Lyžovanie Val di Fassa e Carezza, Taliansko

Tradičná talianska lyžiarska pohostinnosť a pohoda sa nachádza v dlhom údolí Val di Fassa. Prestížne je napojenie lokality na populárnu Sella Rondu s ďalšími okolitými strediskami svetového formátu ako Val Gardena / Alpe di Siusi, Arabba / MarmoladaAlta Badia. Mimoriadna je ponuka voľných terénov k freeride lyžovaniu a trás pre bežkárov. Prednosťou je aj moderná infraštruktúra, ktorá sa rozširuje každý rok.

Val di Fassa e Carezza

Val di Fassa je slávne talianske údolie, v ktorom svieti slnko aj počas zimnej sezóny. Krásny údolný región nadväzuje na Val di Fiemme a tiahne sa až pod najvyššie horské štíty centrálnych Dolomitov. Najvyššia hora regiónu Kesselkogel - Catinaccio d'Antermoia meria 3 004 m n. m.

Sella Ronda na dosah

Z údolia sa môžete napojiť na jednu z najslávnejších lyžiarskych parád sveta Sella Rondu. Preháňať sa tak môžete aj v okolitých strediskáchVal Gardena / Alpe di Siusi, Arabba / Marmolada a Alta Badia. Ďalšie možnosti lyžovania sú Alpe Lusia, Passo San Pellegrino / Falcade a Latemar.

Región je preslávený ako freeridová oblasť. Najmä zjazd zo Sass Pordoi sa radí k absolútnej špičke nielen talianskych freeridov. Lyžiarska infraštruktúra je moderná a uspokojí každého lyžiara od začiatočníkov až po ostrieľaných profesionálov. Výhodou je možnosť skúsiť veľa areálov.

Naprieč údolím Val di Fassa sú k dispozícii početné bežecké trasy, takže ani obľúbené bežky nemusíte nechávať doma. V prepočte môžete športovať na cca 50 kilometroch upravovaných trás. Val di Fassa e Carezza je oproti ostatným strediskám Sella Rondy lacnejšia.

Cesta do strediska

Pri ceste do Val di Fassa vrátane Carezza využijete s najvyššou pravdepodobnosťou Brennerskú diaľnicu smerom od Innsbrucku, ktorú opustíte ešte pred Bolzanom, a pokračovať budete horskou cestou. Cesta z Bratislavy zaberie cez sedem hodín.

výhody
  • napojenie na Sella Rondu
  • pestrosť voľného terénu
  • najlacnejšia oblasť Sella Ronda
nevýhody
  • občas vyšší počet návštevníkov
  • v špičke rady u kabínok
  • posledný úsek trasy mimo diaľnice
Užitečné informace pro sezónu 2024/2025

Zjazdovky

27 km91 km8 km
Celková dĺžka: 126 km
Celk. prevýšenie: 1 625 m
Zasnežovaných: 80 %
Nočné lyžovanie: Áno
Free ride: Áno
Snowpark: Áno
Vhodné pre rodiny: Áno
Detský park: Áno
Sánkarská dráha: Áno

Lanovky

16
26
12
Najvyšší bod lanovky: 2 945 m n. m.
Najnižší bod lanovky: 1 320 m n. m.
Celková kapacita: 82 100 osôb / h

Lyžovanie Trentino - Alto Adige

Region Trentino – Alto Adige leží na pomedzí Rakúska a Talianska, kde sa historicky miešali dve kultúry, temperamentná talianska a precízna germánska. Celý región sa bežne označuje ako Južné Tirolsko. Fantastická je kuchyňa. Odporúčame prejsť si ponuku najlepších stredísk Val di Fiemme, Folgaria / Lavarone, Marilleva Folgarida, Paganella, Kronplatz / Plan de Corones, Val di Fassa a ďalších.

Najobľúbenejšie lyžiarske strediská

Lyžovanie Taliansko

Jedny z najlepších lyžiarskych terénov v Európe? Talianske alpské hrebene od francúzskych hraníc cez centrálne Dolomity až po slovinské hranice. Najpopulárnejšie sú regióny a oblasti Trentino - Alto Adige, Paganella, Dolomiti Superski a Sella Ronda. Posledné talianske zvyšky ľadovcov sú Marmolada, Passo Stelvio, Presena a Val Senales.

Najobľúbenejšie lyžiarske regióny