Lyžovanie Bad Kleinkirchheim, Rakúsko

Korutánsky Bad Kleinkirchheim kombinuje skvelé podmienky k lyžovaniu s mnohoročnou kúpeľnou tradíciou. Prvotriedny wellness ponúkajú tradičné rímske kúpele Römerbad alebo novšie St. Kathrein, ktoré sa nachádzajú priamo pri lanovkách. Lyžiarom je k dispozícii 26 moderných lanoviek a vlekov. Cez deň lyžovanie, večer odpočinok v kúpeľoch. Ideálny program zimnej dovolenky.

Lyžiarske stredisko Bad Kleinkirchheim

Bad Kleinkirchheim

Vitajte v Bad Kleinkirchheime, Korutánsku. Priamo na okraji malebného Národného parku Nockberge a neďaleko Millstätterského jazera leží unikátne lyžiarsko-kúpeľné centrum. Jedinečná je kombinácia lyžovania a wellness kúpeľných procedúr.

Symbol kúpeľov a lyžovania

Kúpeľný Bad Kleinkirchheim ponúka viac než 100 kilometrov zjazdových tratí, u ktorých prevládajú univerzálne červené úseky. Zasnežovaných je skoro 100 % zjazdoviek! Špecialitou je čierna závodná zjazdovka Svetového poháru FIS Weltcupabfahrt s prevýšením 842 metrov.

Kúpeľnú tradíciu oblasti zastupujú dve slávne zariadenia - Rímske kúpele a Kúpele svätej Kataríny s termálnymi bazénmi, wellness službami a ozdravnými procedúrami. Ďalej skúste túru na snežniciach, osvetlenú sánkarskú dráhu, korčuľovanie a ďalšie aktivity.

Klasické lyžovanie je v Bade doma. K dispozícii je zasnežovaná 8 kilometrov dlhá údolná bežecká trasa Römerloipe Bad Kleinkirchheim, v oblasti na vás čaká ešte ďalších 45 kilometrov trás alebo štvorkilometrová vysokohorská stopa na vrchu Nockalm vo výške 1 870 m n. m.

Cesta do strediska

Cesta do Bad Kleinkirchheimu môže z našej krajiny viesť tradične cez diaľnicu A2 z Viedne cez Graz a Klagenfurt, pri Villachu je vhodné prejsť na chvíľku na A10 a opustiť ju neďaleko Millstätterského jezera.

Výhody

• kombinácia lyžovania a kúpeľov
• mimoriadne výkonné zasnežovanie
• domov klasického lyžovania

Nevýhody

• vyššie ceny kvôli prestíži
• doteraz väčší počet vlekov
• veľký záujem v hlavnej sezóne

Užitočné informácie pre sezónu 2024

Zjazdovky

18 km77 km8 km
Celková dĺžka: 103 km
Celk. prevýšenie: 1 042 m
Zasnežovaných: 95 %
Snowpark: Áno
Vhodné pre rodiny: Áno
Detský park: Áno
Sánkarská dráha: Áno

Lanovky

15
7
4
Najvyšší bod lanovky: 2 055 m n. m.
Najnižší bod lanovky: 1 013 m n. m.
Celková kapacita: 31 700 osôb / h

Lyžovanie Korutánsko

V najjužnejšej rakúskej spolkovej oblasti dominujú dve vyhlásené strediská Nassfeld / Hermagor a kúpeľný Bad Kleinkirchheim. Fantastickou prírodou sa môže pochváliť okolie strediska Grossglockner / Heiligenblut. Vysokohorskou špecialitou je lyžovanie na Mölltalerskom ľadovci. Korutánsko vyniká aj báječnou kuchyňou a doprovodnými službami.

Najobľúbenejšie lyžiarske strediská

Lyžovanie Rakúsko

Lyžiarsky raj tak blízko na dosah ruky. Rakúsko je kolíska alpského lyžovania. Počas Svetového pohára celý rakúsky národ uprene hľadí na zasnežené zjazdovky. Tie čakajú vo svojej kráse a precíznosti takisto na vás. Najobľúbenejšie strediská sú Dachstein West, Nassfeld / Hermagor, Kaprun / Zell am See a Dachstein / Schladming. Rakúsko je aj krajinou ľadovcov. Najvyhľadávanejšími sú Kaprun, Stubai, Pitztal a Dachstein.

Najobľúbenejšie lyžiarske regióny