Lyžovanie Flachau / Wagrain / Alpendorf, Rakúsko

Lyžiarska oblasť Flachau / Wagrain, niekedy označovaná s okolitými areálmi ako Salzburger Sportwelt, je magnet pre všetkých lyžiarov vďaka polohe priamo pri diaľnici A10 len 70 kilometrov južne od Salzburgu. Dobrá dostupnosť ešte umocňuje rozľahlosť areálu, ktorý v súčte ponúka 219 kilometrov tratí. Súčasť Ski amadé.

Flachau / Wagrain

Atraktívna salzburská ski oblasť pre slovenských lyžiarov sa volá Flachau / Wagrain, alebo vlastnou značkou Salzburger Sportwelt. Výborné služby, kvalitné zjazdovky, ideálna dostupnosť po diaľnici až pod lanovky. Čerešničkou na torte je čestné miesto v Ski amadé.

Priamo nad diaľnicou A10

Prehľad dĺžky zjazdoviek je ohromujúci. 220 kilometrov upravených zjazdoviek oblasti stúpa spolu s voľnými terénmi až na 350 kilometrov. Nestačí? V rámci skipasu Ski amadé sa vám možnosti zvyšujú na 760 kilometrov zjazdoviek, ktoré nezvládnete ani za dva týždne dovolenky.

Ďalšie stredisko, ktoré sa nemusí báť investovať do rozvoja infraštruktúry vďaka potenciálu lyžiarov zo severu. Novo pribudla vyhrievaná osemsedačka a plánujú sa ďalšie gigantické novinky. K dispozícii sú 3 snowparky a 16 sánkarských často osvetlených dráh v dĺžke 60 kilometrov.

Dostupnosť a raj zjazdového lyžovania stále nie sú všetko. Na bežkárov čaká vyše 230 kilometrov upravených tratí pre klasickú techniku i korčuľovanie. A kto že je miestny rodák? Hermann Maier, mnohonásobný olympijský a svetový šampión v zjazdovom lyžovaní.

Cesta do strediska

Tentoraz zájdete po diaľnici až priamo pod zjazdovky strediska Flachau. Diaľnica A10 od Salzburgu vedie údolím rieky Enns a veľké lyžiarske stredisko po pravej strane neprehliadnete. Alternatívou je kratšia cesta kombinujúca diaľnice a rýchlostné cesty S6 a A9. Miestami je nutné použiť aj bežnú cestu.

výhody
  • veľký hit lyžiarov zo Slovenska
  • napojenie na Ski amadé
  • po diaľnici až pod zjazdovku
nevýhody
  • doteraz väčšie množstvo vlekov
  • nižšia nadmorská výška
  • víkendové návaly lyžiarov
Užitočné informácie pre sezónu 2024

Zjazdovky

89 km115 km15 km
Celková dĺžka: 219 km
Celk. prevýšenie: 1 578 m
Zasnežovaných: 85 %
Nočné lyžovanie: Nie
Free ride: Áno
Snowpark: Áno
Vhodné pre rodiny: Áno
Detský park: Áno
Sánkarská dráha: Áno

Lanovky

45
37
19
Najvyšší bod lanovky: 2 188 m n. m.
Najnižší bod lanovky: 610 m n. m.
Celková kapacita: 149 000 osôb / h

Lyžovanie Salzbursko

Salzbursko je obľúbená oblasť slovenských lyžiarov. Veľké množstvo moderných stredísk v dobrej dialničnej dostupnosti od Salzburgu je hlavnou výhodou regiónu. Najväčšie stredisko je Saalbach / Leogang. Ďalšie obľúbené strediská sú Kaprun / Zell am See, Bad Hofgastein, Lungau / Obertauern, Flachau, okraj Dachsteinu West a ďalšie.

Najobľúbenejšie lyžiarske strediská

Lyžovanie Rakúsko

Lyžiarsky raj tak blízko na dosah ruky. Rakúsko je kolíska alpského lyžovania. Počas Svetového pohára celý rakúsky národ uprene hľadí na zasnežené zjazdovky. Tie čakajú vo svojej kráse a precíznosti takisto na vás. Najobľúbenejšie strediská sú Dachstein West, Nassfeld / Hermagor, Kaprun / Zell am See a Dachstein / Schladming. Rakúsko je aj krajinou ľadovcov. Najvyhľadávanejšími sú Kaprun, Stubai, Pitztal a Dachstein.

Najobľúbenejšie lyžiarske regióny