Pyhrn-Priel ponúka okolo 120 kilometrov klasických aj korčuliarskych tratí v štyroch rôznych výškových polohách regiónu, vďaka čomu možno reagovať na kvalitu a výšku snehovej pokrývky.

Cesta do strediska

Vynikajúca je dostupnosť zo Slovenskej republiky po diaľniciach A1 a A9 od Linza. Z Bratislavy ste v Hinterstoderi iba za tri a pol hodiny. Z diaľnice A9 je to do Hinterstoderu len 11 kilometrov. K susednému Wurzeralmu je to o 24 kilometrov ďalej.

Výhody
  • najlepšia možná dostupnosť
  • primerané ceny v oblasti
  • v okolí raj klasického lyžovania
Nevýhody
  • skromnejší úhrn dĺžky zjazdoviek
  • Hinterstoder a Wurzeralm neprepojené
  • Hinterstoder občas preplnený
Užitočné informácie pre sezónu 2024 v češtine

Zjazdovky

22 km28 km12 km
Celková dĺžka: 62 km
Celk. prevýšenie: 1 380 m
Zasnežovaných: 60 %
Nočné lyžovanie: Nie
Free ride: Áno
Snowpark: Áno
Vhodné pre rodiny: Áno
Detský park: Áno
Sánkarská dráha: Nie

Lanovky

12
4
3
Najvyšší bod lanovky: 1 990 m n. m.
Najnižší bod lanovky: 610 m n. m.
Celková kapacita: 27 500 osôb / h

Lyžovanie Horné Rakúsko

Horné Rakúsko naväzuje západne na Dolné Rakúsko a pre slovenských lyžiarov predstavuje zaujímavú možnosť navštíviť plnohodnotné alpské strediská. Najväčšie stredisko spolkovej oblasti je zároveň najobľúbenejším - Dachstein West. Vďaka polohe neďaleko dialnice A9 sa obľube tešia taktiež Hinterstoder a Wurzeralm.

Najobľúbenejšie lyžiarske strediská

Lyžovanie Rakúsko

Lyžiarsky raj tak blízko na dosah ruky. Rakúsko je kolíska alpského lyžovania. Počas Svetového pohára celý rakúsky národ uprene hľadí na zasnežené zjazdovky. Tie čakajú vo svojej kráse a precíznosti takisto na vás. Najobľúbenejšie strediská sú Dachstein West, Nassfeld / Hermagor, Kaprun / Zell am See a Dachstein / Schladming. Rakúsko je aj krajinou ľadovcov. Najvyhľadávanejšími sú Kaprun, Stubai, Pitztal a Dachstein.

Najobľúbenejšie lyžiarske regióny