Lyžovanie Dachstein West, Rakúsko

Neďaleko Soľnej komory na dohľad mohutného masívu Dachsteinu poznajte lyžiarske svahy oblasti Dachstein West. Je najväčšia v Hornom Rakúsku a čiastočne zasahuje aj do Salzburska. Skvelá voľba pre slovenských lyžiarov vďaka dostupnosti, čaká tu najdlhšia zjazdovka v Hornom Rakúsku v dĺžke 11 kilometrov a 260 kilometrov upravených bežeckých tratí.

Lyžiarske stredisko Dachstein West

Dachstein West

Dachstein West je najväčšie lyžiarske stredisko Horného Rakúska na hraniciach so Salzburskom v dobrej dostupnosti zo Slovenska. Každý rok čakajú na návštevníkov novinky v infraštruktúre aj na zjazdovkách. Stredisko je zasadené do krásnej prírody pod najbližším alpským ľadovcom Dachsteinom.

Najdostupnejší a rodinný

Dĺžka zjazdoviek blížiaca sa 150 kilometrom je veľkorysá a terén si na svahoch nájdu všetci lyžiari od začiatočníkov po profesionálov. Chrbticu strediska tvorí lyžiarska hojdačka spájajúca 85 kilometrov zjazdoviek nad strediskami Gosau, Russbach, Annaberg am Lammertal a Zwieselalm.

Skipas Dachstein West je platný aj v neďalekej Freeride Aréne Krippenstein, ktorá býva označovaná za najlepšiu freeridovú oblasť Rakúska. Navyše sa tu zvažuje najdlhšia (11 km) zjazdovka Horného Rakúska z vrcholu Krippensteinu do dedinky Obertraun pri Hallstattskom jazere.

Vyznávači bielej stopy ocenia nekonečné neplatené bežecké trate v dĺžke 190 kilometrov, údolie Lammertal je dokonca držiteľom pečate kvality Salzburska za údržbu bežeckých tratí. V rámci Rakúska sa jedná o jednu z najlepších lokalít pre bežkárov.

Cesta do strediska

Slušná dostupnosť zo Slovenskej republiky je jednou z hlavných výhod oblasti Dachstein West. Po diaľnici A1 od Viedne a po diaľnici A10 zo Salzburgu alebo po hlavnej ceste cez Bad Ischl ste pod svahmi ski areálu za štyri hodiny z Bratislavy.

Výhody

• rýchla dostupnosť po diaľnici
• moderné stredisko s istotou snehu
• raj klasického lyžovania

Nevýhody

• doteraz väčší počet bežných vlekov
• Krippenstein nie je prepojený skibusmi 
• roztrúsenosť hlavných obcí

Užitočné informácie pre sezónu 2024/2025 v češtine

Zjazdovky

32 km94 km16 km
Celková dĺžka: 142 km
Celk. prevýšenie: 840 m
Zasnežovaných: 85 %
Nočné lyžovanie: Áno
Free ride: Áno
Snowpark: Áno
Vhodné pre rodiny: Áno
Detský park: Áno
Sánkarská dráha: Áno

Lanovky

42
14
10
Najvyšší bod lanovky: 1 620 m n. m.
Najnižší bod lanovky: 780 m n. m.
Celková kapacita: 65 000 osôb / h

Lyžovanie Horné Rakúsko

Horné Rakúsko naväzuje západne na Dolné Rakúsko a pre slovenských lyžiarov predstavuje zaujímavú možnosť navštíviť plnohodnotné alpské strediská. Najväčšie stredisko spolkovej oblasti je zároveň najobľúbenejším - Dachstein West. Vďaka polohe neďaleko dialnice A9 sa obľube tešia taktiež Hinterstoder a Wurzeralm.

Najobľúbenejšie lyžiarske strediská

Lyžovanie Rakúsko

Lyžiarsky raj tak blízko na dosah ruky. Rakúsko je kolíska alpského lyžovania. Počas Svetového pohára celý rakúsky národ uprene hľadí na zasnežené zjazdovky. Tie čakajú vo svojej kráse a precíznosti takisto na vás. Najobľúbenejšie strediská sú Dachstein West, Nassfeld / Hermagor, Kaprun / Zell am See a Dachstein / Schladming. Rakúsko je aj krajinou ľadovcov. Najvyhľadávanejšími sú Kaprun, Stubai, Pitztal a Dachstein.

Najobľúbenejšie lyžiarske regióny