Lyžovanie Valmeinier / Valloire, Francúzsko

ValmeinierValloire sú Dvojica sympatických lyžiarskych stredísk leží v srdci údolia Maurienne v južnom Savojsku na úpätí viac než tri tisícových alpských obrov Mont ThaborGrand Galibier. Zjazdovky stredísk uspokoja každého lyžiara, pretože ponúka dostatok tratí všetkých náročností. Okolitá príroda je malebná a dotvára atmosféru bohatých zážitkov zo zimnej dovolenky. Valmeinier / Valloire majú k dispozícii aj bohatú après-ski ponuku.

Valmeinier / Valloire

Atraktívna lyžiarska "véčka" Francúzska Valmeinier - Valloire predstavujú skvelú možnosť k prežitiu luxusnej zimnej dovolenky. Francúzska strediska si zakladajú na lyžovaní vo vysokých nadmorských výškach. Tiež Valmeinier - Valloire ponúka väčšinu zjazdoviek v polohách nad 2 000 m n. m.

Kompaktná a priateľská

Svoje terény si medzi 150 km skvele upravených zjazdoviek nájde každý lyžiar. Jednotlivé sedačky sú nahradzované pohodlnejšími a rýchlejšími kabínkami. Valloire je navyše pôsobisko dvojnásobného majstra sveta v slalome Jeana-Baptiste Grange.

Freestylisti ocenia vyhľadávaný Snowpark du Lac de la Vieille s rampou, skoky a raily rôznych obtiažností. Valmeinier je centrom moderných apartmánových domov, zatiaľ čo Valloire je tradičným horským mestečkom obklopeným vkusnými rezidenciami s relaxačnými službami.

Bežkárov poteší 10 kilometrov stôp hlavne na Verney Plateau vo Valloire. Senzačná je ponuka služieb après-ski: reštaurácie, bary, kiná a diskotéky, športové aktivity ako je korčuľovanie, bowling, fitnes centrum, sauna, paragliding, chôdza na snežniciach a jazdy za psím záprahom.

Cesta do strediska

Pri ceste do Valmeinier / Valloire možno podobne ako do všetkých ostatných francúzskych stredísk zvoliť dve varianty. Najmä sa jedná o južný variant cez Rakúsko a Taliansko. Prejdete celou Pádskou nížinou. Cesta z Bratislavy zaberie 11 a pol hodiny. Severný variant vedie cez Rakúsko, Nemecko a Švajčiarsko.

výhody
  • väčšina terénov nad 2 000 m n. m.
  • nové kvalitné rezidencie
  • veľa après-ski služieb
nevýhody
  • menej čiernych zjazdoviek
  • viac roztrúsené Valloire
  • väčšej pešej vzdialenosti

Zjazdovky

42 km43 km51 km14 km
Celková dĺžka: 150 km
Celk. prevýšenie: 1 170 m
Nočné lyžovanie: Nie
Free ride: Áno
Snowpark: Áno
Vhodné pre rodiny: Áno
Detský park: Áno
Sánkarská dráha: Áno

Lanovky

11
17
2
Najvyšší bod lanovky: 2 600 m n. m.
Najnižší bod lanovky: 1 430 m n. m.
Celková kapacita: 44 000 osôb / h

Lyžovanie Francúzske Alpy

Juhovýchod Francúzska je zasľúbený vysokým horám. Na hraniciach s Talianskom sa dokonca týči najvyššia hora Európy Mont Blanc (4 808 - 4 810 m n. m. podľa merania). Jedinečný turistický cieľ možno navštevovať po celý rok, ale až v zime sa uvedú do prevádzky slávne lyžiarske strediská, a luxusné zimné dovolenky tak ožijú naplno. Veľkými prednosťami sú vysoká nadmorská výška, dostatok snehových zrážok a pritom veľa slnečných dní (až 300 ročne), najlepšia lyžiarska infraštruktúra na svete a nevšedná tradícia športovania aj zábavy mimo zjazdovky. Spoznajte s nami čarovný svet hôr vo francúzskych Alpách.

Najobľúbenejšie lyžiarske strediská

Lyžovanie Francúzsko

Jeden z najväčších lyžiarskych luxusov na celej našej planéte hľadajte vo Francúzsku. Kvalitu miestnych terénov a krásu prostredia dokazujú filmári, ktorí sem húfne chodia natáčať nielen filmy, ale takisto aj reklamy na všetky možné značky lyží a zimnej výbavy. Staňte sa i vy hercami v rozprávkovej krajine zasnežených Álp. Francúzske strediská sú výborne prepojení regionálni obri, z ktorých vyčnievajú Alpe d'Huez, Les 3 Vallées, Les 2 Alpes, La Plagne, Chamonix-Mont Blanc, Les Arcs, Val d'Isère a ďalší.

Najobľúbenejšie lyžiarske strediská