Lyžovanie Dachstein / Schladming, Rakúsko

Luxusná lyžiarska oblasť v okolí mesta Schladming spojuje štvoricu areálov Hauser Kaibling, Planai, HochwurzenReiteralm. Jej výhodou je severná orientácia svahov a neobvykle výkonné zasnežovanie zjazdoviek. V dostupnej vzdialenosti nájdete ešte menšie lyžiarske strediská Galsterbergalm, Fageralm, Stoderzinken a ľadovec Dachstein, ktoré sú zahrnuté v bohatom skipasu Ski amadé.

Zjazdovky

98 km120 km17 km
Celková dĺžka: 235 km
Celk. prevýšenie: 1 935 m
Zasnežovaných: 90 %
Nočné lyžovanie: Áno
Free ride: Áno
Snowpark: Áno
Vhodné pre rodiny: Áno
Detský park: Áno
Sánkarská dráha: Áno

Lanovky

66
29
9
Najvyšší bod lanovky: 2 680 m n. m.
Najnižší bod lanovky: 745 m n. m.
Celková kapacita: 107 000 osôb / h

Trasy autom

Trasy autom

Lyžovanie Štajersko

Štajersko je rozsiahla spolková oblasť s mnohými lyžiarskymi strediskami, z ktorých si každý vyberie to svoje obľúbené. Najslávnejšie je Dachstein / Schladming ako jadro rozsiahlej oblasti Ski amadé. Lyžiari ďalej vyhľadávajú strediská Tauplitz, Präbichl, Stuhleck a Murau. Štajerské lyžiarske oblasti nepatria medzi najvyššie položené, ale sú zasadené do krásnej prírody.

Najobľúbenejšie lyžiarske strediská

Lyžovanie Rakúsko

Lyžiarsky raj tak blízko na dosah ruky. Rakúsko je kolíska alpského lyžovania. Počas Svetového pohára celý rakúsky národ uprene hľadí na zasnežené zjazdovky. Tie čakajú vo svojej kráse a precíznosti takisto na vás. Najobľúbenejšie strediská sú Dachstein West, Nassfeld / Hermagor, Kaprun / Zell am See a Dachstein / Schladming. Rakúsko je aj krajinou ľadovcov. Najvyhľadávanejšími sú Kaprun, Stubai, Pitztal a Dachstein.

Najobľúbenejšie lyžiarske regióny