Dovolenka Turecko

Turecko je krajina veľkých možností a ponúka jedinečnú orientálnu atmosféru. Poznávať môžete odkazy starých kultúr, alebo iba tak odpočívať pri mori na pláži. Veľké hotelové komplexy a rezorty poskytujú všetok servis pre spokojnosť svojich návštevníkov. Súčasťou mnohých tureckých hotelov sú aj aquaparky a tobogány.

+ Ďalšie lokality Turecko
2 584 zájazdov | Radiť podľa:  Odporúčanie

Hotel Noxinn Deluxe

  Turecko, Alanya, Turecká riviéra, Konakli
100 m od pláže Hotely so šmykľavkami / tobogánmi Letecky do 650 € VRÁTANE POPLATKOV 5* hotely so stravou AI do 850 €

Sealife Buket

  Turecko, Alanya, Turecká riviéra, Okurcalar
200 m od pláže Hotely so šmykľavkami / tobogánmi Letecky do 650 € VRÁTANE POPLATKOV 5* hotely so stravou AI do 850 € Hotely s bezbariérovým prístupom

Hotel Simena Comfort Kemer

  Turecko, Kemer, Turecká riviéra, Camyuva
500 m od pláže Hotely so šmykľavkami / tobogánmi 5* hotely so stravou AI do 850 € Letecky do 650 € VRÁTANE POPLATKOV

Turecko

  • hlavné mesto: Ankara 
  • mena: turecká líra 
  • časový rozdiel oproti Slovenskej republike: + 1 hodina

Turecko so svojou prekrásnou riviérou patrí medzi najobľúbenejšie ciele dovoleniek pri mori vo východnom Stredomorí. V období od júna do októbra sa vďaka svojej južnej geografickej polohe teší výborným podmienkam pre pobyt pri mori. Letá bývajú v Turecku suché a slnečné. Kontrasty tyrkysového mora a južného okraja mohutného pohoria Taurus vytvárajú naozaj očarujúce prostredie. Turecká riviéra pozostáva takmer zo 140 kilometrov dlhého pobrežia Stredozemného mora v okolí letovísk Antalya, Side a Alanya. Táto oblasť ponúka veľké množstvo ubytovacích kapacít vo forme hotelov všetkých kategórií i apartmánových domov.

Dovolenka v Turecku

Vybrať si dovolenku v Turecku má hneď niekoľko veľkých výhod. Prvou je veľmi dobrá letecká dostupnosť do troch hodín letu. Druhou výhodou je mimoriadne stabilné slnečné počasie, kde sú letné búrky skôr ojedinelou záležitosťou. Ďalšou nezanedbateľnou výhodou sú aj veľmi priaznivé ceny, vďaka ktorým si môžete dopriať všestranný oddych a zábavu pri mori. Veľkou prednosťou je aj nespočetné množstvo kvalitných hotelov tých najvyšších kategórií, ktoré sa prvotriedne postarajú o vaše ubytovanie a stravovanie počas pobytu v Turecku.

Turecko je kvôli prírode a kultúrnym pamiatkam taktiež rajom poznávacích zájazdov a individuálnych výletov počas dovolenky. Mimoriadnej obľube sa tešia najmä výhodné Last Minute zájazdy do Turecka.

Turisti v tejto krajine zvyčajne dávajú prednosť stravovaniu v hoteloch formou all inclusive. Pre menej náročných dovolenkárov alebo záujemcov o individuálne stravovanie sú k dispozícii aj zájazdy s raňajkami alebo polpenziou.

Kultúra

Svojrázna kultúra na rozhraní Európy a Ázie môže byť počas dovolenky bohatým zdrojom inšpirácie. Historické odkazy sú rozosiate po celom Turecku a veľmi intenzívne aj na pobreží Stredozemného mora. Mentalita Turkov je svojrázna a vnímavý človek určite spozoruje u miestnych obyvateľov ich hrdosť, svojbytnosť a charizmu. Rovnako sa tu stretnete aj s ich ústretovosťou a zjednávaním cien na trhoch.

