Lyžovanie Valmeinier / Valloire, Francúzsko

ValmeinierValloire sú Dvojica sympatických lyžiarskych stredísk leží v srdci údolia Maurienne v južnom Savojsku na úpätí viac než tri tisícových alpských obrov Mont ThaborGrand Galibier. Zjazdovky stredísk uspokoja každého lyžiara, pretože ponúka dostatok tratí všetkých náročností. Okolitá príroda je malebná a dotvára atmosféru bohatých zážitkov zo zimnej dovolenky. Valmeinier / Valloire majú k dispozícii aj bohatú après-ski ponuku.

Lyžiarske stredisko Valmeinier / Valloire

Zjazdovky

42 km43 km51 km14 km
Celková dĺžka: 150 km
Celk. prevýšenie: 1 170 m
Nočné lyžovanie: Nie
Free ride: Áno
Snowpark: Áno
Vhodné pre rodiny: Áno
Detský park: Áno
Sánkarská dráha: Áno

Lanovky

11
17
2
Najvyšší bod lanovky: 2 600 m n. m.
Najnižší bod lanovky: 1 430 m n. m.
Celková kapacita: 44 000 osôb / h

Trasy autom

Trasy autom

Lyžovanie Francúzske Alpy

Juhovýchod Francúzska je zasľúbený vysokým horám. Na hraniciach s Talianskom sa dokonca týči najvyššia hora Európy Mont Blanc (4 808 - 4 810 m n. m. podľa merania). Jedinečný turistický cieľ možno navštevovať po celý rok, ale až v zime sa uvedú do prevádzky slávne lyžiarske strediská, a luxusné zimné dovolenky tak ožijú naplno. Veľkými prednosťami sú vysoká nadmorská výška, dostatok snehových zrážok a pritom veľa slnečných dní (až 300 ročne), najlepšia lyžiarska infraštruktúra na svete a nevšedná tradícia športovania aj zábavy mimo zjazdovky. Spoznajte s nami čarovný svet hôr vo francúzskych Alpách.

Najobľúbenejšie lyžiarske strediská

Lyžovanie Francúzsko

Jeden z najväčších lyžiarskych luxusov na celej našej planéte hľadajte vo Francúzsku. Kvalitu miestnych terénov a krásu prostredia dokazujú filmári, ktorí sem húfne chodia natáčať nielen filmy, ale takisto aj reklamy na všetky možné značky lyží a zimnej výbavy. Staňte sa i vy hercami v rozprávkovej krajine zasnežených Álp. Francúzske strediská sú výborne prepojení regionálni obri, z ktorých vyčnievajú Alpe d'Huez, Les 3 Vallées, Les 2 Alpes, La Plagne, Chamonix-Mont Blanc, Les Arcs, Val d'Isère a ďalší.

Najobľúbenejšie lyžiarske strediská