Dovolenka Sardínia, Taliansko

Krásne biele pláže, čisté tyrkysové more a malebné mestečká, kde sa budete pri prechádzke doslova strácať v čase, to je jedinečná Sardínia. Jej prezývkou je Karibik Stredomoria, pretože vďaka svojej izolovanosti má obrovské množstvo prírodných krás. Dovolenka na Sardínii bude balzamom pre vašu dušu. Vyskúšejte letoviská Santa Margherita di Pula a Costa Rei.

+ Ďalšie lokality Taliansko
358 zájazdov | Radiť podľa:  Odporúčanie

Sardínia

  • štát: Taliansko 
  • mena: 1 € (euro) 
  • časový rozdiel oproti Slovenskej republike: žiadny

Sardínia je druhý najväčší ostrov Talianska po Sicílii a z hľadiska turizmu je veľmi atraktívny. Na malebnom ostrove na vás čakajú dva odlišné svety a srdce každého dobrodruha len zaplesá. Nádherné pláže s turistami a kompletným zázemím pre pokojnú dovolenku na jednej strane a drsný zachovalý horský prírodný raj v centrálnej časti ostrova na strane druhej. Väčšina návštevníkov zavíta najmä na pobrežie, ktoré je výrazne členité a obmývané nezvyčajne čistým tyrkysovým morom.

Dovolenka Sardínia

Na Sardínii vás uchvátia romantické pláže, dramatické scenérie a tajomné vnútrozemie. Určitá odľahlosť ostrova od pevninského Talianska prináša zaujímavé odlišnosti. Môžete sa stretnúť aj s označením Smaragdový ostrov alebo Karibik Stredomoria. Najväčšou prednosťou ostrova sú farby: tyrkysové more, zlatisté pláže, pestrofarebná skaliská a všadeprítomná zeleň. Dovolenka na Sardínii je netradičná možnosť, ako si užiť radovánky v mori a podnikať veľa výletov po nádhernom zelenom ostrove.

More, hotely, atmosféra

Na pobreží Sardínie sa môžete kúpať v mori na prekrásnych plážach. Okrem veľkých piesočných pozdĺž letovísk môžete dať prednosť i menším romantickým medzi skalami. Tunajšie pláže s krištáľovou vodou pripomínajú pláže Karibiku, sú však vďaka podložiu farebnejšie a tyrkysová voda láka k potápaniu.

Ubytovať sa na Smaragdovom ostrove môžete najmä v menších rodinných hoteloch a apartmánových domoch, ktoré sú v súlade s jedinečnou prírodou. Sprievodné služby a bazény nájdete u väčšiny z nich. Návštevníci preferujú polpenziu, ale môžete si vybrať aj stravovanie formou raňajok alebo all inclusive.

Atmosféra na ostrove Sardínii je ideálna pre vyznávačov pokojnej dovolenky spojenej s výletmi do nespútanej stredomorskej prírody. Ostrov prekvapí svojou drsnou tvárou, prekrásnou a nevšednou paletou farieb a originalitou. Miestni obyvatelia sú veľmi pohostinní a slušných turistov si považujú.

Najzaujímavejšie miesta

Druhý najväčší ostrov celého Stredomoria Sardínia má mnoho zaujímavých turistických cieľov. Najstaršiu a dnes tiež najluxusnejšiu turistickou zónu pri sardínskom pobreží predstavuje oblasť zvaná Costa Smeralda (inak Smaragdové pobrežie). Ďalšie zaujímavá letoviska, ktorá vám odporúčame, sú Cannigione, Cala Gonone s jaskyňami, Budoni, La Caletta alebo Orosei

Tipy na výlety

Urobte si jednoznačne výlet do vnútrozemia, napríklad do národného parku Parco nazionale del Golfo di Orosei e del Gennargentu. Ďalej odporúčame podniknúť výlet na súostrovie La Maddalena s neopakovateľnými zátokami. Prípadne sa vydajte do oblasti Barbagia za krásnymi horami a nekonečnou zeleňou. 

Len last minute
Poukaz COVID Poukaz COVID
Zadaný kód nie je platným poukazom COVID.
Doprava Doprava
Cena za osobu Cena za osobu
od {{tss.temp.cenaMin | currency: z18n.currencySymbol_default():0}}  Na cene nezáleží  do {{tss.temp.cenaMax | currency: z18n.currencySymbol_default():0}}
Stravovanie Stravovanie
Dĺžka zájazdu Dĺžka zájazdu
Úroveň hotela Úroveň hotela
Typ zájazdu Typ zájazdu
Vzdialenosť od pláže Vzdialenosť od pláže
Priamo pri pláži Do {{tss.temp.mOdPlazeMax| number:0}} m od pláže Na vzdialenosti od pláže nezáleží
Typ pláže Typ pláže
Číslo zájazdu Číslo zájazdu
Akcia Akcia
Obsahuje text Obsahuje text

Krajina:

Zrušiť

Oblasť:

Zrušiť

Typ ponuky:

Doprava:

Stravovanie:

Dĺžka zájazdu:

Úroveň hotela:

Typ zájazdu: