Lyžovanie Špindlerův Mlýn, Česko

Špindlerův Mlýn patrí k špičke českého lyžovania. Spoločne s Janskými Lázněmi - Čiernou horouPecou pod Sněžkou ponúka najlepšie podmienky v Krkonošiach. Čaká na vás 20 zjazdoviek všetkých obtiažností. Lyžiarske stredisko Špindlerův Mlýn sa delí na areály Svatý Petr, Hromovka, Medvědín, Horné MísečkyLabská.


Špindlerův Mlýn

V srdci Krkonošského národného parku leží jedno z hlavných centier českého lyžovania Špindlerův Mlýn. Na niekoľkých okolitých svahoch stúpajú smerom k hrebeňom kvalitné zasnežované zjazdovky, ktoré uspokoja každého lyžiara.

Krkonoše ako na dlani

Luxusné prevýšenie zjazdoviek viac ako 500 metrov zaručuje kvalitnú lyžovačku. Stredisko tiež myslí na svojich návštevníkov po stránke reštaurácií a zábavy. Najvyšší horský masív v susednej krajine zaručuje dostatok snehových zrážok.

Ponuka zjazdoviek je na české pomery výborná. Prevládajú zjazdy strednej obtiažnosti, zdatní lyžiari môžu využiť dve čierne zjazdovky a na rekreačných lyžiarov čaká atraktívna modrá zjazdovka Turistická v dĺžke 2 700 metrov.

Okolie slávneho Špindlu je zasľúbené bielej stope. Známa sieť tratí Horní Mísečky - Medvědín ponúka 67,5 kilometrov upravovaných tratí. Okrem nich možno oficiálne využiť aj 24 kilometrov tratí v okolí Svätého Petra. Väčšina okolitých hrebeňov je prepojená stopami.

Cesta do strediska

Do Špindlu vedie jediná príjazdová hlavná cesta, a to z Vrchlabí. Do Vrchlabí sa môžete zo stredných Čiech a diaľnice D1 vydať po diaľnici D10, z Moravy aj Slovenska tradične po ceste prvej triedy číslo 35. Posledná fáza cesty bude po hlavných cestách Podkrkonošia.

výhody
  • zaslúžená popularita
  • slušná infraštruktúra
  • príjemné terény pre všetkých
  • historicky česká jednotka
nevýhody
  • veľký záujem, dlhé čakanie v radách
  • zdĺhavá cesta na konci trasy
  • vyššie ceny kvôli prestíži

Zjazdovky

3 km9 km1 km
Celková dĺžka: 13 km
Celk. prevýšenie: 533 m
Zasnežovaných: 85 %
Nočné lyžovanie: Áno
Snowpark: Áno
Vhodné pre rodiny: Áno
Detský park: Áno
Sánkarská dráha: Áno

Lanovky

11
6
0
Najvyšší bod lanovky: 1 235 m n. m.
Najnižší bod lanovky: 702 m n. m.
Celková kapacita: 21 300 osôb / h

Lyžovanie Krkonoše

Najvyššie české pohorie Krkonoše ponúka niekoľko špičkových lyžiarskych stredísk pre všetky typy lyžiarov. Väčšina zjazdoviek je zasnežovaných, bohaté sú aj sprievodné služby pre vyznávačov zimných športov. Zábavu na zjazdovkách aj mimo nich ponúkajú ski areály Janské Lázně - Černá hora, Pec pod Sněžkou a Špindlerův Mlýn. Lyžovanie v Krkonošiach je správna a dostupná voľba.

Najobľúbenejšie lyžiarske strediská

Lyžovanie Česko

České hory nie sú vysoké, avšak sympatické. Aj napriek skromným horským terénom ponúka Česko pekné strediská zimných športov. Navštívte Harrachov, Špindlerův Mlýn alebo Čiernu horu - Pec pod Sněžkou v Krkonošiach. V Jeseníkoch prekvapia strediská Ostružná alebo Červenohorské sedlo. Na juhozápade republiky vyskúšajte Šumavu a jej Lipno a Železnú Rudu / Špičák.

Najobľúbenejšie lyžiarske strediská