Dovolenka Antalya, Turecko

Najväčším strediskom Tureckej riviéry je Antalya. Vďaka svojmu letisku zabezpečuje aj dopravu turistov do rôznych destinácií. Antalya je vstupnou bránou na krásne turecké pobrežie pri Stredozemnom mori. Čakajú na vás nádherné piesočné pláže a za chrbtom pohorie Taurus. Dovolenka v Antalyi a jej okolí je zážitkom na celý život.

374 zájazdov | Radiť podľa:  Odporúčanie

Antalya

  • štát: Turecko 
  • mena: 1 turecká líra 
  • časový rozdiel oproti Slovenskej republike: + 1 hodina

Antalya je najväčšie letovisko s veľkým medzinárodným letiskom a centrum Tureckej riviéry. Okolitá rovnomenná provincia s pobrežím je zároveň mimoriadne zaujímavým turistickým cieľom a v podstate aj jedným z najväčších cieľov vo východnom Stredomorí. Vedeli ste napríklad, že v roku 2012 bola Antalya tretím najnavštevovanejším mestom sveta vzhľadom na počet medzinárodných príletov? Tento región s viac než miliónovou Antalyou je zaliaty slnkom a obkolesený vysokými horami nad trblietavým morom. Osloví každého. Veľká časť tunajších pláží je ocenená Modrou vlajkou.

Dovolenka v letovisku Antalya

Dovolenka na Tureckej riviére patrí všeobecne k najdostupnejším leteckým pobytom vôbec. Čaro voľných chvíľ strávených pri mori umocňujú kvalitné služby, nádherné piesočné pláže, stabilné slnečné a veľmi teplé počasie, ako aj široký výber možností a foriem ubytovania, najmä v špičkových hoteloch. Turecká riviéra patrí k lacnejším destináciám a je rajom výhodných Last Minute zájazdov, ktorých je počas letnej sezóny dostatok. Môžete tu taktiež podniknúť veľa výletov či už do prírody, za kultúrou alebo zábavou. 

Pobrežie, more a pláže

Práve kvalita pláží patrí k najväčším devízam celej Tureckej riviéry a rovnako aj okolia veľkomesta Antalya. Priestranné piesočné pláže sú na mnohých miestach ocenené Modrou vlajkou čistoty a pozvoľný vstup do krásne tmavomodrého Stredozemného mora je vhodný pre všetky vekové skupiny turistov. More je teplé a vhodné na kúpanie od konca mája až do začiatku novembra.

Hotely v Antalyi

Pre oblasť Tureckej riviéry je typické veľké množstvo kvalitných hotelov. Pozdĺž celého pobrežia sú rozosiate prevažne veľké hotely vo forme palácov, no nájdete tu aj menšie rodinné hotely. V menšej miere je tu k dispozícii aj nehotelové ubytovanie. Návštevníci Antalye a jej okolia preferujú hlavne all inclusive stravovanie, časť turistov však uprednostňuje polpenziu a raňajky.

Atmosféra Riviéra

Je zvyčajne veľmi rušná, no každý si tu nájde svoje pokojné miesto, kde si užije skvelú dovolenku pri mori spojenú s mnohými zážitkami. Zo služieb pozdĺž pobrežia turisti najviac vyhľadávajú výborné reštaurácie, bary, kluby a obchodíky s rôznym tovarom. Nielen počas letnej sezóny prichádza do Turecka veľa národov, preto tu môžete spoznať mnoho nových zaujímavých ľudí.

Najzaujímavejšie miesta

Za najkrajšie miesta Antalye sa považuje staré mesto, prístav a vodopády Düden, kde vodnatá rieka na pobreží náhle padá zo štyridsiatich metrov do mora. Najväčší skvost centra Antalye spočíva v kamennej a drevenej architektúre, v úzkych uličkách a v usporiadaní starého mesta okolo prístavu.

Tipy na výlety

V troch národných parkoch dostupných z Antalye uvidíte skutočne panenskú prírodu. Park Termessos ukrýva ruiny starovekého mesta, ktoré nedobyl ani sám Alexander Veľký. Návštevu parku Olympos so slávnou ohňovou stráňou Chiméra sa odporúča uskutočniť večer, kedy najviac vyniknú samovoľne šľahajúce plamene zo skaly. A ešte nakoniec, park Köprülü, ktorý je obľúbeným cieľom milovníkov zelene a raftingu. V rámci kultúrne orientovaných výletov možno podniknúť výpravy do starovekých miest Aspendos, Perge či romantického Side s výnimočne zachovanými antickými pamiatkami.

Len last minute
Doprava Doprava
Cena za osobu Cena za osobu
od {{tss.temp.cenaMin | currency: z18n.currencySymbol_default():0}}  Na cene nezáleží  do {{tss.temp.cenaMax | currency: z18n.currencySymbol_default():0}}
Stravovanie Stravovanie
Dĺžka zájazdu Dĺžka zájazdu
Úroveň hotela Úroveň hotela
Typ zájazdu Typ zájazdu
Vzdialenosť od pláže Vzdialenosť od pláže
Priamo pri pláži Do {{tss.temp.mOdPlazeMax| number:0}} m od pláže Na vzdialenosti od pláže nezáleží
Typ pláže Typ pláže
Číslo zájazdu Číslo zájazdu
Akcia Akcia
Obsahuje text Obsahuje text

Krajina:

Zrušiť

Oblasť:

Zrušiť

Typ ponuky:

Doprava:

Stravovanie:

Dĺžka zájazdu:

Úroveň hotela:

Typ zájazdu:

Kdy vyrazit: