Lyžovanie Risoul / Vars, Francúzsko

Les Grandes Rousses je menšie horský celok vo Francúzsku. Až 300 dní v roku zalieva región slnko svojimi lúčmi a vytvára senzačnú atmosféru pre lyžovanie. Srdcom Les Grandes Rousses je svetoznáme stredisko Alpe d’Huez, kde sa lyžuje až do výšky 3 330 m n. m. na vrchol majestátnej hory Pic Blanc. 16 kilometrov dlhá čierna zjazdovka La Sarenne je najdlhšia v Európe. Stredisko vyniká après-ski službami.

Les Grandes Rousses

Pohoriu Grandes Rousses so slávnym strediskom Alpe d'Huez sa hovorí slnečný ostrov. Plošina je zalievaná slnečnými lúčmi až 300 dní v roku a zimná dovolenka je tu čarovným zážitkom. Oblasť stráži najvyššia hora Pic Bayle so svojimi 3 465 m n. m.

Domov skvelého Alpe d'Huez

Vďaka vysokej nadmorskej výške a zvyškom ľadovca Sarenne si môžete užívať lyžiarske rozprávky v Alpe d'Huez od jesene do jari. Celkom 250 kilometrov tratí všetkých obtiažností je lákavá porcia zimných radovánok. Technické zázemie predstavuje 70 prepravných zariadení.

Mimo zjazdovky zaujme veľké športové a relaxačné centrum s bazénom, posilňovňou, golfovým simulátorom, tenisom, squashom, badmintonom, futbalom, basketbalom, horolezeckou stenou a ďalšími atrakciami. Alpe d'Huez v pohorí Grandes Rousses je raj športu.

Nutné spomenúť najdlhšiu čiernu zjazdovku Európy La Sarenne s hrčami. Je dlhá 16 kilometrov a prevýšenie je 1 600 metrov. V okolí je rozosiatych 50 kilometrov bežeckých trás, takže na svoje si prídu aj klasici. Nechýba ani nová bobová dráha s dennou aj večernou prevádzkou.

Cesta do strediska

Pri ceste do Les Grandes Rousses možno podobne ako do všetkých ostatných francúzskych stredísk zvoliť dve varianty. Najmä sa jedná o južný variant cez Rakúsko a Taliansko. Prejdete celou Pádskou nížinou. Cesta z Bratislavy trvá necelých 13 hodín. Severný variant vedie cez Rakúsko, Nemecko a Švajčiarsko. Je o pol hodiny a 80 km dlhší.

výhody
  • stabilné slnečné počasie
  • ľadovec La Sarenne
  • skvelé služby po lyžovaní
nevýhody
  • vysoký počet bežných vlekov
  • roztrúsenosť rezidencií
  • vyššie ceny služieb après-ski

Zjazdovky

30 km75 km64 km16 km
Celková dĺžka: 185 km
Celk. prevýšenie: 1 100 m
Nočné lyžovanie: Áno
Free ride: Áno
Snowpark: Áno
Vhodné pre rodiny: Áno
Detský park: Áno
Sánkarská dráha: Nie

Lanovky

31
17
2
Najvyšší bod lanovky: 2 750 m n. m.
Najnižší bod lanovky: 1 650 m n. m.
Celková kapacita: 57 000 osôb / h

Lyžovanie Francúzske Alpy

Juhovýchod Francúzska je zasľúbený vysokým horám. Na hraniciach s Talianskom sa dokonca týči najvyššia hora Európy Mont Blanc (4 808 - 4 810 m n. m. podľa merania). Jedinečný turistický cieľ možno navštevovať po celý rok, ale až v zime sa uvedú do prevádzky slávne lyžiarske strediská, a luxusné zimné dovolenky tak ožijú naplno. Veľkými prednosťami sú vysoká nadmorská výška, dostatok snehových zrážok a pritom veľa slnečných dní (až 300 ročne), najlepšia lyžiarska infraštruktúra na svete a nevšedná tradícia športovania aj zábavy mimo zjazdovky. Spoznajte s nami čarovný svet hôr vo francúzskych Alpách.

Najobľúbenejšie lyžiarske strediská

Lyžovanie Francúzsko

Jeden z najväčších lyžiarskych luxusov na celej našej planéte hľadajte vo Francúzsku. Kvalitu miestnych terénov a krásu prostredia dokazujú filmári, ktorí sem húfne chodia natáčať nielen filmy, ale takisto aj reklamy na všetky možné značky lyží a zimnej výbavy. Staňte sa i vy hercami v rozprávkovej krajine zasnežených Álp. Francúzske strediská sú výborne prepojení regionálni obri, z ktorých vyčnievajú Alpe d'Huez, Les 3 Vallées, Les 2 Alpes, La Plagne, Chamonix-Mont Blanc, Les Arcs, Val d'Isère a ďalší.

Najobľúbenejšie lyžiarske strediská