Lyžovanie Ponte di Legno, Taliansko

Ponte di Legno susedí so slávnym Tonale, vďaka tomu ťaží z nižších cien a prázdnejších zjazdoviek. Strediská spája spolunažívanie a hovorí sa, že čo neponúka jedno, nájdete v druhom. Severné svahy strediska Ponte di Legno ponúkajú stredne náročné a náročné zostupy. Využiť taktiež môžete voľné terény pre freeride, ale to hlavne v susednom Tonale. Tam hľadajte aj slnkom zaliate južné svahy červených a modrých zjazdoviek do priesmykov.

Zjazdovky

24 km61 km15 km
Celková dĺžka: 100 km
Celk. prevýšenie: 1 886 m
Zasnežovaných: 95 %
Nočné lyžovanie: Áno
Free ride: Áno
Snowpark: Áno
Vhodné pre rodiny: Áno
Detský park: Áno
Sánkarská dráha: Nie

Lanovky

5
19
5
Najvyšší bod lanovky: 3 016 m n. m.
Najnižší bod lanovky: 1 130 m n. m.
Celková kapacita: 49 800 osôb / h

Trasy autom

Trasy autom

Lyžovanie Lombardia

Lombardia je severotaliansky región s masívom talianskych Dolomitov. Ponúka viac ako 70 lyžiarskych stredísk a 110 vrcholov dosahuje výšky cez 3 000 m n. m. Hlavnú pozornosť v Lombardii priťahuje široké údolie Valtelina so strediskami Aprica, Madesimo, Chiesa in Valmalenco, Bormio / San Colombano a Santa Caterina Valfurva. Na severe regiónu leží horšie dostupné, ale kúzelné Livigno. Nezabúdame ani na svetoznáme susediace Ponte di Legno a Passo Tonale.

Najobľúbenejšie lyžiarske strediská

Lyžovanie Taliansko

Jedny z najlepších lyžiarskych terénov v Európe? Talianske alpské hrebene od francúzskych hraníc cez centrálne Dolomity až po slovinské hranice. Najpopulárnejšie sú regióny a oblasti Trentino - Alto Adige, Paganella, Dolomiti Superski a Sella Ronda. Posledné talianske zvyšky ľadovcov sú Marmolada, Passo Stelvio, Presena a Val Senales.

Najobľúbenejšie lyžiarske regióny