Lyžovanie Lungau / Obertauern, Rakúsko

Lyžiarsku oblasť Lungau tvoria dva lyžiarske areály. Neďaleko obcí Mauterndorf a St. Michael leží Grosseck - Speiereck a neďaleko obcí Mariapfarr a Bruckdorf je k dispozícií niekoľko zjazdoviek areálu Fanningberg. Využiť sa tu dá aj veľký neďaleký areál Katschberg. Luxusné stredisko Obertauern sa potom nachádza asi o 25 kilometrov severozápadne vo vysoko položenom priesmyku.

Lyžiarske stredisko Lungau / Obertauern

Lungau / Obertauern

Rozsiahla lyžiarska oblasť, ktorú tvorí niekoľko stredísk v okolí mestečka St. Michael im Lungau a veľké vysokohorské stredisko Obertauern vzdialené od údolia Lungau asi 25 kilometrov. Oblasť leží na juhovýchode Salzburska a je ideálna pre vyznávačov zjazdoviek i bielych stôp.

Klimatické kúpele Rakúska

Ak zrátame obe oblasti dohromady, ponúka sa jeden z najväčších lyžiarskych regiónov Rakúska s celkovým úhrnom tratí v dĺžke 250 kilometrov. Zahŕňa areály okolo Lungau: Grosseck - Speiereck, Aineck - Katschberg, Fanningberg a veľké horské stredisko Obertauern.

Špecifické sú klimatické podmienky, oblasť Lungau slúži ako klimatické kúpele, prostredie i vzduch sú veľmi čisté, všetky väčšie mestá sú na desiatky kilometrov vzdialené. Obertauern je vysoko položené stredisko, ktoré v zime pripomína čisto bielu polárnu oblasť.

Vyznávači bielej stopy budú v oblasti Lungau / Obertauern nadšení. Jednotlivé údolia sú pretkaná desiatkami a desiatkami kilometrov bežeckých tratí (celkom 260 kilometrov) na klasiku i korčuľovanie. Hore v sedle Obertauern je tratí menej, ale zaručujú snehovú pokrývku.

Cesta do strediska

Okolie Lungau je napojené na diaľnici A10 smerom od Salzburgu či Villachu. Do strediska Obertauern je ale nutné vystúpiť po klasickej ceste až do výšky 1 740 m n. m. Zo Slovenska využite aj cestu cez Viedeň po rýchlostnej ceste S6 Semmeringom.

Výhody
  • úchvatné prírodné scenérie
  • vynikajúce zasnežovanie
  • raj klasického lyžovania
Nevýhody
  • menšie neprepojené areály
  • roztrúsené ubytovacie kapacity
  • slabšia ponuka après-ski služieb
Užitočné informácie pre sezónu 2024/2025

Zjazdovky

110 km110 km30 km
Celková dĺžka: 250 km
Celk. prevýšenie: 1 263 m
Zasnežovaných: 95 %
Nočné lyžovanie: Áno
Free ride: Áno
Snowpark: Áno
Vhodné pre rodiny: Áno
Detský park: Áno
Sánkarská dráha: Áno

Lanovky

30
31
3
Najvyšší bod lanovky: 2 313 m n. m.
Najnižší bod lanovky: 1 050 m n. m.
Celková kapacita: 94 900 osôb / h

Lyžovanie Salzbursko

Salzbursko je obľúbená oblasť slovenských lyžiarov. Veľké množstvo moderných stredísk v dobrej dialničnej dostupnosti od Salzburgu je hlavnou výhodou regiónu. Najväčšie stredisko je Saalbach / Leogang. Ďalšie obľúbené strediská sú Kaprun / Zell am See, Bad Hofgastein, Lungau / Obertauern, Flachau, okraj Dachsteinu West a ďalšie.

Najobľúbenejšie lyžiarske strediská

Lyžovanie Rakúsko

Lyžiarsky raj tak blízko na dosah ruky. Rakúsko je kolíska alpského lyžovania. Počas Svetového pohára celý rakúsky národ uprene hľadí na zasnežené zjazdovky. Tie čakajú vo svojej kráse a precíznosti takisto na vás. Najobľúbenejšie strediská sú Dachstein West, Nassfeld / Hermagor, Kaprun / Zell am See a Dachstein / Schladming. Rakúsko je aj krajinou ľadovcov. Najvyhľadávanejšími sú Kaprun, Stubai, Pitztal a Dachstein.

Najobľúbenejšie lyžiarske regióny