Lyžovanie Passo Tonale, Taliansko

Passo Tonale je svetovo preslávené talianske lyžiarske stredisko. Susedí s horskou obcou Ponte di Legno, ktorá ponúka rôzne doplnkové služby k lyžiarskemu vyťaženiu v Passo Tonale. Na severnom svahu je možné lyžovať až do výšky 3 000 m n. m. na ľadovci Presena. Južné svahy strediska naopak ponúkajú pokojnejšie zjazdovky pre všetky typy lyžiarov. Je možné zakúpiť skipas Superskirama, ktorý vám umožní prístup do 10 lyžiarskych oblastí.

Passo Tonale

Slávny priesmyk Passo Tonale nad sesterským Ponte di Legno v údolí, je vynikajúci východiskový bod pre zimnú dovolenku. Tonale je s Ponte di Legno prepojené lanovkou, takže môžete obe strediská striedať podľa chuti, počasia a zručností. Srdce oblasti Val di Sole.

Slávny priesmyk pod ľadovcom

Z Tonale sa dostanete až na zvyšky ľadovca Presena do výšky 3 016 m n. m. Nová lanovka Casole zase zlepšila v údolí napojenie Ponte di Legna na Temù. Slnečný južný svah v Tonale je ideálny aj pre lyžiarskych začiatočníkov vďaka menej a stredne ťažkým tratiam.

Čerešničkou je čierna zjazdovka prehádzajúca z Passo Paradiso do Tonale, ďalej bohatá ponuka voľného terénu na desiatkach kilometrov adrenalínových tratí. Slušné podmienky zaručuje zasnežovanie prakticky všetkých zjazdoviek v oboch strediskách. Nadpriemerný snowpark je samozrejmosťou.

Vyznávači bielej stopy si prídu v oblasti na svoje. Dole v údolí v Ponte di Legno je k dispozícii hneď niekoľko pekných stôp. Náročná bežecká trasa v Passo Tonale siaha do výšky 1 900 m n. m. a najväčšou bežeckou špecialitou je oblasť Vermiglio na východ od Tonale.

Cesta do strediska

Pri ceste do Tonale alebo susedného Ponte di Legna využijete s najväčšou pravdepodobnosťou Brennerskú diaľnicu smerom od Innsbrucku, ktorú opustíte severne od Trenta, a pokračovať budete horskou cestou. Cesta z Bratislavy trvá takmer osem a pol hodiny.

výhody
  • slávny priesmyk s parádnym lyžovaním
  • rýchle prepojenie s Ponte di Legno
  • ľadovec Presena až do 3 000 m n. m.
nevýhody
  • odľahlá poloha s náročnejším príjazdom
  • pre ideálnu dovolenku nutné striedať areály
  • pozvoľne stúpajúce ceny
Užitečné informace pro sezónu 2024/2025

Zjazdovky

24 km61 km15 km
Celková dĺžka: 100 km
Celk. prevýšenie: 1 886 m
Zasnežovaných: 95 %
Nočné lyžovanie: Áno
Free ride: Áno
Snowpark: Áno
Vhodné pre rodiny: Áno
Detský park: Áno
Sánkarská dráha: Áno

Lanovky

5
19
5
Najvyšší bod lanovky: 3 016 m n. m.
Najnižší bod lanovky: 1 130 m n. m.
Celková kapacita: 49 800 osôb / h

Lyžovanie Trentino - Alto Adige

Region Trentino – Alto Adige leží na pomedzí Rakúska a Talianska, kde sa historicky miešali dve kultúry, temperamentná talianska a precízna germánska. Celý región sa bežne označuje ako Južné Tirolsko. Fantastická je kuchyňa. Odporúčame prejsť si ponuku najlepších stredísk Val di Fiemme, Folgaria / Lavarone, Marilleva Folgarida, Paganella, Kronplatz / Plan de Corones, Val di Fassa a ďalších.

Najobľúbenejšie lyžiarske strediská

Lyžovanie Taliansko

Jedny z najlepších lyžiarskych terénov v Európe? Talianske alpské hrebene od francúzskych hraníc cez centrálne Dolomity až po slovinské hranice. Najpopulárnejšie sú regióny a oblasti Trentino - Alto Adige, Paganella, Dolomiti Superski a Sella Ronda. Posledné talianske zvyšky ľadovcov sú Marmolada, Passo Stelvio, Presena a Val Senales.

Najobľúbenejšie lyžiarske regióny