Lyžovanie Grossglockner / Heiligenblut, Rakúsko

Vítajte v Korutánsku pod najvyššou horou Rakúska. Dedina Heiligenblut patrí k najkrajším horským sídlam v krajine. Symbolom je farský kostol svätého Vincenca. Okrem 55 km zjazdoviek sú k dispozícii aj bežecké trate v celkovej dĺžke 10 kilometrov, možnosti sánkovania a korčuľovania, turistika na snežniciach, rafting na snehu, trasy pre zimnú turistiku a dokonca záhrada šplhania v ľade.

Grossglockner / Heiligenblut

Horská dedina Heiligenblut pod majestátnym masívom Grossglockneru je jedným z najmalebnejších miest rakúskych Álp. Väčšina okolitých masívov je na území Národného parku Vysoké Taury a najvyšší stupeň ochrany zaručuje výnimočné prostredie.

Panenská príroda pod velikánom

Lyžiarske stredisko pod najvyššou horou Rakúska je menšie. Vďaka veľkosti a odľahlosti ho nevyhľadáva toľko lyžiarov, čo je v kombinácii s modernou infraštruktúrou veľká výhoda. Celková dĺžka zjazdoviek je 55 kilometrov. Špecialitou je kabínová lanovka Fleissalm vedená tunelom.

Vyskúšajte krytý bazén, wellness, psie záprahy, sánkarskú dráhu s osvetlením, snowrafting, jazdy na saniach ťahaných koňmi, korčuľovanie, metanú, tenis, squash a lezenie na ľade. Vyhlásené sú krčmičky svojimi špecialitami, aj zázemia pre deti - Oblasť snehu a Detský klub Bobo.

Bežeckých tratí síce nie je veľa, ale patrí medzi ne vysokohorský okruh s fascinujúcimi výhľadmi na vrcholky Vysokých Taur určený zdatnejším. Heiligenblut je jedným z najobľúbenejších rakúskych rajov pre freeriderov a snowboardistov vďaka istote prašanu.

Cesta do strediska

Grossglockner / Heiligenblut je odľahlý ale kúzelný. Cesta zo Slovenska vedie po diaľniciach a rýchlostných komunikáciách A6, S6, A10. Tieto tepny často spájajú aj obyčajné cesty prvej triedy. Využiť môžete aj čisto diaľničnú alternatívu po A2 cez Graz a Klagenfurt. Cesta z Bratislavy zaberie necelých 6 hodín.

Výhody
  • neopakovateľná príroda
  • solídna istota prírodného snehu
  • domov rakúskeho freeridu
Nevýhody
  • skromné ​​parametre strediska
  • doteraz väčší počet vlekov
  • vzdialenosť od diaľnice
Užitočné informácie pre sezónu 2024/2025

Zjazdovky

20 km34 km1 km
Celková dĺžka: 55 km
Celk. prevýšenie: 1 601 m
Zasnežovaných: 35 %
Nočné lyžovanie: Nie
Free ride: Áno
Snowpark: Nie
Vhodné pre rodiny: Áno
Detský park: Áno
Sánkarská dráha: Áno

Lanovky

7
1
4
Najvyšší bod lanovky: 2 902 m n. m.
Najnižší bod lanovky: 1 301 m n. m.
Celková kapacita: 13 700 osôb / h

Lyžovanie Korutánsko

V najjužnejšej rakúskej spolkovej oblasti dominujú dve vyhlásené strediská Nassfeld / Hermagor a kúpeľný Bad Kleinkirchheim. Fantastickou prírodou sa môže pochváliť okolie strediska Grossglockner / Heiligenblut. Vysokohorskou špecialitou je lyžovanie na Mölltalerskom ľadovci. Korutánsko vyniká aj báječnou kuchyňou a doprovodnými službami.

Najobľúbenejšie lyžiarske strediská

Lyžovanie Rakúsko

Lyžiarsky raj tak blízko na dosah ruky. Rakúsko je kolíska alpského lyžovania. Počas Svetového pohára celý rakúsky národ uprene hľadí na zasnežené zjazdovky. Tie čakajú vo svojej kráse a precíznosti takisto na vás. Najobľúbenejšie strediská sú Dachstein West, Nassfeld / Hermagor, Kaprun / Zell am See a Dachstein / Schladming. Rakúsko je aj krajinou ľadovcov. Najvyhľadávanejšími sú Kaprun, Stubai, Pitztal a Dachstein.

Najobľúbenejšie lyžiarske regióny