Dovolenka Bulharsko

Poďte s nami do Bulharska. Čakajú na vás piesočnaté pláže pri Čiernom mori aj vysoké pohoria, ktoré môžete zdolávať na bicykli alebo pešo. Stredomorská klíma na bulharskom pobreží je pre vašu dovolenku ideálna. Rovnako tak more s pozvoľným vstupom vhodným aj pre malé deti. Na dovolenku do Bulharska môžete cestovať autom, autobusom alebo letecky.

+ Ďalšie lokality Bulharsko
1 197 zájazdov | Radiť podľa:  Odporúčanie

Bulharsko

  • hlavné mesto: Sofia
  • mena: 1 bulharský lev (Lv)
  • časový rozdiel oproti Slovenskej republike: + 1 hodina

Bulharsko je štát ležiaci v juhovýchodnej Európe na Balkánskom polostrove. Jeho východnú hranicu tvorí Čierne more. Dĺžka jeho rozmanitého pobrežia je takmer 400 kilometrov. Nájdete tu dlhé piesočné pláže, ústia mnohých riek a skalnaté zátoky. Smerom do vnútrozemia je krajina viac hornatá. Najvyššou horou Bulharska je Musala. So svojimi 2 925 m n. m. je aj najvyšším bodom celého Balkánskeho polostrova. Hlavným mestom krajiny je Sofia, ktorá leží na historicky dôležitých obchodných cestách spojujúcich Európu a Orient. Najväčším letoviskom je Slnečné pobrežie, ďalej vynikajú historické strediská pri mori Sozopol a Nesebar, malebné rodinné Primorsko a Kiten, a nakoniec vždy slnečný na juh orientovaný Svetý Vlas.

Dovolenka Bulharsko

Pobrežie Čierneho mora je ideálnou voľbou pre rodiny s deťmi. Ponúka cenovo dostupnú dovolenku v príjemnom prostredí, ktoré v lete hovorí minimálne z polovice slovensky. Počasie nie je natoľko horúce ako na úplnom juhu Európy, ale je viac podobné našim letným podmienkam. Do Bulharska sa dostanete rýchlo a pohodlne lietadlom. Pokiaľ dávate prednosť pozemnej doprave, auto alebo autobus sú výhodné voľby. Užijte si krásnu dovolenku v Bulharsku za rozumné peniaze.

Bulharsko je vďaka prírode a kultúrnym pamiatkam taktiež rajom poznávacích zájazdov.

Turisti v Bulharsku väčšinou kombinujú stravovanie v hoteli formou raňajok alebo polpenzie s lacnými reštauráciami. Hotely však ponúkajú aj možnosť all inclusive stravovania.

Kultúra, kuchyňa, atmosféra

Juhoslovanský národ je v mnohom podobný nášmu, avšak nájdeme tu aj výrazné rozdiely. Hlavne čo sa týka jazyka a písma – Bulhari používajú cyriliku. Miestní majitelia hotelov a reštaurácií preto uvádzajú dôležité informácie a jedálne lístky aj v iných jazykoch, hlavne v slovenčine a češtine. Väčšina Bulharov je veriaca, predovšetkým ide o Pravoslávnu cirkev, aj keď nájdu sa medzi nimi v menšej miere aj moslimovia (Pomáci).

Bulharská kuchyňa je vzácna zmes stredoeurópskych, východoeurópskych, balkánskych, tureckých a gréckych vplyvov. Jedlo je v Bulharsku lacnejšie ako u nás, a to je veľkou výhodou pre všetkých, ktorí chcú kombinovať stravovanie v hoteli a reštauráciách. Vyskúšajte šopský šalát s balkánskym syrom, tradičné polievky, ryby, mäso na mnoho spôsobov a miestne pečivo.

Krajina na pobreží Čierneho mora je nádherná. Ocenia ju celé rodiny vďaka nízkym cenám služieb a dobrému prístupu do mora. Naviac je možné vybrať si buďto rušné strediská plné nočného života, alebo naopak veľmi kľudné letoviská obklopené zeleňou, ktoré sú ako stvorené pre odpočinok. Bulharsko sa pýši mnohými chránenými prírodnými lokalitami, ktoré môžu v prípade záujmu spestriť atmosféru každej dovolenky.

Najzaujímavejšie miesta

Pre turistov smerujúcich do Bulharska sú najzaujímavejšie prímorské letoviská pri Čiernom mori. Najväčšie je Slnečné pobrežie s veľkým výberom hotelov všetkých kategórií. Naň plynule nadväzuje Svetý Vlas orientovaný netradične na juh. Sympatické mestečko na úzkom polostrove s kúzelnými starými domami z 19. storočia sa volá Sozopol. Unikátne starobylé pamiatky z dôb antiky hľadajte v mestečku Nesebar.

Ďalšou rekreačnou zónou podobnou Slnečnému pobrežiu sú Zlaté piesky. Neďaleko nich vyniká Albena ako kúpeľný komplex, letovisko a mestečko severne od Varny. Na juhu krajiny neďaleko Burgasu môžeme doporučiť dve malebné strediská, na polostrovoch vystrčených jemne do mora, Primorsko a Kiten.

Len last minute
Doprava Doprava
Cena za osobu Cena za osobu
od {{tss.temp.cenaMin | currency: z18n.currencySymbol_default():0}}  Na cene nezáleží  do {{tss.temp.cenaMax | currency: z18n.currencySymbol_default():0}}
Stravovanie Stravovanie
Dĺžka zájazdu Dĺžka zájazdu
Úroveň hotela Úroveň hotela
Typ zájazdu Typ zájazdu
Vzdialenosť od pláže Vzdialenosť od pláže
Priamo pri pláži Do {{tss.temp.mOdPlazeMax| number:0}} m od pláže Na vzdialenosti od pláže nezáleží
Typ pláže Typ pláže
Číslo zájazdu Číslo zájazdu
Akcia Akcia
Obsahuje text Obsahuje text

Krajina:

Zrušiť

Oblasť:

Typ ponuky:

Doprava:

Stravovanie:

Dĺžka zájazdu:

Úroveň hotela:

Typ zájazdu:

Kdy vyrazit: