Lyžovanie Tignes, Francúzsko

Jedna z najznámejších lyžiarskych oblastí sveta sa volá Tignes. Ešte slávnejšie je susedné Val d’Isère, s ktorým Tignes tvorí lyžiarsky región Espace Killy. Lyžiarska oblasť ponúka všetky terény a možnosti, na aké si môže aj náročný športovec spomenúť. V roku 1992 bolo Val d’Isère strediskom ZOH v Albertville. Skúste kite-skiing, telemarkové lyžovanie alebo jazdu so psím záprahom po zamrznutom jazere.

Tignes / Val-d'Isère

Vitajte v Savojských Alpách v lyžiarskej oblasti, ktorá býva považovaná za najkrajšiu na svete. Slávne Tignes - Val d'Isère ponúka najlepší lyžiarsky luxus Európy na 150 kilometroch zjazdových tratí. Vďaka špičkovej infraštruktúre a vysokej prepravnej kapacite je komfort zaručený.

Luxus a prestížne prostredie

Krásnu atmosféru dopĺňa nádherná príroda s dvoma jazerami Lac de Tignes a Lac du Chevril. Lyžuje sa prevažne vo vysokých nadmorských výškach medzi 1 800 a 3 456 m n. m. Chuťovka je ľadovec Le Grande Motte s ideálnym profilom a slávnymi športovcami na tratiach.

Okolo 25 kilometrov bielych stôp ponúka bežeckú alternatívu ku skvele zastúpenému zjazdovému lyžovaniu. Výborné podmienky pre freeride na okolitých svahoch dopĺňajú aj dva veľké snowparky s U-rampou v Tignes a vyhľadávaný snowpark vo Val d'Isère.

Sprievodné služby sú nekonečné: telemarkové lyžovanie, psie záprahy na zamrznutom jazere, potápanie pod ľadom, skijöring, vyhliadkové lety vrtuľníkom, paragliding, jazdy na snežnom skútri, korčuľovanie na jazere, snežnice, heliskiing, lezenie po ľade a ďalšie.

Cesta do strediska

Pri ceste do Tignes / Val-d'Isère možno podobne ako do všetkých ostatných francúzskych stredísk zvoliť dve varianty. Najmä sa jedná o južný variant cez Rakúsko a Taliansko. Prejdete celou Pádskou nížinou. Cesta z Bratislavy zaberie 12 hodín. Severný variant vedie cez Rakúsko, Nemecko a Švajčiarsko.

výhody
  • lyžovanie v úchvatnej prírode
  • ľadovec Le Grande Motte
  • obrovské možnosti après-ski
nevýhody
  • vysoké ceny kvôli prestíži oblasti
  • veľký záujem v hlavnej sezóne
  • drahé parkovanie

Zjazdovky

15 km60 km40 km35 km
Celková dĺžka: 150 km
Celk. prevýšenie: 1 906 m
Nočné lyžovanie: Áno
Free ride: Áno
Snowpark: Áno
Vhodné pre rodiny: Áno
Detský park: Áno
Sánkarská dráha: Áno

Lanovky

14
24
6
Najvyšší bod lanovky: 3 456 m n. m.
Najnižší bod lanovky: 1 550 m n. m.
Celková kapacita: 79 400 osôb / h

Lyžovanie Francúzske Alpy

Juhovýchod Francúzska je zasľúbený vysokým horám. Na hraniciach s Talianskom sa dokonca týči najvyššia hora Európy Mont Blanc (4 808 - 4 810 m n. m. podľa merania). Jedinečný turistický cieľ možno navštevovať po celý rok, ale až v zime sa uvedú do prevádzky slávne lyžiarske strediská, a luxusné zimné dovolenky tak ožijú naplno. Veľkými prednosťami sú vysoká nadmorská výška, dostatok snehových zrážok a pritom veľa slnečných dní (až 300 ročne), najlepšia lyžiarska infraštruktúra na svete a nevšedná tradícia športovania aj zábavy mimo zjazdovky. Spoznajte s nami čarovný svet hôr vo francúzskych Alpách.

Najobľúbenejšie lyžiarske strediská

Lyžovanie Francúzsko

Jeden z najväčších lyžiarskych luxusov na celej našej planéte hľadajte vo Francúzsku. Kvalitu miestnych terénov a krásu prostredia dokazujú filmári, ktorí sem húfne chodia natáčať nielen filmy, ale takisto aj reklamy na všetky možné značky lyží a zimnej výbavy. Staňte sa i vy hercami v rozprávkovej krajine zasnežených Álp. Francúzske strediská sú výborne prepojení regionálni obri, z ktorých vyčnievajú Alpe d'Huez, Les 3 Vallées, Les 2 Alpes, La Plagne, Chamonix-Mont Blanc, Les Arcs, Val d'Isère a ďalší.

Najobľúbenejšie lyžiarske strediská