Lyžovanie Bad Gastein, Rakúsko

Jedinečné kúpeľné prostredie Bad Gasteinu na okraji Národného parku Vysoké Taury nenechá jedno oko suché. Oplatí sa cestovať do miestneho strediska na juhu Salzburska, pretože lyžiarske a relaxačné možnosti sú nedoceniteľné. Niekedy tiež označovaná oblasť ako Gasteinertal-Grossarltal je súčasťou Ski amadé.

Bad Gastein

Lyžiarske a kúpeľné stredisko Bad Gastein ponúka nekonečné možnosti zimnej zábavy. Leží v krásnom prostredí okraja Národného parku Vysokých Taur. Jedinečná príroda a špičkové služby urobia z vašej dovolenky na horách lyžiarsky a odpočinkový maratón. Región je geograficky označovaný tiež Gasteinertal - Großarltal.

Dostupný, kúpeľný, špičkový

Jednotlivých areálov sa v okolí nachádza hneď niekoľko. Až na konci údolia hľadajte Sportgastein, ktorý stúpa až k najvyššiemu bodu celého Ski amadé Kreuzkogelu (2 686 m n. m.). Najviac kilometrov zjazdoviek je lyžiarom k dispozícii nad mestečkami Bad Gastein a Bad Hofgastein. Alternatívou je ešte ďalší areál Dorfgastein - Großarltal.

Región si je vedomý potenciálu pre lyžiarov žijúcich severne od Álp, a preto významne investuje do infraštruktúry. V posledných rokoch realizoval osemsedačkovú lanovku Neugarten 8er Carving-Jet a šesťsedačkovú lanovku Wörthersee-Jet. Špička celého Salzburska.

Gasteinské údolie je veľmi dobrým miestom pre klasické lyžovanie. V okolí je udržiavaných cez 100 kilometrov bielych stôp. Zimnú idylku dotvárajú špeciálne služby ako ski tour, paragliding, jazdy na saniach ťahaných koňmi, snežnice a rad kultúrnych, spoločenských i zábavných akcií.

Cesta do strediska

Po ceste do stredísk oblasti Gasteinu ​​sa pravdepodobne vydáte po rakúskej A1 do Salzburgu a následne po diaľnici A10 a hlavnej ceste cez Bischofshofen a Sankt Johann im Pongau. Cesta z Bratislavy trvá aj pod päť hodín, preto je oblasť obľúbená.

Výhody
  • veľmi moderná infraštruktúra
  • napojenie na Ski amadé
  • lyžovanie aj päť mesiacov v roku
Nevýhody
  • neprepojenosť jednotlivých areálov
  • vyššie ceny kvôli prestíži
  • občas dopravné problémy, kolóny
Užitočné informácie pre sezónu 2024

Zjazdovky

52 km138 km19 km
Celková dĺžka: 209 km
Celk. prevýšenie: 1 843 m
Zasnežovaných: 75 %
Nočné lyžovanie: Nie
Free ride: Áno
Snowpark: Áno
Vhodné pre rodiny: Áno
Detský park: Áno
Sánkarská dráha: Áno

Lanovky

20
17
15
Najvyšší bod lanovky: 2 686 m n. m.
Najnižší bod lanovky: 843 m n. m.
Celková kapacita: 72 000 osôb / h

Lyžovanie Salzbursko

Salzbursko je obľúbená oblasť slovenských lyžiarov. Veľké množstvo moderných stredísk v dobrej dialničnej dostupnosti od Salzburgu je hlavnou výhodou regiónu. Najväčšie stredisko je Saalbach / Leogang. Ďalšie obľúbené strediská sú Kaprun / Zell am See, Bad Hofgastein, Lungau / Obertauern, Flachau, okraj Dachsteinu West a ďalšie.

Najobľúbenejšie lyžiarske strediská

Lyžovanie Rakúsko

Lyžiarsky raj tak blízko na dosah ruky. Rakúsko je kolíska alpského lyžovania. Počas Svetového pohára celý rakúsky národ uprene hľadí na zasnežené zjazdovky. Tie čakajú vo svojej kráse a precíznosti takisto na vás. Najobľúbenejšie strediská sú Dachstein West, Nassfeld / Hermagor, Kaprun / Zell am See a Dachstein / Schladming. Rakúsko je aj krajinou ľadovcov. Najvyhľadávanejšími sú Kaprun, Stubai, Pitztal a Dachstein.

Najobľúbenejšie lyžiarske regióny