Lyžovanie Nassfeld / Hermagor, Rakúsko

Nassfeld je v súčasnej dobe jedno z najväčších a najmodernejších stredísk v Rakúsku a v spolkovej zemi Korutánsku najväčší. Väčšinou tu panujú dobré snehové podmienky vďaka prívalom bielej periny od Jadranského mora. Kabínová lanovka Millenium Express je so svojimi 6 kilometrami najdlhšia v Alpách. Jedinečná kuchyňa kombinuje prvky korutánskej, talianskej a slovinskej gastronómie.

Lyžiarske stredisko Nassfeld / Hermagor

Nassfeld / Hermagor

Nassfeld je najväčšie a najmodernejšie lyžiarske stredisko v Korutánsku a leží neďaleko mestečka Hermagor. Atraktívna poloha strediska zaručuje kombináciu snehových prídelov od Jadranského mora a dostatku tradičného slnka na hraniciach s Talianskom.

Najobľúbenejši v Korutánsku

Nassfeld ponúka 110 kilometrov zjazdoviek. Špecialitou je najdlhšia kabínová lanovka v Alpách Millenium-Express z Tröpolachu s dĺžkou 6 kilometrov a prevýšením 1 300 metrov. Veľký areál hlavne strednej náročnosti je skvelo obsluhovaný lanovkami a 100 % tratí sa zasnežuje.

Ďalšou špecialitou pre celodenných lyžiarov: celkom 2,2 kilometrov z celkových 7,6 kilometrov zjazdovky Carnia určených pre nočné lyžovanie. Najlepších lyžiarov poteší rýchlostná trať s meraným úsekom pod Troghöhe, FIS zjazdovka nad Tröpolachom alebo svah s bubnami na Gartnerkofele.

Vyznávači bielej stopy v okolí Nassfeldu si tiež prídu na svoje. 80 kilometrov trás dá na výber každému. Ďalšie služby pre spríjemnenie pobytu: nočné sánkovanie, jazda na saniach ťahanými koňmi, korčuľovanie na jezere Pressegger See, horolezecká stena, či paragliding.

Cesta do strediska

Nassfeld / Hermagor je stále viac obľúbený, ale leží až na hraniciach Rakúska a Talianska. Zo Slovenska počítajte s piatimi hodinami cesty po dialniciach A6, A4 a hlavne A2 cez Viedeň, Graz a Klagenfurt.

Výhody
  • právom obľúbené stredisko
  • poloha neďaleko diaľnice
  • stopercentné zasnežovanie
Nevýhody
  • stúpajúci záujem - vznikajú fronty
  • drahšie ubytovanie pri zjazdovkách
  • horšia kvalita snehu v nižších polohách
Užitočné informácie pre sezónu 2024/2025 v češtine

Zjazdovky

30 km69 km11 km
Celková dĺžka: 110 km
Celk. prevýšenie: 1 405 m
Zasnežovaných: 100 %
Nočné lyžovanie: Áno
Free ride: Áno
Snowpark: Áno
Vhodné pre rodiny: Áno
Detský park: Áno
Sánkarská dráha: Áno

Lanovky

16
9
5
Najvyšší bod lanovky: 2 020 m n. m.
Najnižší bod lanovky: 615 m n. m.
Celková kapacita: 48 200 osôb / h

Lyžovanie Korutánsko

V najjužnejšej rakúskej spolkovej oblasti dominujú dve vyhlásené strediská Nassfeld / Hermagor a kúpeľný Bad Kleinkirchheim. Fantastickou prírodou sa môže pochváliť okolie strediska Grossglockner / Heiligenblut. Vysokohorskou špecialitou je lyžovanie na Mölltalerskom ľadovci. Korutánsko vyniká aj báječnou kuchyňou a doprovodnými službami.

Najobľúbenejšie lyžiarske strediská

Lyžovanie Rakúsko

Lyžiarsky raj tak blízko na dosah ruky. Rakúsko je kolíska alpského lyžovania. Počas Svetového pohára celý rakúsky národ uprene hľadí na zasnežené zjazdovky. Tie čakajú vo svojej kráse a precíznosti takisto na vás. Najobľúbenejšie strediská sú Dachstein West, Nassfeld / Hermagor, Kaprun / Zell am See a Dachstein / Schladming. Rakúsko je aj krajinou ľadovcov. Najvyhľadávanejšími sú Kaprun, Stubai, Pitztal a Dachstein.

Najobľúbenejšie lyžiarske regióny