Lyžovanie Kaprun / Zell am See, Rakúsko

Jeden z najlepších systémov športových a rekreačných aktivít v Rakúsku a možno v celej Európe ponúkajú strediská Zell am SeeKaprun. V oblasti sa nachádzajú celkom tri lyžiarske areály. V Zell am See je to Schmittenhöhe, v mestečku Kaprun potom areál Maiskogel a ľadovcové stredisko Kitzsteinhorn. Obe strediska v súčte disponujú veľmi slušnými 139 kilometrami zjazdoviek a 50 vlekmi a lanovkami.

Kaprun / Zell am See

Lyžiarsky raj na okraji Vysokých Taur a slušná dostupnosť po diaľnici zo Salzburgu robia z oblasti Kaprun – Zell am See skvelý cieľ zimnej dovolenky. Kúzelné miesto medzi Zellerským jazerom na úpätí hory Schmittenhöhe a mestečkom Kaprun pod ľadovcom Kitzsteinhorn.

Od jazera k ľadovcu

Približne 140 kilometrov zjazdových tratí je dostatočná porcia pre všetkých lyžiarov. Zábavu si užijete rovno v štyroch vzájomne sa dopĺňajúcich strediskách Kitzsteinhorn, Maiskogel, Schmittenhöhe a Lechnerberg v okolí Kaprunu a Zell am See.

Ďalšou výhodou oblasti je istota snehu takmer po celý rok. Lyžiarska sezóna nikdy nekončí na historicky prvom ľadovcovom areáli v Rakúsku na Kitzsteinhorne s ponukou 40 kilometrov tratí. Snowboardisti ocenia dva skvelé snowparky na Kitzsteinhorne a Schmittenhöhe.

Ozajstnou senzáciou sú terény pre bežkárov. Takmer 200 kilometrov precízne upravovaných tratí od vysokohorských na ľadovci Kitzsteinhornu až po promenádnu okolo jazera Zeller. Po oblasti vás radi prepravia početné skibusy v cene skipasu.

Cesta do strediska

Cesta do Kaprunu – Zell am See je pohodlná. Po rakúskych diaľniciach A1 a A10 sa okolo Salzburgu dostanete do Bischofshofenu, posledných 50 kilometrov je po hlavnej ceste pod alpskými velikánmi. Z Bratislavy si vyčleňte na cestu necelých päť hodín.

Výhody

• nádherné prírodné scenérie
• skvelé terény pre všetkých
• ľadovec Kitzsteinhorn

Nevýhody

• vyššie ceny kvôli prestíži
• ešte chýbajú niektoré prepojenia
• v sezóne veľký záujem

Užitočné informácie pre sezónu 2024

Zjazdovky

59 km51 km29 km
Celková dĺžka: 139 km
Celk. prevýšenie: 2 269 m
Zasnežovaných: 85 %
Nočné lyžovanie: Áno
Free ride: Áno
Snowpark: Áno
Vhodné pre rodiny: Áno
Detský park: Áno
Sánkarská dráha: Áno

Lanovky

16
19
15
Najvyšší bod lanovky: 3 029 m n. m.
Najnižší bod lanovky: 760 m n. m.
Celková kapacita: 86 400 osôb / h

Lyžovanie Salzbursko

Salzbursko je obľúbená oblasť slovenských lyžiarov. Veľké množstvo moderných stredísk v dobrej dialničnej dostupnosti od Salzburgu je hlavnou výhodou regiónu. Najväčšie stredisko je Saalbach / Leogang. Ďalšie obľúbené strediská sú Kaprun / Zell am See, Bad Hofgastein, Lungau / Obertauern, Flachau, okraj Dachsteinu West a ďalšie.

Najobľúbenejšie lyžiarske strediská

Lyžovanie Rakúsko

Lyžiarsky raj tak blízko na dosah ruky. Rakúsko je kolíska alpského lyžovania. Počas Svetového pohára celý rakúsky národ uprene hľadí na zasnežené zjazdovky. Tie čakajú vo svojej kráse a precíznosti takisto na vás. Najobľúbenejšie strediská sú Dachstein West, Nassfeld / Hermagor, Kaprun / Zell am See a Dachstein / Schladming. Rakúsko je aj krajinou ľadovcov. Najvyhľadávanejšími sú Kaprun, Stubai, Pitztal a Dachstein.

Najobľúbenejšie lyžiarske regióny