Lyžovanie Grossglockner / Heiligenblut, Rakúsko

Vítajte v Korutánsku pod najvyššou horou Rakúska. Dedina Heiligenblut patrí k najkrajším horským sídlam v krajine. Symbolom je farský kostol svätého Vincenca. Okrem 55 km zjazdoviek sú k dispozícii aj bežecké trate v celkovej dĺžke 10 kilometrov, možnosti sánkovania a korčuľovania, turistika na snežniciach, rafting na snehu, trasy pre zimnú turistiku a dokonca záhrada šplhania v ľade.

Lyžiarske stredisko Grossglockner / Heiligenblut

Zjazdovky

20 km34 km1 km
Celková dĺžka: 55 km
Celk. prevýšenie: 1 601 m
Zasnežovaných: 35 %
Nočné lyžovanie: Nie
Free ride: Áno
Snowpark: Nie
Vhodné pre rodiny: Áno
Detský park: Áno
Sánkarská dráha: Áno

Lanovky

7
1
4
Najvyšší bod lanovky: 2 902 m n. m.
Najnižší bod lanovky: 1 301 m n. m.
Celková kapacita: 13 700 osôb / h

Trasy autom

Trasy autom

Lyžovanie Korutánsko

V najjužnejšej rakúskej spolkovej oblasti dominujú dve vyhlásené strediská Nassfeld / Hermagor a kúpeľný Bad Kleinkirchheim. Fantastickou prírodou sa môže pochváliť okolie strediska Grossglockner / Heiligenblut. Vysokohorskou špecialitou je lyžovanie na Mölltalerskom ľadovci. Korutánsko vyniká aj báječnou kuchyňou a doprovodnými službami.

Najobľúbenejšie lyžiarske strediská

Lyžovanie Rakúsko

Lyžiarsky raj tak blízko na dosah ruky. Rakúsko je kolíska alpského lyžovania. Počas Svetového pohára celý rakúsky národ uprene hľadí na zasnežené zjazdovky. Tie čakajú vo svojej kráse a precíznosti takisto na vás. Najobľúbenejšie strediská sú Dachstein West, Nassfeld / Hermagor, Kaprun / Zell am See a Dachstein / Schladming. Rakúsko je aj krajinou ľadovcov. Najvyhľadávanejšími sú Kaprun, Stubai, Pitztal a Dachstein.

Najobľúbenejšie lyžiarske regióny