Lyžovanie Livigno, Taliansko

Livigno je jedinečné svojrázne stredisko na severe Talianska, ktoré je izolované od okolitého sveta. Vďaka tomu sú prírodné scenérie a zachovalosť krajiny neopakovateľné. K dispozícii sú terény všetkých náročností, na severných svahoch sú početné freeridové trasy. Nechýba ani kvalitný funpark a U-rampa. Livigno je preslávené bezcolnými nákupmi a talianskym štýlom lyžiarskeho života.

Livigno

Neopakovateľné Livigno ťaží z odľahlosti medzi mohutnými alpskými masívmi pri hraniciach Talianska so Švajčiarskom. Čarovnú atmosféru ďaleko od väčších centier a dopravného ruchu si zamilovalo mnoho lyžiarov a počet návštevníkov aj z našej krajiny stále stúpa. Livigno je poklad talianskeho lyžovania.

Svojrázne, izolované, neopakovateľné

Približne 75 kilometrov zjazdových terénov poteší všetky typy lyžiarov. Začiatočníci si nájdu modré zjazdovky pre zdokonalenie svojej techniky, profesionáli ocenia čierne padáky hlavne na severnom úbočí Mottolina. Zjazdovky sú neobvykle široké, čo je veľká výhoda pre lyžiarsky priestor.

Ako doma sa budú cítiť vyznávači snowboardingu, na ktorých čaká jeden z najrozsiahlejších a najdokonalejších snowparkov v celých talianskych Alpách. Výborná poloha v srdci vysokých hôr zaručuje pravidelné prídely snehovej periny. Bohatá je ponuka zábavy bez lyží v priebehu dňa aj večera.

Talianska oblasť Livigno ponúka celkom asi 40 kilometrov dobre upravovaných bežeckých stôp. Vďaka umiestneniu vo vysokohorskom údolí nad 1 800 m n. m. sú podmienky na bežecké lyžovanie skvelé. Pre nevšedný pokoj, idylku a špičkovú úpravu tratí vyhľadávajú Livigno aj profesionáli.

Cesta do strediska

Cesta do Livigna nie je náročná, jej posledné fáze ale budete absolvovať po bežných horských cestách. Jediná vyložene vhodná trasa je od Innsbrucku cez Imst a Zernez. Na konci cesty sa môžete zdržať u jednosmerného tunela Munt la Schera, ktorý je jedinou prístupovou možnosťou.

výhody
  • jedinečné scenérie a atmosféra
  • veľkolepé lyžiarske terény aj snowpark
  • široká ponuka služieb a bezcolné pásmo
nevýhody
  • odľahlá poloha s náročnejším príjazdom
  • neprepojenosť Carosella a Mottolino na lyžiach
  • vyššie ceny kvôli prestíži a záujmu
Užitečné informace pro sezónu 2024

Zjazdovky

17 km47 km11 km
Celková dĺžka: 75 km
Celk. prevýšenie: 989 m
Zasnežovaných: 70 %
Nočné lyžovanie: Áno
Free ride: Áno
Snowpark: Áno
Vhodné pre rodiny: Áno
Detský park: Áno
Sánkarská dráha: Áno

Lanovky

11
14
6
Najvyšší bod lanovky: 2 798 m n. m.
Najnižší bod lanovky: 1 809 m n. m.
Celková kapacita: 50 100 osôb / h

Lyžovanie Lombardia

Lombardia je severotaliansky región s masívom talianskych Dolomitov. Ponúka viac ako 70 lyžiarskych stredísk a 110 vrcholov dosahuje výšky cez 3 000 m n. m. Hlavnú pozornosť v Lombardii priťahuje široké údolie Valtelina so strediskami Aprica, Madesimo, Chiesa in Valmalenco, Bormio / San Colombano a Santa Caterina Valfurva. Na severe regiónu leží horšie dostupné, ale kúzelné Livigno. Nezabúdame ani na svetoznáme susediace Ponte di Legno a Passo Tonale.

Najobľúbenejšie lyžiarske strediská

Lyžovanie Taliansko

Jedny z najlepších lyžiarskych terénov v Európe? Talianske alpské hrebene od francúzskych hraníc cez centrálne Dolomity až po slovinské hranice. Najpopulárnejšie sú regióny a oblasti Trentino - Alto Adige, Paganella, Dolomiti Superski a Sella Ronda. Posledné talianske zvyšky ľadovcov sú Marmolada, Passo Stelvio, Presena a Val Senales.

Najobľúbenejšie lyžiarske regióny