Lyžovanie Zermatt / Cervinia, Taliansko

Vrchol európskeho lyžovania, kvality a luxusu hľadajte v hraničnom lyžiarskom stredisku Zermatt / Cervinia. Okolití štvortisícoví obri naznačujú, že sme na streche Európy, tomu odpovedá aj najvyššie položená lanovka v Európe na Klein Matterhorn (3 883 m n. m.). Podľa zvoleného skipasu môžete využívať až závratných 360 kilometrov zjazdoviek na oboch stranách taliansko-švajčiarskej hranice. Bohaté sú taktiež plochy voľných terénov pre freeriderov.

Zermatt / Cervinia

Na hraniciach Talianska a Švajčiarska leží pod slávnym majestátnym Matterhornom svetovo preslávené stredisko Zermatt / Cervinia. Prekrásne vysokohorské scenérie berú dych. V okolí je hneď niekoľko štvortisícoviek. Terény v stredisku sú najvyššie položené v Európe.

Lyžiarsky cezhraničný luxus

Na oboch stranách hranice nájdete zdanlivo nekonečné množstvo skvelých zjazdoviek pre všetky typy lyžiarov. Čaká na vás množstvo možností lyžovania pre deti, začiatočníkov aj pokročilých. Najviac doma sú však najzdatnejší lyžiari vďaka 64 kilometrov dlhých čiernych padákov.

Oblasť je symbolom lyžiarskeho luxusu. Ponúka skialpinistické trasy, skiparagliding a unikátne heliski. Freerideri tu nájdu nevšednú ponuku voľných terénov. Istotu snehu zaručujú zjazdovky až do výšky 3 883 m n. m. Špecialitou je 22 kilometrov dlhá zjazdovka z Piccolo Cervino.

Čarovný nádych má kombinácia francúzskych, talianskych a nemeckých tradícií v kultúre i gastronómii. Lepšie ceny služieb hľadajte na talianskej strane masívu v Cervinii. Bežeckých tratí nie je veľa, rozhodne ale nemusíte nechať bežky doma, v Cervinii a Valtournenche okruhy nájdete.

Cesta do strediska

Z obľúbených talianskych lyžiarskych stredísk je Zermatt / Cervinia najluxusnejšie, najvyššie položené, ale zároveň aj najvzdialenejšie od našich hraníc. Zvoliť môžete cestu cez severnú časť Pádskej nížiny alebo Švajčiarsko. Počítajte orientačne s jedenástimi hodinami cesty.

výhody
  • až 360 km tratí
  • vhodné úplne pre všetkých
  • scenérie a dominanta Matterhornu
nevýhody
  • infraštruktúra má ešte rezervy
  • občas nepriaznivé vysokohorské počasie
  • veľký záujem a vyššie ceny
Užitečné informace pro sezónu 2024

Zjazdovky

74 km222 km64 km
Celková dĺžka: 360 km
Celk. prevýšenie: 2 359 m
Zasnežovaných: 70 %
Nočné lyžovanie: Nie
Free ride: Áno
Snowpark: Áno
Vhodné pre rodiny: Áno
Detský park: Áno
Sánkarská dráha: Áno

Lanovky

11
22
20
Najvyšší bod lanovky: 3 883 m n. m.
Najnižší bod lanovky: 1 524 m n. m.
Celková kapacita: 93 500 osôb / h

Lyžovanie Valle d'Aosta

Valle d'Aosta je synonymom pre taliansky lyžiarsky luxus na severozápade krajiny pri hraniciach so Švajčiarskom a Francúzskom. Dlhočizné údolia sa krčia pod najväčšími horskými velikánmi Álp, akými sú Mont Blanc, Matterhorn, Monte Rossa a na druhej strane údolia Gran Paradiso. Svetovo preslávené strediská oblasti sú Zermatt / Cervinia, Monterosa Ski, Courmayeur, La Thuile a Pila.

Najobľúbenejšie lyžiarske strediská

Lyžovanie Taliansko

Jedny z najlepších lyžiarskych terénov v Európe? Talianske alpské hrebene od francúzskych hraníc cez centrálne Dolomity až po slovinské hranice. Najpopulárnejšie sú regióny a oblasti Trentino - Alto Adige, Paganella, Dolomiti Superski a Sella Ronda. Posledné talianske zvyšky ľadovcov sú Marmolada, Passo Stelvio, Presena a Val Senales.

Najobľúbenejšie lyžiarske regióny