Lyžovanie Dachstein / Schladming, Rakúsko

Luxusná lyžiarska oblasť v okolí mesta Schladming spojuje štvoricu areálov Hauser Kaibling, Planai, HochwurzenReiteralm. Jej výhodou je severná orientácia svahov a neobvykle výkonné zasnežovanie zjazdoviek. V dostupnej vzdialenosti nájdete ešte menšie lyžiarske strediská Galsterbergalm, Fageralm, Stoderzinken a ľadovec Dachstein, ktoré sú zahrnuté v bohatom skipasu Ski amadé.

Lyžiarske stredisko Dachstein / Schladming

Dachstein / Schladming

Jedna z najobľúbenejších lyžiarskych oblastí Rakúska sa volá Dachstein / Schladming. Rozmanitosť tratí uspokojí každého lyžiara. Oblasť je tvorená deviatimi areálmi, zjazdovky ľadovca Dachsteinu siahajú až do výšky 2 680 m n. m. a zaručujú istotu snehu.

Jednička lyžiarov

Celkový zoznam lyžiarskych areálov v okolí je Schladming Planai - Hochwurzen, Hauser Kaibling, Reiteralm - Fageralm, Stoderzinken, Galsterberg, Ramsau, Dachsteinský ľadovec, Planeralm a Riesneralm. Celková dĺžka 235 kilometrov tratí patrí k vyšším v Rakúsku.

Vyberať môžete z nespočetných zjazdových tratí, majstri lyží najmä 4,6 kilometra dlhej FIS zjazdovky z Planai končiace v centre Schladmingu. Skipas Ski amadé platí na nezdolných 760 kilometroch zjazdoviek vrátane oblastí Salzburger Sportwelt, Gasteinertal / Großarltal a Hochkönig.

Hľadáte raj priaznivcov bielej stopy? Ste správne, región Dachstein / Schladming ponúka rekordných 470 kilometrov perfektne upravených tratí na klasiku i skate. 220 kilometrov leží na náhornej plošine Ramsau, v rodisku rakúskeho klasického lyžovania a dejisku Majstrovstvá sveta v roku 1999.

Cesta do strediska

Oblasť Dachstein / Schladming je dobre dostupná pre našich lyžiarov. Môžete využiť kombináciu diaľnic A6, S6 a A9, alebo A1 a A9 a zvyšok trasy dôjsť po klasickej ceste. Z Bratislavy cesta zaberie štyri až štyri a pol hodiny.

výhody
  • veľký hit znalcov
  • jadro oblasti Ski amadé
  • skvelé terény aj pre náročných
  • mimoriadne výkonné zasnežovanie
nevýhody
  • vyššie ceny ubytovania a služieb
  • enormný záujem o strediská
  • občas horšie snehové podmienky
Užitočné informácie pre sezónu 2024

Zjazdovky

98 km120 km17 km
Celková dĺžka: 235 km
Celk. prevýšenie: 1 935 m
Zasnežovaných: 90 %
Nočné lyžovanie: Áno
Free ride: Áno
Snowpark: Áno
Vhodné pre rodiny: Áno
Detský park: Áno
Sánkarská dráha: Áno

Lanovky

66
29
9
Najvyšší bod lanovky: 2 680 m n. m.
Najnižší bod lanovky: 745 m n. m.
Celková kapacita: 107 000 osôb / h

Lyžovanie Štajersko

Štajersko je rozsiahla spolková oblasť s mnohými lyžiarskymi strediskami, z ktorých si každý vyberie to svoje obľúbené. Najslávnejšie je Dachstein / Schladming ako jadro rozsiahlej oblasti Ski amadé. Lyžiari ďalej vyhľadávajú strediská Tauplitz, Präbichl, Stuhleck a Murau. Štajerské lyžiarske oblasti nepatria medzi najvyššie položené, ale sú zasadené do krásnej prírody.

Najobľúbenejšie lyžiarske strediská

Lyžovanie Rakúsko

Lyžiarsky raj tak blízko na dosah ruky. Rakúsko je kolíska alpského lyžovania. Počas Svetového pohára celý rakúsky národ uprene hľadí na zasnežené zjazdovky. Tie čakajú vo svojej kráse a precíznosti takisto na vás. Najobľúbenejšie strediská sú Dachstein West, Nassfeld / Hermagor, Kaprun / Zell am See a Dachstein / Schladming. Rakúsko je aj krajinou ľadovcov. Najvyhľadávanejšími sú Kaprun, Stubai, Pitztal a Dachstein.

Najobľúbenejšie lyžiarske regióny