Lyžovanie Val Gardena / Alpe di Siusi, Taliansko

Jedno zo svetovo najslávnejších a najobľúbenejších talianskych stredísk Val Gardena / Alpe di Siusi získalo množstvo prestížnych ocenení. A dokonca aj titulov ako najlepšie lyžiarske stredisko na svete. A takáto lyžiarska rozprávka je dostupná aj pre slovenských lyžiarov. Infraštruktúra je bleskovo modernizovaná a neustále rozširovaná. Val Gardena / Alpe di Siusi je vizitka luxusu.

Zjazdovky

57 km101 km17 km
Celková dĺžka: 175 km
Celk. prevýšenie: 1 298 m
Zasnežovaných: 95 %
Nočné lyžovanie: Nie
Free ride: Áno
Snowpark: Áno
Vhodné pre rodiny: Áno
Detský park: Áno
Sánkarská dráha: Áno

Lanovky

28
41
12
Najvyšší bod lanovky: 2 518 m n. m.
Najnižší bod lanovky: 1 220 m n. m.
Celková kapacita: 118 400 osôb / h

Trasy autom

Trasy autom

Lyžovanie Trentino - Alto Adige

Region Trentino – Alto Adige leží na pomedzí Rakúska a Talianska, kde sa historicky miešali dve kultúry, temperamentná talianska a precízna germánska. Celý región sa bežne označuje ako Južné Tirolsko. Fantastická je kuchyňa. Odporúčame prejsť si ponuku najlepších stredísk Val di Fiemme, Folgaria / Lavarone, Marilleva Folgarida, Paganella, Kronplatz / Plan de Corones, Val di Fassa a ďalších.

Najobľúbenejšie lyžiarske strediská

Lyžovanie Taliansko

Jedny z najlepších lyžiarskych terénov v Európe? Talianske alpské hrebene od francúzskych hraníc cez centrálne Dolomity až po slovinské hranice. Najpopulárnejšie sú regióny a oblasti Trentino - Alto Adige, Paganella, Dolomiti Superski a Sella Ronda. Posledné talianske zvyšky ľadovcov sú Marmolada, Passo Stelvio, Presena a Val Senales.

Najobľúbenejšie lyžiarske regióny