Lyžovanie Aprica, Taliansko

Aprica je menšie, ale kompaktnejšie stredisko v Lombardii západne od viac presláveného Passo TonalePonte di Legno. Terény v Aprice sú len severné, a zaručujú tak slušné snehové podmienky počas celej zimnej sezóny. Zjazdovky sú perfektne prepojené a ponúkajú všetky stupne náročnosti. Stredisko sa rozvíja po vzore tých francúzskych, ubytovacie kapacity rastú priamo pri zjazdovkách za účelom pohodlia.

Aprica

Menšie lyžiarske stredisko v Lombardii, ktoré stále viac prekvapuje obľúbenosťou u našich lyžiarov. Snáď vďaka menšiemu ruchu a tým aj väčšiemu pokoju na lyžovačku, menším frontám, útulnému prostrediu a čarovným výhľadom. Nesklame ani povestné talianske slnko na zjazdovkách.

Stúpajúce sympatie lyžiarov

Okolo 50 kilometrov tratí je v ideálnom pomere obtiažnosti. Na profesionálov si brúsi ľadové pazúriky 7 kilometrov skvele upravených čiernych zjazdoviek. Výhodou sú takmer všetky zjazdovky na severnom svahu, skoro 90 % tratí je navyše zasnežovaných a garancia snehu je tak vysoká.

Výnimočná je ponuka zábavy pre najmenších. Pre ich prepravu sú pripravené obľúbené pojazdné koberce. Vynikajúca je možnosť prizvať dospelým i deťom inštruktora, ktorý s nimi trošku vypiluje štýl. Aprica je slávne stredisko, ktoré platilo už 45 rokov späť za svetovú špičku.

Pre bežkárov sú pripravené tri trate. Najdlhšia je 7,5 kilometra dlhá v Pian di Gembru. Ďalšia 5 kilometrov dlhá v Trivignu. Priamo v Aprice je potom ešte malý 800 metrov dlhý okruh. Veľkou prednosťou sú trvalo nízke ceny lyžiarskych aj ostatných služieb a ubytovania.

Cesta do strediska

Pod svahy Apricy je najlepšie cestovať cez Innsbruck a Brennerskú diaľnicu. Lyžiari zo Slovenska využijú rakúsku diaľnicu A1. Kvôli odľahlosti strediska bude cesta z väčšiny Slovenska trvať najmenej deväť hodín.

výhody
  • zaslúžená stúpajúca obľuba
  • terény pre celú rodinu
  • veľmi priaznivé ceny
nevýhody
  • stredisko patrí k menším
  • infraštruktúra i služby majú čo doháňať
  • občas nedostatok prírodného snehu
Užitečné informace pro sezónu 2024

Zjazdovky

28 km16 km7 km
Celková dĺžka: 51 km
Celk. prevýšenie: 1 110 m
Zasnežovaných: 85 %
Nočné lyžovanie: Áno
Free ride: Áno
Snowpark: Áno
Vhodné pre rodiny: Áno
Detský park: Áno
Sánkarská dráha: Áno

Lanovky

11
7
2
Najvyšší bod lanovky: 2 270 m n. m.
Najnižší bod lanovky: 1 160 m n. m.
Celková kapacita: 24 100 osôb / h

Lyžovanie Lombardia

Lombardia je severotaliansky región s masívom talianskych Dolomitov. Ponúka viac ako 70 lyžiarskych stredísk a 110 vrcholov dosahuje výšky cez 3 000 m n. m. Hlavnú pozornosť v Lombardii priťahuje široké údolie Valtelina so strediskami Aprica, Madesimo, Chiesa in Valmalenco, Bormio / San Colombano a Santa Caterina Valfurva. Na severe regiónu leží horšie dostupné, ale kúzelné Livigno. Nezabúdame ani na svetoznáme susediace Ponte di Legno a Passo Tonale.

Najobľúbenejšie lyžiarske strediská

Lyžovanie Taliansko

Jedny z najlepších lyžiarskych terénov v Európe? Talianske alpské hrebene od francúzskych hraníc cez centrálne Dolomity až po slovinské hranice. Najpopulárnejšie sú regióny a oblasti Trentino - Alto Adige, Paganella, Dolomiti Superski a Sella Ronda. Posledné talianske zvyšky ľadovcov sú Marmolada, Passo Stelvio, Presena a Val Senales.

Najobľúbenejšie lyžiarske regióny