Lyžovanie Passo Tonale, Taliansko

Passo Tonale je svetovo preslávené talianske lyžiarske stredisko. Susedí s horskou obcou Ponte di Legno, ktorá ponúka rôzne doplnkové služby k lyžiarskemu vyťaženiu v Passo Tonale. Na severnom svahu je možné lyžovať až do výšky 3 000 m n. m. na ľadovci Presena. Južné svahy strediska naopak ponúkajú pokojnejšie zjazdovky pre všetky typy lyžiarov. Je možné zakúpiť skipas Superskirama, ktorý vám umožní prístup do 10 lyžiarskych oblastí.

Zjazdovky

24 km61 km15 km
Celková dĺžka: 100 km
Celk. prevýšenie: 1 886 m
Zasnežovaných: 95 %
Nočné lyžovanie: Áno
Free ride: Áno
Snowpark: Áno
Vhodné pre rodiny: Áno
Detský park: Áno
Sánkarská dráha: Áno

Lanovky

5
19
5
Najvyšší bod lanovky: 3 016 m n. m.
Najnižší bod lanovky: 1 130 m n. m.
Celková kapacita: 49 800 osôb / h

Trasy autom

Trasy autom

Lyžovanie Trentino - Alto Adige

Region Trentino – Alto Adige leží na pomedzí Rakúska a Talianska, kde sa historicky miešali dve kultúry, temperamentná talianska a precízna germánska. Celý región sa bežne označuje ako Južné Tirolsko. Fantastická je kuchyňa. Odporúčame prejsť si ponuku najlepších stredísk Val di Fiemme, Folgaria / Lavarone, Marilleva Folgarida, Paganella, Kronplatz / Plan de Corones, Val di Fassa a ďalších.

Najobľúbenejšie lyžiarske strediská

Lyžovanie Taliansko

Jedny z najlepších lyžiarskych terénov v Európe? Talianske alpské hrebene od francúzskych hraníc cez centrálne Dolomity až po slovinské hranice. Najpopulárnejšie sú regióny a oblasti Trentino - Alto Adige, Paganella, Dolomiti Superski a Sella Ronda. Posledné talianske zvyšky ľadovcov sú Marmolada, Passo Stelvio, Presena a Val Senales.

Najobľúbenejšie lyžiarske regióny