Lyžovanie Ponte di Legno, Taliansko

Ponte di Legno susedí so slávnym Tonale, vďaka tomu ťaží z nižších cien a prázdnejších zjazdoviek. Strediská spája spolunažívanie a hovorí sa, že čo neponúka jedno, nájdete v druhom. Severné svahy strediska Ponte di Legno ponúkajú stredne náročné a náročné zostupy. Využiť taktiež môžete voľné terény pre freeride, ale to hlavne v susednom Tonale. Tam hľadajte aj slnkom zaliate južné svahy červených a modrých zjazdoviek do priesmykov.

Ponte di Legno

Príjemné stredisko pod slávnejším susedným priesmykom Passo Tonale, je vynikajúci východiskový bod pre zimnú dovolenku. Smerom hore do Tonale bolo vybudované prepojenie lanovkou, takže môžete obe strediská striedať podľa chuti, počasia a zručností. Srdce oblasti Val di Sole.

To najlepšie z Val di Sole

Z Tonale sa dostanete až na zvyšky ľadovca Presena do výšky 3 016 m n. m. Nová lanovka Casole zlepšila v údolí napojenie Ponte di Legna na Temù. Slnečný južný svah v Tonale je ideálny aj pre lyžiarskych začiatočníkov vďaka menej a stredne ťažkým tratiam. Ponte di Legno je pokojnejší rezort.

Slávna je čierna zjazdovka prechádzajúca z Passo Paradiso do Tonale ako aj bohatá ponuka voľného terénu v podobe niekoľkých desiatok kilometrov adrenalínových tratí. Slušné snehové podmienky zaručuje zasnežovanie prakticky všetkých zjazdoviek v oboch strediskách. Nadpriemerný snowpark je samozrejmosťou.

Vyznávači bielej stopy si prídu v oblasti na svoje. Priamo v Ponte di Legno je k dispozícii hneď niekoľko pekných stôp, vrátane okružnej trasy so štartom vo Valbione. Trať Trivigno - Loipe vedie až k Aprice. Náročná bežecká trasa v Passo Tonale siaha do výšky 1 900 m n. m.

Cesta do strediska

Pri ceste do Ponte di Legna alebo susedného Tonale využijete s najväčšou pravdepodobnosťou Brennerskú diaľnicu smerom od Innsbrucku, ktorú opustíte severne od Trenta, a pokračovať budete horskou cestou. Cesta z Bratislavy trvá takmer osem a pol hodiny.

výhody
  • skvelé prepojenie s Passo Tonale
  • solídne snehové podmienky
  • veľa služieb a ubytovacích kapacít
nevýhody
  • odľahlá poloha s náročnejším príjazdom
  • pre ideálnu dovolenku nutné striedať areály
  • pozvoľne stúpajúce ceny
Užitečné informace pro sezónu 2024

Zjazdovky

24 km61 km15 km
Celková dĺžka: 100 km
Celk. prevýšenie: 1 886 m
Zasnežovaných: 95 %
Nočné lyžovanie: Áno
Free ride: Áno
Snowpark: Áno
Vhodné pre rodiny: Áno
Detský park: Áno
Sánkarská dráha: Nie

Lanovky

5
19
5
Najvyšší bod lanovky: 3 016 m n. m.
Najnižší bod lanovky: 1 130 m n. m.
Celková kapacita: 49 800 osôb / h

Lyžovanie Lombardia

Lombardia je severotaliansky región s masívom talianskych Dolomitov. Ponúka viac ako 70 lyžiarskych stredísk a 110 vrcholov dosahuje výšky cez 3 000 m n. m. Hlavnú pozornosť v Lombardii priťahuje široké údolie Valtelina so strediskami Aprica, Madesimo, Chiesa in Valmalenco, Bormio / San Colombano a Santa Caterina Valfurva. Na severe regiónu leží horšie dostupné, ale kúzelné Livigno. Nezabúdame ani na svetoznáme susediace Ponte di Legno a Passo Tonale.

Najobľúbenejšie lyžiarske strediská

Lyžovanie Taliansko

Jedny z najlepších lyžiarskych terénov v Európe? Talianske alpské hrebene od francúzskych hraníc cez centrálne Dolomity až po slovinské hranice. Najpopulárnejšie sú regióny a oblasti Trentino - Alto Adige, Paganella, Dolomiti Superski a Sella Ronda. Posledné talianske zvyšky ľadovcov sú Marmolada, Passo Stelvio, Presena a Val Senales.

Najobľúbenejšie lyžiarske regióny