Lyžovanie Serre Chevalier, Francúzsko

Serre Chevalier je obľúbená lyžiarska oblasť vo Francúzsku, ktorá ponúka skvelé vyžitie pre všetkých milovníkov zimných športov. Stredisko je veľké a rozkladá sa na svahoch priamo štyroch lyžiarskych areálov nad 13 horskými dedinkami a osadami. Severné a severovýchodné svahy zaručujú výborné snehové podmienky, zjazdovky sú precízne upravované. Veľkou výhodou strediska je bohatý après-ski program.

Zjazdovky

62 km70 km90 km28 km
Celková dĺžka: 250 km
Celk. prevýšenie: 1 600 m
Nočné lyžovanie: Áno
Free ride: Áno
Snowpark: Áno
Vhodné pre rodiny: Áno
Detský park: Áno
Sánkarská dráha: Áno

Lanovky

34
21
7
Najvyšší bod lanovky: 2 800 m n. m.
Najnižší bod lanovky: 1 200 m n. m.
Celková kapacita: 77 100 osôb / h

Trasy autom

Trasy autom

Lyžovanie Francúzske Alpy

Juhovýchod Francúzska je zasľúbený vysokým horám. Na hraniciach s Talianskom sa dokonca týči najvyššia hora Európy Mont Blanc (4 808 - 4 810 m n. m. podľa merania). Jedinečný turistický cieľ možno navštevovať po celý rok, ale až v zime sa uvedú do prevádzky slávne lyžiarske strediská, a luxusné zimné dovolenky tak ožijú naplno. Veľkými prednosťami sú vysoká nadmorská výška, dostatok snehových zrážok a pritom veľa slnečných dní (až 300 ročne), najlepšia lyžiarska infraštruktúra na svete a nevšedná tradícia športovania aj zábavy mimo zjazdovky. Spoznajte s nami čarovný svet hôr vo francúzskych Alpách.

Najobľúbenejšie lyžiarske strediská

Lyžovanie Francúzsko

Jeden z najväčších lyžiarskych luxusov na celej našej planéte hľadajte vo Francúzsku. Kvalitu miestnych terénov a krásu prostredia dokazujú filmári, ktorí sem húfne chodia natáčať nielen filmy, ale takisto aj reklamy na všetky možné značky lyží a zimnej výbavy. Staňte sa i vy hercami v rozprávkovej krajine zasnežených Álp. Francúzske strediská sú výborne prepojení regionálni obri, z ktorých vyčnievajú Alpe d'Huez, Les 3 Vallées, Les 2 Alpes, La Plagne, Chamonix-Mont Blanc, Les Arcs, Val d'Isère a ďalší.

Najobľúbenejšie lyžiarske strediská