Lyžovanie Val di Fiemme / Obereggen, Taliansko

Val di Fiemme je lyžiarskym rajom talianskych Dolomít. Z obce Obereggen stúpajú lyžiarske terény až do nadmorskej výšky 2 400 m n. m., a garantujú tak veľmi dobré snehové podmienky až do jarných mesiacov. 116 kilometrov zjazdoviek je v ideálnom pomere pre všetky typy lyžiarov. Premyslený a výkonný systém zasnežovania udržuje viac ako 90 % zjazdoviek v perfektnom stave. Oblasť spadá pod skipas dvanástich stredísk Dolomiti Superski.

Val di Fiemme / Obereggen

Horský masív nad Val di Fiemme prepletený mnohými zjazdovkami je jeden z najobľúbenejších cieľov slovenských lyžiarov na ceste za zimnou dovolenkou. Z opačnej strany je nástupným bodom do strediska horská dedinka Obereggen. Najväčšími výhodami sú panenská príroda a skvelé terény.

Uprostred najkrajšej prírody

Svoje obľúbené zjazdovky si tu nájdu všetci lyžiari. Za zmienku ale hlavne stoja nezvykle vhodné podmienky pre profesionálov a zdatných lyžiarov. Čierne zjazdovky tvoria 15 % terénu oblasti, takže kto to so svojim zimným náčiním vie, vo Val di Fiemme bude na správnom mieste.

Atraktívna poloha oblasti ponúka možnosť efektívneho využitia kombinovaných skipasov s gigantom Dolomiti Superski. Dostupná je tým pádom aj najslávnejšia lyžiarska lahôdka sveta Sella Ronda. Lyžiari sa už úplne zžili s jedným z najmodernejších prepravných zariadení.

Okolie strediska Val di Fiemme / Obereggenu je rajom pre nadšencov bežeckého lyžovania. Vyskúšať môžete trate Marcialongy, 70 kilometrov dlhého medzinárodného behu, alebo dokonca pretekárske okruhy Majstrovstiev sveta v klasickom lyžovaní 2013. Čaká na vás najmenej 150 kilometrov.

Cesta do strediska

Pri ceste do Val di Fiemme alebo Obereggenu využijete s najvyššou pravdepodobnosťou Brennerskú diaľnicu smerom od Innsbrucku, ktorú opustíte v oblasti Bolzana, a pokračovať budete horskou cestou k vami zvolenej lanovke. Cesta z väčšiny Slovenska zaberie okolo ôsmich hodín.

Výhody
  • výborné terény v ideálnom pomere 
  • nezvykle moderné prepravné zariadenia 
  • výkonná zasnežovacia technika 
  • napojenie na Dolomiti Superski
Nevýhody
  • ubytovacie kapacity hlavne v údolí
  • neprepojenosť s ďalšími strediskami 
  • obľúbené termíny rýchlo vypredané 
Užitočné informácie pre sezónu 2024/2025

Zjazdovky

42 km57 km17 km
Celková dĺžka: 116 km
Celk. prevýšenie: 1 540 m
Zasnežovaných: 90 %
Nočné lyžovanie: Áno
Free ride: Áno
Snowpark: Áno
Vhodné pre rodiny: Áno
Detský park: Áno
Sánkarská dráha: Áno

Lanovky

8
28
7
Najvyšší bod lanovky: 2 400 m n. m.
Najnižší bod lanovky: 860 m n. m.
Celková kapacita: 76 600 osôb / h

Bežecké trate

Klasická stopa: 100 km
Korčuliarska st.: 100 km
Vysokohorské: 100 km
Celková dĺžka: 300 km

Lyžovanie Trentino - Alto Adige

Region Trentino – Alto Adige leží na pomedzí Rakúska a Talianska, kde sa historicky miešali dve kultúry, temperamentná talianska a precízna germánska. Celý región sa bežne označuje ako Južné Tirolsko. Fantastická je kuchyňa. Odporúčame prejsť si ponuku najlepších stredísk Val di Fiemme, Folgaria / Lavarone, Marilleva Folgarida, Paganella, Kronplatz / Plan de Corones, Val di Fassa a ďalších.

Najobľúbenejšie lyžiarske strediská

Lyžovanie Itálie

Jedny z najlepších lyžiarskych terénov v Európe? Talianske alpské hrebene od francúzskych hraníc cez centrálne Dolomity až po slovinské hranice. Najpopulárnejšie sú regióny a oblasti Trentino - Alto Adige, Paganella, Dolomiti Superski a Sella Ronda. Posledné talianske zvyšky ľadovcov sú Marmolada, Passo Stelvio, Presena a Val Senales.

Najobľúbenejšie lyžiarske regióny