Lyžovanie Madonna di Campiglio / Pinzolo, Taliansko

Lyžiarska oblasť Madonna di Campiglio / Pinzolo je obľúbenou talianskou zimnou destináciou. Typické sú kvalitné terény pre lyžiarov všetkých úrovní. Zjazdovky sa spúšťajú do údolia vo všetkých svetových expozíciách, takže behom dňa môžete reagovať na zmenu kvality snehu hlavne na južných svahoch. Jedná sa o jediné miesto v Trentine, ktoré usporadúva Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní.

Madonna di Campiglio / Pinzolo

Jedným z najlepších stredísk regiónu Trentina je Madonna di Campiglio, ktorá je už niekoľko rokov prepojená so susedným menším areálom Pinzolem. Madonna ako jediná v Trentine usporadúva Svetový pohár v alpskom lyžovaní, čo je dôkazom jedinečnosti miestnych terénov.

Fantastické terény pre všetkých

Viac ako 85 kilometrov zjazdových tratí ponúka optimálne podmienky pre všetkých návštevníkov. Dostatok modrých aj červených zjazdoviek poteší bežných lyžiarov, približne 13 čiernych zjazdoviek v dĺžke 13 kilometrov zase ocenia profesionáli s vysokými nárokmi. Zasnežuje sa viac ako 90 % zjazdoviek.

Výberu čiernych zjazdoviek panuje nezvykle prudká Spinale Direttissima, takže pozor na jej koncový úsek. Pinzolo-Campiglio Express je dlhá kabínková gondola, ktorá výborne prepojila Madonnu i Pinzolo, a vy si tak môžete užiť poloprázdne zjazdovky na hore Doss del Sabion.

Na snowboardistov a freestylerov čaká skvelý snowpark Ursus pod Passo Grosté. Madonna nie je typickou bežkárskou oblasťou, aj napriek tomu na milovníkov bielej stopy čaká skoro 30 kilometrov upravovaných trás v okolí Campa Carla Magna a Ritorta. Spolu s Cortinou d’Ampezzo sú strediská významnou VIP oblasťou Talianska.

Cesta do strediska

Pri ceste do Madonny alebo susedného Pinzola využijete s najvyššou pravdepodobnosťou Brennerskú diaľnicu smerom od Innsbrucku, ktorú opustíte severne od Trenta, a posledných 60 kilometrov absolvujete po klasickej horskej ceste. Cesta z Bratislavy zaberie niečo cez osem hodín.

Výhody
  • úchvatná príroda Dolomiti di Brenta
  • prestížna športová oblasť Talianska
  • výnimočná ponuka a kvalita zjazdoviek
Nevýhody
  • náročnejší príjazd v poslednom úseku
  • vyššie ceny ubytovania a služieb
  • miestami zašlý lesk niekdajšej slávy 
Užitočné informácie pre sezónu 2024

Zjazdovky

35 km38 km13 km
Celková dĺžka: 86 km
Celk. prevýšenie: 1 694 m
Zasnežovaných: 90 %
Nočné lyžovanie: Áno
Free ride: Áno
Snowpark: Áno
Vhodné pre rodiny: Áno
Detský park: Áno
Sánkarská dráha: Nie

Lanovky

3
20
8
Najvyšší bod lanovky: 2 504 m n. m.
Najnižší bod lanovky: 810 m n. m.
Celková kapacita: 54 600 osôb / h

Lyžovanie Trentino - Alto Adige

Region Trentino – Alto Adige leží na pomezí Rakouska a Itálie, kde se historicky mísily dvě kultury, temperamentní italská a precizní germánská. Celý region se běžně označuje jako Jižní Tyrolsko. Fantastická je kuchyně. Doporučujeme projít si nabídku nejlepších středisek Val di Fiemme, Folgaria / Lavarone, Marilleva Folgarida, Paganella, Kronplatz / Plan de Corones, Val di Fassa a dalších.

Najobľúbenejšie lyžiarske strediská

Lyžovanie Taliansko

Jedny z najlepších lyžiarskych terénov v Európe? Talianske alpské hrebene od francúzskych hraníc cez centrálne Dolomity až po slovinské hranice. Najpopulárnejšie sú regióny a oblasti Trentino - Alto Adige, Paganella, Dolomiti Superski a Sella Ronda. Posledné talianske zvyšky ľadovcov sú Marmolada, Passo Stelvio, Presena a Val Senales.

Najobľúbenejšie lyžiarske regióny