Lyžovanie Les Arcs, Francúzsko

Les Arcs je príjemné stredisko prepojené s La Plagne, spoločne tvorí obrovský lyžiarsky gigant Paradiski. Obe strediská prepojuje najdlhšia a najmodernejšia visutá lanovka sveta. Les Arcs je výborné miesto pre všetky typy lyžiarov, snowboardistov a vyznávačov voľných terénov. Okrem skvelých zjazdoviek je vyhľadávané aj pre nádherné výhľady po okolitých horách, v diaľke je dokonca možné vidieť masív Mont Blanc.

Zjazdovky

2 km103 km60 km35 km
Celková dĺžka: 200 km
Celk. prevýšenie: 2 026 m
Nočné lyžovanie: Áno
Free ride: Áno
Snowpark: Áno
Vhodné pre rodiny: Áno
Detský park: Áno
Sánkarská dráha: Áno

Lanovky

16
29
10
Najvyšší bod lanovky: 3 226 m n. m.
Najnižší bod lanovky: 1 200 m n. m.
Celková kapacita: 88 000 osôb / h

Lyžovanie Francúzske Alpy

Juhovýchod Francúzska je zasľúbený vysokým horám. Na hraniciach s Talianskom sa dokonca týči najvyššia hora Európy Mont Blanc (4 808 - 4 810 m n. m. podľa merania). Jedinečný turistický cieľ možno navštevovať po celý rok, ale až v zime sa uvedú do prevádzky slávne lyžiarske strediská, a luxusné zimné dovolenky tak ožijú naplno. Veľkými prednosťami sú vysoká nadmorská výška, dostatok snehových zrážok a pritom veľa slnečných dní (až 300 ročne), najlepšia lyžiarska infraštruktúra na svete a nevšedná tradícia športovania aj zábavy mimo zjazdovky. Spoznajte s nami čarovný svet hôr vo francúzskych Alpách.

Najobľúbenejšie lyžiarske strediská

Lyžovanie Francúzsko

Jeden z najväčších lyžiarskych luxusov na celej našej planéte hľadajte vo Francúzsku. Kvalitu miestnych terénov a krásu prostredia dokazujú filmári, ktorí sem húfne chodia natáčať nielen filmy, ale takisto aj reklamy na všetky možné značky lyží a zimnej výbavy. Staňte sa i vy hercami v rozprávkovej krajine zasnežených Álp. Francúzske strediská sú výborne prepojení regionálni obri, z ktorých vyčnievajú Alpe d'Huez, Les 3 Vallées, Les 2 Alpes, La Plagne, Chamonix-Mont Blanc, Les Arcs, Val d'Isère a ďalší.

Najobľúbenejšie lyžiarske strediská