Lyžovanie Bad Gastein, Rakúsko

Jedinečné kúpeľné prostredie Bad Gasteinu na okraji Národného parku Vysoké Taury nenechá jedno oko suché. Oplatí sa cestovať do miestneho strediska na juhu Salzburska, pretože lyžiarske a relaxačné možnosti sú nedoceniteľné. Niekedy tiež označovaná oblasť ako Gasteinertal-Grossarltal je súčasťou Ski amadé.

Zjazdovky

52 km138 km19 km
Celková dĺžka: 209 km
Celk. prevýšenie: 1 843 m
Zasnežovaných: 75 %
Nočné lyžovanie: Nie
Free ride: Áno
Snowpark: Áno
Vhodné pre rodiny: Áno
Detský park: Áno
Sánkarská dráha: Áno

Lanovky

20
17
15
Najvyšší bod lanovky: 2 686 m n. m.
Najnižší bod lanovky: 843 m n. m.
Celková kapacita: 72 000 osôb / h

Trasy autom

Trasy autom

Lyžovanie Salzbursko

Salzbursko je obľúbená oblasť slovenských lyžiarov. Veľké množstvo moderných stredísk v dobrej dialničnej dostupnosti od Salzburgu je hlavnou výhodou regiónu. Najväčšie stredisko je Saalbach / Leogang. Ďalšie obľúbené strediská sú Kaprun / Zell am See, Bad Hofgastein, Lungau / Obertauern, Flachau, okraj Dachsteinu West a ďalšie.

Najobľúbenejšie lyžiarske strediská

Lyžovanie Rakúsko

Lyžiarsky raj tak blízko na dosah ruky. Rakúsko je kolíska alpského lyžovania. Počas Svetového pohára celý rakúsky národ uprene hľadí na zasnežené zjazdovky. Tie čakajú vo svojej kráse a precíznosti takisto na vás. Najobľúbenejšie strediská sú Dachstein West, Nassfeld / Hermagor, Kaprun / Zell am See a Dachstein / Schladming. Rakúsko je aj krajinou ľadovcov. Najvyhľadávanejšími sú Kaprun, Stubai, Pitztal a Dachstein.

Najobľúbenejšie lyžiarske regióny