Lyžovanie Les 2 Alpes, Francúzsko

Les 2 Alpes je moderné luxusné lyžiarske stredisko vzdialené 60 kilometrov od Grennoblu. Zaručuje výborné snehové podmienky vďaka ľadovcom a vysokej nadmorskej výške. Lyžuje sa až do výšky 3 750 m n. m. Pripravených je 225 kilometrov zjazdoviek všetkých náročností. Aprés-ski program je neobvykle bohatý a zahrňuje reštaurácie, bary, kluby, kino, knižnicu, klzisko, vyhrievané bazény a ďalšie.

Zjazdovky

55 km103 km45 km22 km
Celková dĺžka: 225 km
Celk. prevýšenie: 2 268 m
Nočné lyžovanie: Áno
Free ride: Áno
Snowpark: Áno
Vhodné pre rodiny: Áno
Detský park: Áno
Sánkarská dráha: Áno

Lanovky

18
20
6
Najvyšší bod lanovky: 3 568 m n. m.
Najnižší bod lanovky: 1 300 m n. m.
Celková kapacita: 70 000 osôb / h

Lyžovanie Francúzske Alpy

Juhovýchod Francúzska je zasľúbený vysokým horám. Na hraniciach s Talianskom sa dokonca týči najvyššia hora Európy Mont Blanc (4 808 - 4 810 m n. m. podľa merania). Jedinečný turistický cieľ možno navštevovať po celý rok, ale až v zime sa uvedú do prevádzky slávne lyžiarske strediská, a luxusné zimné dovolenky tak ožijú naplno. Veľkými prednosťami sú vysoká nadmorská výška, dostatok snehových zrážok a pritom veľa slnečných dní (až 300 ročne), najlepšia lyžiarska infraštruktúra na svete a nevšedná tradícia športovania aj zábavy mimo zjazdovky. Spoznajte s nami čarovný svet hôr vo francúzskych Alpách.

Najobľúbenejšie lyžiarske strediská

Lyžovanie Francúzsko

Jeden z najväčších lyžiarskych luxusov na celej našej planéte hľadajte vo Francúzsku. Kvalitu miestnych terénov a krásu prostredia dokazujú filmári, ktorí sem húfne chodia natáčať nielen filmy, ale takisto aj reklamy na všetky možné značky lyží a zimnej výbavy. Staňte sa i vy hercami v rozprávkovej krajine zasnežených Álp. Francúzske strediská sú výborne prepojení regionálni obri, z ktorých vyčnievajú Alpe d'Huez, Les 3 Vallées, Les 2 Alpes, La Plagne, Chamonix-Mont Blanc, Les Arcs, Val d'Isère a ďalší.

Najobľúbenejšie lyžiarske strediská