Lyžovanie Serre Chevalier, Francúzsko

Serre Chevalier je obľúbená lyžiarska oblasť vo Francúzsku, ktorá ponúka skvelé vyžitie pre všetkých milovníkov zimných športov. Stredisko je veľké a rozkladá sa na svahoch priamo štyroch lyžiarskych areálov nad 13 horskými dedinkami a osadami. Severné a severovýchodné svahy zaručujú výborné snehové podmienky, zjazdovky sú precízne upravované. Veľkou výhodou strediska je bohatý après-ski program.

Serre Chevalier

Serre Chevalier patrí k najväčším kompaktným strediskám Francúzska. Uznávaná oblasť medzi priesmykom Lautaret a údolím rieky Durance ponúka úctyhodných 250 kilometrov tratí. Lyžuje sa až do výšky 2 800 m n. m. Severné a severovýchodné svahy zaručujú snehovú perinu.

Nad slávnym Briançonem

Oblasť sa delí na štyri predvolené areály podľa výšky: Serre Chevalier 1200 - Briançon, Serre Chevalier 1350 - Chantemerle, Serre Chevalier 1400 - Villeneuve a Serre Chevalier 1500 - Le Monetier-les-Bains. Práve napojenie na významný Briançon umožňuje zažiť veľa zábavy aj mimo zjazdovky.

V Chantemerle na Vás čaká skvelá závodná zjazdovka nesúca meno miestneho rodáka a celkového víťaza Svetového pohára v roku 1997 Luca Alphanda. Návštevníci vyhľadávajú tiež chýrny čierny padák Casse de Bœuf. 80% zjazdoviek leží nad 2 000 m n. m.

Milovníci bielej stopy ocenia 35 kilometrov výborných tratí, ktoré reprezentuje obtiažna La Virade s dĺžkou 24 kilometrov a prevýšením 220 metrov. Výborné služby navyše: prechádzky rolbou, paragliding, jazdy autom na ľade, lety balónom, snežné skútre, snežnice a snowkiting.

Cesta do strediska

Pri ceste do Serre Chevalier možno podobne ako do všetkých ostatných francúzskych stredísk zvoliť dve varianty. Najmä sa jedná o južný variant cez Rakúsko a Taliansko. Prejdete celou Pádskou nížinou. Cesta z Bratislavy zaberie 11 a pol hodiny. Severný variant vedie cez Rakúsko, Nemecko a Švajčiarsko.

výhody
  • vynikajúce terény pre všetky
  • veľká starostlivosť venovaná deťom
  • kúpele s termálnymi prameňmi
  • snowparky, freestyle, freeride
nevýhody
  • doteraz viac klasických vlekov
  • málo slnka kvôli severným svahom
  • vzdialenosť ubytovania – zjazdovky

Zjazdovky

62 km70 km90 km28 km
Celková dĺžka: 250 km
Celk. prevýšenie: 1 600 m
Nočné lyžovanie: Áno
Free ride: Áno
Snowpark: Áno
Vhodné pre rodiny: Áno
Detský park: Áno
Sánkarská dráha: Áno

Lanovky

34
21
7
Najvyšší bod lanovky: 2 800 m n. m.
Najnižší bod lanovky: 1 200 m n. m.
Celková kapacita: 77 100 osôb / h

Lyžovanie Francúzske Alpy

Juhovýchod Francúzska je zasľúbený vysokým horám. Na hraniciach s Talianskom sa dokonca týči najvyššia hora Európy Mont Blanc (4 808 - 4 810 m n. m. podľa merania). Jedinečný turistický cieľ možno navštevovať po celý rok, ale až v zime sa uvedú do prevádzky slávne lyžiarske strediská, a luxusné zimné dovolenky tak ožijú naplno. Veľkými prednosťami sú vysoká nadmorská výška, dostatok snehových zrážok a pritom veľa slnečných dní (až 300 ročne), najlepšia lyžiarska infraštruktúra na svete a nevšedná tradícia športovania aj zábavy mimo zjazdovky. Spoznajte s nami čarovný svet hôr vo francúzskych Alpách.

Najobľúbenejšie lyžiarske strediská

Lyžovanie Francúzsko

Jeden z najväčších lyžiarskych luxusov na celej našej planéte hľadajte vo Francúzsku. Kvalitu miestnych terénov a krásu prostredia dokazujú filmári, ktorí sem húfne chodia natáčať nielen filmy, ale takisto aj reklamy na všetky možné značky lyží a zimnej výbavy. Staňte sa i vy hercami v rozprávkovej krajine zasnežených Álp. Francúzske strediská sú výborne prepojení regionálni obri, z ktorých vyčnievajú Alpe d'Huez, Les 3 Vallées, Les 2 Alpes, La Plagne, Chamonix-Mont Blanc, Les Arcs, Val d'Isère a ďalší.

Najobľúbenejšie lyžiarske strediská