Lyžovanie Val Gardena / Alpe di Siusi, Taliansko

Jedno zo svetovo najslávnejších a najobľúbenejších talianskych stredísk Val Gardena / Alpe di Siusi získalo množstvo prestížnych ocenení. A dokonca aj titulov ako najlepšie lyžiarske stredisko na svete. A takáto lyžiarska rozprávka je dostupná aj pre slovenských lyžiarov. Infraštruktúra je bleskovo modernizovaná a neustále rozširovaná. Val Gardena / Alpe di Siusi je vizitka luxusu.

Val Gardena / Alpe di Siusi

U Val Gardeny spozornite. Jedná sa o lyžiarsku oblasť, ktorá bola niekoľkokrát vyhlásená ako najlepšia na svete. A pritom je vzdialená z Bratislavy len 660 kilometrov. Pre milovníkov lyží, snowboardov a akejkoľvek inej zimnej zábavy je to destinácia číslo jedna.

Zrejme najlepšia oblasť na svete

Možnosti lyžiarskej zábavy sú nekonečné. V rámci oblasti je k dispozícii 175 kilometrov zjazdoviek, ktoré si môžete rozšíriť na cca 400 až 1 200 kilometrov vďaka napojeniu na Sella Rondu a Dolomiti Superski. Ani dvojtýždňový pobyt vôbec nestačí na preštudovanie celého regiónu.

Prečo je oblasť pravdepodobne najlepšia na svete? Krátky výpočet dôvodov: nekonečné možnosti lyžovania od modrých zjazdoviek po prudký freeride, najmodernejšia infraštruktúra, jedinečné výhľady, všetky expozície tratí s možnosťou výberu typu snehu, luxusné služby a aktivity vo voľnom čase.

135 kilometrov brilantne upravených bielych stôp nahráva do kariet bežkárom. Oblasť zastupujú hlavne rekreačné mestečká Selva Gardena, Santa Cristina a Ortisei. Ďalšie špeciality a služby: tenisové a squashové kurty, indoor golf, snowparky, merané letmé úseky, upravené sánkarské dráhy.

Cesta do strediska

Pri ceste do Val Gardeny využijete s najvyššou pravdepodobnosťou Brennerskú diaľnicu smerom od Innsbrucku, ktorú opustíte za mestom Klausen - Chiusa, a pokračovať budete horskou cestou k vami zvolenej lanovke. Cesta z Bratislavy zaberie cez šesť a pol hodiny.

výhody
  • víťaz ankiet najlepšie stredisko sveta
  • napojenie na Sella Rondu
  • moderné prepravné zariadenia
  • najlepšie možné zázemie a služby
nevýhody
  • veľký záujem a vypredanosť
  • vyššia cenová hladina
  • náročné cestné prejazdy okolo Rondy
Užitečné informace pro sezónu 2024/2025

Zjazdovky

57 km101 km17 km
Celková dĺžka: 175 km
Celk. prevýšenie: 1 298 m
Zasnežovaných: 95 %
Nočné lyžovanie: Nie
Free ride: Áno
Snowpark: Áno
Vhodné pre rodiny: Áno
Detský park: Áno
Sánkarská dráha: Áno

Lanovky

28
41
12
Najvyšší bod lanovky: 2 518 m n. m.
Najnižší bod lanovky: 1 220 m n. m.
Celková kapacita: 118 400 osôb / h

Lyžovanie Trentino - Alto Adige

Region Trentino – Alto Adige leží na pomedzí Rakúska a Talianska, kde sa historicky miešali dve kultúry, temperamentná talianska a precízna germánska. Celý región sa bežne označuje ako Južné Tirolsko. Fantastická je kuchyňa. Odporúčame prejsť si ponuku najlepších stredísk Val di Fiemme, Folgaria / Lavarone, Marilleva Folgarida, Paganella, Kronplatz / Plan de Corones, Val di Fassa a ďalších.

Najobľúbenejšie lyžiarske strediská

Lyžovanie Taliansko

Jedny z najlepších lyžiarskych terénov v Európe? Talianske alpské hrebene od francúzskych hraníc cez centrálne Dolomity až po slovinské hranice. Najpopulárnejšie sú regióny a oblasti Trentino - Alto Adige, Paganella, Dolomiti Superski a Sella Ronda. Posledné talianske zvyšky ľadovcov sú Marmolada, Passo Stelvio, Presena a Val Senales.

Najobľúbenejšie lyžiarske regióny