Lyžovanie La Plagne, Francúzsko

La Plagne predstavuje jeden z vrcholov európskeho lyžovania. Moderní stredisko je od roku 2003 prepojené so susedným Les Arcs a spoločne tvoria lyžiarsky gigant Paradiski. Nádherné prostredie strediska La Plagne vyniká rozmanitosťou najvyššie položených ľadovcových zjazdoviek a naopak najnižšie položených lesných úsekov terénov. V La Plagne je k dispozícii bohaté après-ski vyžitie.

La Plagne

Rozsiahla lyžiarska oblasť menom Paradiski spája dve veľké strediská La Plagne a Les Arcs. Približne 70 % strediska aj oblasti disponuje zjazdovkami nad 2 000 m n. m., preto je tu sneh od jesene do jari. Celá oblasť Paradiski ponúka nekonečných 425 kilometrov zjazdoviek.

Spoločne s Les Arcs fenomén

La Plagne a Les Arcs sú prepojené famóznou dvojposchodovou visutou lanovkou Vanoise Express pre 200 osôb. Najlepšie ubytovacie kapacity hľadajte v obciach priamo pri zjazdovkách Plagne-Bellecôte, Belle Plagne, Plagne Soleil, Plagne Villages, Plagne Centre a Aime La Plagne.

Vo Francúzsku je venovaná veľká starostlivosť programu après-ski. La Plagne ponúka veľa zábavy a odpočinku po lyžovaní, napr. vyhrievaný exteriérový bazén v Plagne Bellecôte, alebo ďalší bazén v Plagne Centre, kryté tenisové kurty, strelnicu, veľa barov, reštaurácií a klubov.

K spokojnosti vyznávačov bežeckého lyžovania prispieva približne 80 kilometrov precízne upravených bielych stôp. Najviac ich hľadajte okolo Plagne Montalbert, Montchavin, Les Coches, Champagny Le Haut, Plagne Villages, Plagne Bellecôte a Belle Plagne.

Cesta do strediska

Pri ceste do La Plagne možno podobne ako do všetkých ostatných francúzskych stredísk zvoliť dve varianty. Najmä sa jedná o južný variant cez Rakúsko a Taliansko. Prejdete celou Pádskou nížinou. Cesta z Bratislavy trvá cez 12 hodín. Severný variant vedie cez Rakúsko, Nemecko a Švajčiarsko.

výhody
  • vynikajúce terény pre všetkých
  • lyžovanie priamo od rezidencií
  • ideálne aj pre bežkárov
nevýhody
  • stále ešte dosť bežných vlekov
  • občas fronty u prejazdu do Arcs
  • vyššie ceny kvôli prestíži a ohlasu

Zjazdovky

18 km120 km57 km30 km
Celková dĺžka: 225 km
Celk. prevýšenie: 2 000 m
Nočné lyžovanie: Áno
Free ride: Áno
Snowpark: Áno
Vhodné pre rodiny: Áno
Detský park: Áno
Sánkarská dráha: Áno

Lanovky

37
35
18
Najvyšší bod lanovky: 3 250 m n. m.
Najnižší bod lanovky: 1 250 m n. m.
Celková kapacita: 128 700 osôb / h

Lyžovanie Francúzske Alpy

Juhovýchod Francúzska je zasľúbený vysokým horám. Na hraniciach s Talianskom sa dokonca týči najvyššia hora Európy Mont Blanc (4 808 - 4 810 m n. m. podľa merania). Jedinečný turistický cieľ možno navštevovať po celý rok, ale až v zime sa uvedú do prevádzky slávne lyžiarske strediská, a luxusné zimné dovolenky tak ožijú naplno. Veľkými prednosťami sú vysoká nadmorská výška, dostatok snehových zrážok a pritom veľa slnečných dní (až 300 ročne), najlepšia lyžiarska infraštruktúra na svete a nevšedná tradícia športovania aj zábavy mimo zjazdovky. Spoznajte s nami čarovný svet hôr vo francúzskych Alpách.

Najobľúbenejšie lyžiarske strediská

Lyžovanie Francúzsko

Jeden z najväčších lyžiarskych luxusov na celej našej planéte hľadajte vo Francúzsku. Kvalitu miestnych terénov a krásu prostredia dokazujú filmári, ktorí sem húfne chodia natáčať nielen filmy, ale takisto aj reklamy na všetky možné značky lyží a zimnej výbavy. Staňte sa i vy hercami v rozprávkovej krajine zasnežených Álp. Francúzske strediská sú výborne prepojení regionálni obri, z ktorých vyčnievajú Alpe d'Huez, Les 3 Vallées, Les 2 Alpes, La Plagne, Chamonix-Mont Blanc, Les Arcs, Val d'Isère a ďalší.

Najobľúbenejšie lyžiarske strediská