Lyžovanie Flachau / Wagrain / Alpendorf, Rakúsko

Lyžiarska oblasť Flachau / Wagrain, niekedy označovaná s okolitými areálmi ako Salzburger Sportwelt, je magnet pre všetkých lyžiarov vďaka polohe priamo pri diaľnici A10 len 70 kilometrov južne od Salzburgu. Dobrá dostupnosť ešte umocňuje rozľahlosť areálu, ktorý v súčte ponúka 219 kilometrov tratí. Súčasť Ski amadé.

Zjazdovky

89 km115 km15 km
Celková dĺžka: 219 km
Celk. prevýšenie: 1 578 m
Zasnežovaných: 85 %
Nočné lyžovanie: Nie
Free ride: Áno
Snowpark: Áno
Vhodné pre rodiny: Áno
Detský park: Áno
Sánkarská dráha: Áno

Lanovky

45
37
19
Najvyšší bod lanovky: 2 188 m n. m.
Najnižší bod lanovky: 610 m n. m.
Celková kapacita: 149 000 osôb / h

Trasy autom

Trasy autom

Lyžovanie Salzbursko

Salzbursko je obľúbená oblasť slovenských lyžiarov. Veľké množstvo moderných stredísk v dobrej dialničnej dostupnosti od Salzburgu je hlavnou výhodou regiónu. Najväčšie stredisko je Saalbach / Leogang. Ďalšie obľúbené strediská sú Kaprun / Zell am See, Bad Hofgastein, Lungau / Obertauern, Flachau, okraj Dachsteinu West a ďalšie.

Najobľúbenejšie lyžiarske strediská

Lyžovanie Rakúsko

Lyžiarsky raj tak blízko na dosah ruky. Rakúsko je kolíska alpského lyžovania. Počas Svetového pohára celý rakúsky národ uprene hľadí na zasnežené zjazdovky. Tie čakajú vo svojej kráse a precíznosti takisto na vás. Najobľúbenejšie strediská sú Dachstein West, Nassfeld / Hermagor, Kaprun / Zell am See a Dachstein / Schladming. Rakúsko je aj krajinou ľadovcov. Najvyhľadávanejšími sú Kaprun, Stubai, Pitztal a Dachstein.

Najobľúbenejšie lyžiarske regióny