Turecká kuchyňa

Turecká kuchyňa patrí vďaka prelínaniu rôznych vplyvov k najbohatším na svete. Jej základ tvoria hlavne recepty pochádzajúce z dôb osmanských Turkov, ktorí boli v priebehu histórie ovplyvňovaní balkánskou aj východnou kultúrou. Turecko má taktiež možnosť čerpať z vlastných zásob veľké množstvo rýb a darov mora. Podnebie v krajine umožňuje pestovať a využívať čerstvú zeleninu a ovocie. Prevažná väčšina jedál sa pripravuje varením či dusením a na vyprážanie sa používa kvalitný olivový olej.

Atmosféra

Turecká riviéra poskytuje priam úžasnú atmosféru na prežitie krásnej dovolenky. More sa nádherne trblieta slnečnými lúčmi, zlatisté pláže nabádajú k odpočinku a vzduch sa jemne chveje horúčavou a morskou vlhkosťou. Bezstarostné dni dovolenkového pobytu každému spríjemní posedenie pri kvalitnej káve alebo pri výbornom jedle v tamojších reštauráciách. Jednotlivé letoviská a hotely ponúkajú všetky potrebné služby pre denné vyžitie i nočný život.

Najzaujímavejšie miesta

Turecká riviéra je plná atraktívnych turistických cieľov, či už historických, kultúrnych alebo prírodných. Centrálnu os pobrežia tvorí prepojenie letovísk Antalya, Side a Alanya. Najviac historických pamiatok z rímskeho obdobia nájdete v letovisku Side. Mnoho pláží pozdĺž letovísk sa pýši označením Modrej vlajky, čo znamená, že sú celoeurópsky uznávané pre svoju čistotu. Okrem oblastí v rámci Tureckej riviéry odporúčame aj ďalšie zaujímavé letoviská, a to hlavne Kemer, Bodrum, Izmir, Marmaris, Fethiye a iné.

Tipy na výlet

V krajine polmesiaca si môžete spestriť dovolenku mnohými výletmi za prírodnými a kultúrnymi zaujímavosťami. Napríklad Kappadokia (Kapadócia) patrí medzi najčarovnejšie oblasti na svete. Bizarné tufové veže sopečného pôvodu všetkých možných tvarov a farieb sa rozprestierajú na ploche viac ako 300 kilometrov štvorcových. Objavte v rámci vášho výletu neopakovateľné čaro "Bavlneného hradu" Pamukkale. Minerálne pramene bohaté na vápnik tu vytvorili skutočne nádherné tône v úplne belostnej krajine.

Letovisko Side priamo na Tureckej riviére je navyše veľmi vhodným miestom reprezentujúcim historické pamiatky. Toto mesto patrí k najvýznamnejším archeologickým náleziskám Turecka kvôli bohatému výskytu zachovaných zrúcanín z rímskeho obdobia. Nájdete tu dobre zachovaný amfiteáter z 2. storočia, zrúcaniny Apolónovho a Afroditinho chrámu, zrúcaniny antických kúpeľov a kresťanskej baziliky z byzantského obdobia. 

Len last minute
Doprava Doprava
Cena za osobu Cena za osobu
od {{tss.temp.cenaMin | currency: z18n.currencySymbol_default():0}}  Na cene nezáleží  do {{tss.temp.cenaMax | currency: z18n.currencySymbol_default():0}}
Stravovanie Stravovanie
Dĺžka zájazdu Dĺžka zájazdu
Úroveň hotela Úroveň hotela
Typ zájazdu Typ zájazdu
Vzdialenosť od pláže Vzdialenosť od pláže
Priamo pri pláži Do {{tss.temp.mOdPlazeMax| number:0}} m od pláže Na vzdialenosti od pláže nezáleží
Typ pláže Typ pláže
Číslo zájazdu Číslo zájazdu
Akcia Akcia
Obsahuje text Obsahuje text

Krajina:

Zrušiť

Oblasť:

Typ ponuky:

Doprava:

Stravovanie:

Dĺžka zájazdu:

Úroveň hotela:

Typ zájazdu:

Kdy vyrazit: