Lyžovanie Janské Lázně, Česko

Lyžiarsky areál Janské Lázně - Čierna hora sa prepojil vďaka preprave Ski Tour s Pecou pod Sněžkou a vzniklo najväčšie české stredisko zjednotené skipasom. Volá sa Skiresort Čierna hora - Pec a ponúka 44 kilometrov zjazdoviek. Nielen v Krkonošiach väčšie stredisko nenájdete. Na Čiernu horu vás navyše vyvezie v Česku jediná osemkabínka rakúskej výroby Černohorský Express.


Janské Lázně - Čierna hora

Hneď na južnej strane dvíhajúce sa hradby Krkonoší nájdete najväčšie lyžiarske stredisko v Česku. To aj vďaka prepojeniu s Pecou pod Sněžkou. Volá sa Janské Lázně - Čierna hora a ponúka až 44 kilometrov zjazdoviek na jeden skipas.

Jediná osemkabínka v Česku

Vynikajúcu infraštruktúru reprezentuje Černohorský Express. Jediná kabínka v krajine klasickej rakúskej konštrukcie pre 8 cestujúcich má dĺžku 2 300 metrov a dokáže prepraviť 1 875 osôb za hodinu. Za 7,5 minúty zdoláva prevýšenie 566 metrov.

Ponuka zjazdoviek je najlepšia u susedov. Prevládajú zjazdy strednej obtiažnosti, zdatní lyžiari môžu využiť dve čierne zjazdovky (Pod kabínou a v Peci Hnedý vrch). Skiresort tvorí 5 vzájomne prepojených areálov. Obľúbená doprava medzi nimi je Skitour Express, špeciálna rolba s prívesom.

Krkonoše sú pretkané bielou stopou a nie inak je tomu v okolí Čiernej hory, kde je v prevádzke okolo 53 kilometrov trás. V Peci sa pridáva 12 kilometrov, v Čiernom Dole 10 kilometrov a vo Veľkej Úpe 5 kilometrov. Po prepojených stopách sa dá dostať kamkoľvek od Žacléře po Špindlerův Mlýn.

Cesta do strediska

Do Janskych Lázní prídete od západu z Vrchlabí alebo od východu z Trutnova. Zo stredných Čiech a diaľnice D1 sa môžete vydať po diaľnici D10, z Moravy aj Slovenska po ceste prvej triedy číslo 35. Posledná fáza cesty bude po hlavných cestách Podkrkonošia.

výhody
  • zaslúžená popularita
  • najlepšia infraštruktúra v Česku
  • skvelé terény pre všetky
  • najväčšia lyžiarska oblasť v Česku
nevýhody
  • veľký záujem, dlhé čakanie v radách
  • na Čiernej hore len južné terény
  • vyššie ceny kvôli kvalite a polohe

Zjazdovky

6 km11 km1 km
Celková dĺžka: 18 km
Celk. prevýšenie: 575 m
Zasnežovaných: 75 %
Nočné lyžovanie: Áno
Free ride: Áno
Snowpark: Áno
Vhodné pre rodiny: Áno
Detský park: Áno
Sánkarská dráha: Áno

Lanovky

8
2
1
Najvyšší bod lanovky: 1 260 m n. m.
Najnižší bod lanovky: 685 m n. m.
Celková kapacita: 13 075 osôb / h

Lyžovanie Krkonoše

Najvyššie české pohorie Krkonoše ponúka niekoľko špičkových lyžiarskych stredísk pre všetky typy lyžiarov. Väčšina zjazdoviek je zasnežovaných, bohaté sú aj sprievodné služby pre vyznávačov zimných športov. Zábavu na zjazdovkách aj mimo nich ponúkajú ski areály Janské Lázně - Čierna hora, Pec pod Sněžkou a Špindlerův Mlýn. Lyžovanie v Krkonošiach je správna a dostupná voľba.

Najobľúbenejšie lyžiarske strediská

Lyžovanie Česko

České hory nie sú vysoké, avšak sympatické. Aj napriek skromným horským terénom ponúka Česko pekné strediská zimných športov. Navštívte Harrachov, Špindlerův Mlýn alebo Čiernu horu - Pec pod Sněžkou v Krkonošiach. V Jeseníkoch prekvapia strediská Ostružná alebo Červenohorské sedlo. Na juhozápade republiky vyskúšajte Šumavu a jej Lipno a Železnú Rudu / Špičák.

Najobľúbenejšie lyžiarske strediská