Lyžovanie Kaprun / Zell am See, Rakúsko

Jeden z najlepších systémov športových a rekreačných aktivít v Rakúsku a možno v celej Európe ponúkajú strediská Zell am See a Kaprun. V oblasti sa nachádzajú celkom tri lyžiarske areály. V Zell am See je to Schmittenhöhe, v mestečku Kaprun potom areál Maiskogel a ľadovcové stredisko Kitzsteinhorn. Obe strediska v súčte disponujú veľmi slušnými 139 kilometrami zjazdoviek a 50 vlekmi a lanovkami.

Kaprun / Zell am See

Lyžiarsky raj na okraji Vysokých Taur a slušná dostupnosť po diaľnici zo Salzburgu robia z oblasti Kaprun – Zell am See skvelý cieľ zimnej dovolenky. Kúzelné miesto medzi Zellerským jazerom na úpätí hory Schmittenhöhe a mestečkom Kaprun pod ľadovcom Kitzsteinhorn.

Od jazera k ľadovcu

Približne 140 kilometrov zjazdových tratí je dostatočná porcia pre všetkých lyžiarov. Zábavu si užijete rovno v štyroch vzájomne sa dopĺňajúcich strediskách Kitzsteinhorn, Maiskogel, Schmittenhöhe a Lechnerberg v okolí Kaprunu a Zell am See.

Ďalšou výhodou oblasti je istota snehu takmer po celý rok. Lyžiarska sezóna nikdy nekončí na historicky prvom ľadovcovom areáli v Rakúsku na Kitzsteinhorne s ponukou 40 kilometrov tratí. Snowboardisti ocenia dva skvelé snowparky na Kitzsteinhorne a Schmittenhöhe.

Ozajstnou senzáciou sú terény pre bežkárov. Takmer 200 kilometrov precízne upravovaných tratí od vysokohorských na ľadovci Kitzsteinhornu až po promenádnu okolo jazera Zeller. Po oblasti vás radi prepravia početné skibusy v cene skipasu.

Cesta do strediska

Cesta do Kaprunu – Zell am See je pohodlná. Po rakúskych diaľniciach A1 a A10 sa okolo Salzburgu dostanete do Bischofshofenu, posledných 50 kilometrov je po hlavnej ceste pod alpskými velikánmi. Z Bratislavy si vyčleňte na cestu necelých päť hodín.

Výhody

• nádherné prírodné scenérie
• skvelé terény pre všetkých
• ľadovec Kitzsteinhorn

Nevýhody

• vyššie ceny kvôli prestíži
• ešte chýbajú niektoré prepojenia
• v sezóne veľký záujem

Trasy autom

Trasy autom