Lyžovanie Tauplitz, Rakúsko

Tauplitz je menší špecifický ski areál. Rozkladá sa na náhornej plošine, ktorá poskytuje slušné snehové podmienky a neopakovateľné výhľady po okolitých horských masívoch Totes Gebirge, Dachstein a Grimming. Areál patrí k prvým v Štajersku, a má preto historickú hodnotu. Netrpí nijak veľkými návalmi lyžiarov. Relaxačné zázemie ponúka susedné mestečko Bad Mitterndorf.

Zjazdovky

18 km18 km6 km
Celková dĺžka: 42 km
Celk. prevýšenie: 1 100 m
Zasnežovaných: 100 %
Nočné lyžovanie: Nie
Free ride: Áno
Snowpark: Nie
Vhodné pre rodiny: Áno
Detský park: Áno
Sánkarská dráha: Áno

Lanovky

12
4
1
Najvyšší bod lanovky: 2 000 m n. m.
Najnižší bod lanovky: 900 m n. m.
Celková kapacita: 19 000 osôb / h

Trasy autom

Trasy autom

Lyžovanie Štajersko

Štajersko je rozsiahla spolková oblasť s mnohými lyžiarskymi strediskami, z ktorých si každý vyberie to svoje obľúbené. Najslávnejšie je Dachstein / Schladming ako jadro rozsiahlej oblasti Ski amadé. Lyžiari ďalej vyhľadávajú strediská Tauplitz, Präbichl, Stuhleck a Murau. Štajerské lyžiarske oblasti nepatria medzi najvyššie položené, ale sú zasadené do krásnej prírody.

Najobľúbenejšie lyžiarske strediská

Lyžovanie Rakúsko

Lyžiarsky raj tak blízko na dosah ruky. Rakúsko je kolíska alpského lyžovania. Počas Svetového pohára celý rakúsky národ uprene hľadí na zasnežené zjazdovky. Tie čakajú vo svojej kráse a precíznosti takisto na vás. Najobľúbenejšie strediská sú Dachstein West, Nassfeld / Hermagor, Kaprun / Zell am See a Dachstein / Schladming. Rakúsko je aj krajinou ľadovcov. Najvyhľadávanejšími sú Kaprun, Stubai, Pitztal a Dachstein.

Najobľúbenejšie lyžiarske regióny