Lyžovanie Saalbach / Leogang, Rakúsko

Nedávno sa veľké stredisko Skicircus Saalbach - Hinterglemm - Leogang rozrástlo ešte o ďalší areál Fieberbrunn, a teraz tak patrí k väčším ski oblastiam v Rakúsku i celých Alpách. Lyžiarska infraštruktúra je výborná a veľmi moderná. Hlavným centrom je Saalbach s bohatým après-ski životom a nástupnými stanicami lanoviek priamo v centre mesta. Lyžiarska oblasť ponúka 270 kilometrov zjazdoviek a 70 vlekov či lanoviek.

Saalbach / Leogang

Jedna z najväčších lyžiarskych oblastí Rakúska, to je Saalbach / Leogang, ktorý v dnešnej dobe prepojuje už 3 veľké alpské údolia Salzburska a Tirolska. So všetkými pridruženými strediskami je plný názov Skicircus - Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn.

Lyžiarsky obor ukrytý v horách

V súčte ponúka oblasť 270 kilometrov zjazdoviek a ich dĺžka neustále narastá. V budúcnosti nemožno vylúčiť prepojenie so strediskom Zell am See - Schmittenhöhe. Väčšia oblasť už je v Rakúsku len Skiwelt Wilder Kaiser - Brixental. Svet obrieho strediska zaručuje precízne služby.

Výzvou pre profesionálov je zjazdovka FIS Zwölferkogel. Oblasť ponúka vyše 100 kilometrov výborných freeridových zjazdov v hlbokom snehu. Vynikajúce podmienky sú aj pre snowboardistov, snowparky hľadajte v Hinterglemmu, Kleine Asitz a Streubödenu nad Fieberbrunnem.

Oblasť je rajom klasického lyžovania. Približne 290 kilometrov upravovaných stôp patrí k špičke Rakúska. Ďalšie služby: korčuliarska dráha, sánkarske dráhy, kryté kurty, curling, krytý bazén, putovanie na snežniciach, paragliding, jazdy na saniach ťahaných koňmi a múzeum.

Cesta do strediska

Dopravná dostupnosť lyžiarskeho gigantu nie je ideálna ale ani zlá. Zodpovedá cestovaniu do Zell am See, z neho vás čaká ešte 22 kilometrov navyše. Využite diaľnice A1 a A10 od Salzburgu. Alternatívou je rýchlostna cesta S6 Semmeringom a pokračovanie po A9 alebo A10.

Výhody
  • väčšina kabínkových lanoviek
  • famózne terény pre všetky
  • vyhľadávaná freeridová oblasť
Nevýhody
  • južné svahy občas s horším snehom
  • vyššie ceny kvôli obľúbenosti
  • menej služieb ako v Zell am See
Užitočné informácie pre sezónu 2024

Zjazdovky

140 km112 km18 km
Celková dĺžka: 270 km
Celk. prevýšenie: 1 256 m
Zasnežovaných: 90 %
Nočné lyžovanie: Áno
Free ride: Áno
Snowpark: Áno
Vhodné pre rodiny: Áno
Detský park: Áno
Sánkarská dráha: Áno

Lanovky

19
22
29
Najvyšší bod lanovky: 2 096 m n. m.
Najnižší bod lanovky: 840 m n. m.
Celková kapacita: 132 000 osôb / h

Lyžovanie Salzbursko

Salzbursko je obľúbená oblasť slovenských lyžiarov. Veľké množstvo moderných stredísk v dobrej dialničnej dostupnosti od Salzburgu je hlavnou výhodou regiónu. Najväčšie stredisko je Saalbach / Leogang. Ďalšie obľúbené strediská sú Kaprun / Zell am See, Bad Hofgastein, Lungau / Obertauern, Flachau, okraj Dachsteinu West a ďalšie.

Najobľúbenejšie lyžiarske strediská

Lyžovanie Rakúsko

Lyžiarsky raj tak blízko na dosah ruky. Rakúsko je kolíska alpského lyžovania. Počas Svetového pohára celý rakúsky národ uprene hľadí na zasnežené zjazdovky. Tie čakajú vo svojej kráse a precíznosti takisto na vás. Najobľúbenejšie strediská sú Dachstein West, Nassfeld / Hermagor, Kaprun / Zell am See a Dachstein / Schladming. Rakúsko je aj krajinou ľadovcov. Najvyhľadávanejšími sú Kaprun, Stubai, Pitztal a Dachstein.

Najobľúbenejšie lyžiarske regióny