Najlepšie miesta pri mori na dovolenku s deťmi

Nie je jednoduché vybrať ideálne miesto pri mori, kde bude dobre vám aj vašim väčším či menším zlatíčkam. Buďte vďaka nám o krok napred. Prinášame tipy, kam sa vydať s celou rodinkou.

Dovolenka s deťmi pri mori

Chorvátsko

Chorvátsko je jedničkou slovenských turistov pri cestách autom s celou rodinou. Ponúka mnoho vhodných miest. Z ostrovov doporučujeme Rab s letoviskem Lopar, ktoré ponúka vynikajúcu Rajskú pláž. Je piesočná! Ideálne sú taktiež podmienky na ostrove Pag, kde vynikajú pláže ako piesočná pláž v Potočnici, piesočná pláž Planjka v Starej Novalji, piesočná pláž v Povljane alebo pláž Čista plaža medzi Novaljou a Kolanom. Na pevnine sa môžete zdržať na Crikvenickej riviére, v okolí Biogradu na Moru a na Makarskej riviére. Posledná spomenutá oblasť však čelí dosť veľkému náporu milovníkov mora.

Ostrov Rab, Chorvátsko

Taliansko

Celé Taliansko je obklopené krásnymi piesočnatými plážami, kde sa s deťmi počítá naplno. Z letovisiek dostupných autom doporučujeme okolie Caorle, Bibione a južnejšie celú Palmovú riviéru. Možnosti leteckej dovolenky s deťmi sú tiež bohaté. Najlepšie sú pláže Kalábrie a Sardínie. Špecialitou s termálnymi prameňmi je ostrov Ischia. Čo sa týka výberu dovolenky, v podstate v celom Taliansku nemôžete šliapnuť vedľa.

Kalábria, Taliansko

Bulharsko

Pobrežie Čierneho mora v Bulharsku ponúka rodinám s deťmi príjemné podmienky. Na veľkých plážach s dostatkom atrakcií a pozvoľným vstupom do mora sa deti vyšantia. Najlepšie sú pláže Slnečného pobřežia, Primorska, Sozopolu a taktiež aj Svätého Vlasu a Zlatých pieskov. Slnečné pobrežie je v okolí Nesebaru ocenené Modrou vlajkou. Každým rokom pribúdajú nové akvaparky, hlavne v okolí Slnečného pobrežia, Nesebaru a v Primorsku.

Primorsko, Bulharsko

Grécko

Predovšetkým tie menšie letoviská gréckych ostrovov sú oázou pre výletníkov všetkých vekových kategórií. Väčšina pláží je piesočná. Doporučujeme ostrovy Rhodos, Zakynthos a Kos. Vďaka dostatočnej veľkosti ostrova si nájdete vhodné miesto aj na Kréte. Zamerajte sa napríklad na letoviská Faliraki na Rhodose, Tsilivi a Laganas na Zakynthose alebo Marmari na Kose. Pláže spomenutých miest sú ocenené Modrou vlajkou.

Zakynthos, Grécko

Španielsko

Španielsko je na tom čo sa týka ponuky pláží a zázemia pre celú rodinu podobne ako Taliansko. Takmer kdekoľvek sa dá užiť krásna dovolenka. Najobľúbenejšie destinácie sú Baleárske ostrovyMallorca, Menorca, Ibiza a potom pobrežie Costa Bravy a Andalúzie. Pokiaľ sa pýtate na presné letoviská alebo miesta, tak na Malorke skúste Playa de Palma a S'Illot, na Costa Brave Lloret de Mar a Tossa de Mar a v Andalúzii riviéru Costa del Sol.

Mallorca, Španielsko

Turecko

V Turecku čaká na vás a vašu rodinu všestranný komfort od stravovania a ubytovania až po zábavu. Doporučujeme vyskúšať kľudnejšie okraje letovísk Antalye a Alanye. Výborné podmienky pre deti sú aj v letoviskách Side, Belek a Kemer. Výhodami Tureckej riviéry sú akvaparky aj v rámci hotelov, čistota a prísné nároky na hygienu. Pláže sú bežne ocenené Modrou vlajkou.

Alanya, Turecko

Egypt

Hotelové komplexy v Egypte sú pevnosťami zábavy a služieb pre deti. Väčšina z nich má vlastný akvapark s mnohými atrakciami a kĺzačkami. Vstup do mora je v Egypte často umožnený pomocou móla za korálovými útesmi a plytčinami. Pokiaľ sa tomuto chcete s deťmi vyhnúť, doporučujeme letoviská a miesta v Makadi Bay a takziež vybrané časti Marsa Alamu a Safagy.

Egypt

Špeciálna akcia: až 2 deti úplne zadarmo alebo za cenu ubytovania.

Neváhajte nás kontaktovať

Nikola Oceláková
Nikola Oceláková
S výberom a nákupom zájazdu vám pomôžem
0220 665 410
Dnes 8–18 h