Lyžovanie Tauplitz, Rakúsko

Tauplitz je menší špecifický ski areál. Rozkladá sa na náhornej plošine, ktorá poskytuje slušné snehové podmienky a neopakovateľné výhľady po okolitých horských masívoch Totes Gebirge, Dachstein a Grimming. Areál patrí k prvým v Štajersku, a má preto historickú hodnotu. Netrpí nijak veľkými návalmi lyžiarov. Relaxačné zázemie ponúka susedné mestečko Bad Mitterndorf.

Lyžiarske stredisko Tauplitz

Tauplitz

Tauplitz je zimným strediskom, ktoré stálo pri počiatkoch lyžovania v Štajersku. Vyniká polohou medzi masívmi Totes Gebirge, Dachstein a Grimming v oblasti Soľnej komory. Snehová pokrývka je v okolí strediska nadpriemerná, Ski Tauplitz ťaží z náhornej plošiny od 1 600 m n. m.

Rodisko lyžovania v Štajersku

Na Rakúske pomery menšie stredisko ponúka 42 kilometrov zjazdoviek, zato v krásnej prírode a z miestnych terénov si vyberie začínajúci aj skúsený lyžiar. Špecialitou infraštruktúry je osemmiestna kabínová lanovka Mittersteinbahn z Bad Mitterndorf s prevýšením 700 metrov.

Najlepšou ponukou pre lyžiarov sú 7 kilometrov dlhý zasnežovaný zjazd z náhornej plošiny do údolia s prevýšením vyše 800 metrov a zjazdová trať Ramsanger s prevýšením 400 metrov na dvojkilometrovej dĺžke určená hlavne pre zdatných lyžiarov.

Služby strediska pre zábavu a potešenie: večerné sánkovanie, telemark, vychádzky so snežnicami, prechádzky na saniach s konským záprahom, jazdy na koni, zjazdy s fakľami či lezenie na ľade. Hneď dvoje kúpele v dosahu: Grimmingtherme v Bad Mitterndorf a termálne kúpele Bad Aussee.

Cesta do strediska

Cestovanie do Tauplitz je najmä zo západnej polovice našej krajiny solídne. Z Bratislavy sa pohodlne zveziete po diaľniciach (a rýchlostnej ceste) A6, S6 a A9 a len za tri a pol hodiny ste pod zjazdovkami.

výhody
  • legenda štajerského lyžovania
  • príjemná horská mikroklíma
  • prijateľné ceny ubytovania i služieb
  • spomínaný pokojný areál
nevýhody
  • doteraz väčší počet vlekov
  • slabšia ponuka pre náročných
  • skromnejšie parametre areálu
Užitočné informácie pre sezónu 2024/2025

Zjazdovky

18 km18 km6 km
Celková dĺžka: 42 km
Celk. prevýšenie: 1 100 m
Zasnežovaných: 100 %
Nočné lyžovanie: Nie
Free ride: Áno
Snowpark: Nie
Vhodné pre rodiny: Áno
Detský park: Áno
Sánkarská dráha: Áno

Lanovky

12
4
1
Najvyšší bod lanovky: 2 000 m n. m.
Najnižší bod lanovky: 900 m n. m.
Celková kapacita: 19 000 osôb / h

Lyžovanie Štajersko

Štajersko je rozsiahla spolková oblasť s mnohými lyžiarskymi strediskami, z ktorých si každý vyberie to svoje obľúbené. Najslávnejšie je Dachstein / Schladming ako jadro rozsiahlej oblasti Ski amadé. Lyžiari ďalej vyhľadávajú strediská Tauplitz, Präbichl, Stuhleck a Murau. Štajerské lyžiarske oblasti nepatria medzi najvyššie položené, ale sú zasadené do krásnej prírody.

Najobľúbenejšie lyžiarske strediská

Lyžovanie Rakúsko

Lyžiarsky raj tak blízko na dosah ruky. Rakúsko je kolíska alpského lyžovania. Počas Svetového pohára celý rakúsky národ uprene hľadí na zasnežené zjazdovky. Tie čakajú vo svojej kráse a precíznosti takisto na vás. Najobľúbenejšie strediská sú Dachstein West, Nassfeld / Hermagor, Kaprun / Zell am See a Dachstein / Schladming. Rakúsko je aj krajinou ľadovcov. Najvyhľadávanejšími sú Kaprun, Stubai, Pitztal a Dachstein.

Najobľúbenejšie lyžiarske regióny