TOP 13: najlepšie lyžiarske strediská Európy

Pohodlne sa posaďte, kľudne si nahoďte lyžiarky alebo prilbu, a poďte sa s nami pozrieť na najlepšie lyžiarske strediská Álp. Vyberali sme aj podľa ich obľúbenosti a dostupnosti.

Taliansko

Kronplatz / Plan de Corones

Na severovýchodnom okraji Trentina – Alta Adige neďaleko Brennerskej diaľnice leží taliansky unikát lyžovania. V stredisku Kronplatz / Plan de Corones sa rozhodli, že sa stanú technickým guru celej lyžiarskej oblasti Dolomiti Superski. Investície do prepravných zariadení sú obrovské a výsledkom je viac sedačkových a kabínkových lanoviek ako klasických vlekov. Užite si výhody rekordnej prepravnej kapacity s lyžiarskymi zájazdmi do Kronplatz / Plan de Corones.

Kronplatz / Plan de Corones

Livigno

Neďaleko hraníc so Švajčiarskom v talianskom regióne Lombardia leží perla lyžovania Livigno. Jeho najväčšou prednosťou je odľahlosť od okolitého sveta, preto sú podmienky k zimnej zábave ideálne a príroda panenská. Livigno je preslávené bezcolnými nákupmi a talianskym štýlom lyžiarskeho života. Znalci sa na miestne zjazdovky vracajú s nezvyčajnou vernosťou. Pozrite si lyžiarske zájazdy do Livigna.

Livigno

Sella Ronda

Svetoznámy okruh zjazdoviek okolo masívu Gruppo Sella s najvyšším vrcholom Piz Boè je zapísaný v pamäti lyžiarov ako Sella Ronda. Tento okruh je dlhý 39 až 42 kilometrov v závislosti od zvolenej trasy a na jeho zdolanie je nutná solídna kondícia. Sella Rondu obklopuje luxusné zázemie slávnych stredísk Val Gardena / Alpe di Siusi, Alta Badia, Arabba / Marmolada a Val di Fassa e Carezza. Vyberte si z ponuky lyžiarskych zájazdov v okolí Sella Rondy.

Sella Ronda

Rakúsko

Kaprun / Zell am See

Najvyhľadávanejšie stredisko Salzburska je Kaprun / Zell am See. Vyniká jedným z najlepších systémov športových a rekreačných aktivít v Rakúsku a celej Európe. V oblasti sa nachádzajú celkovo tri lyžiarske areály. V Zell am See je to Schmittenhöhe, v mestečku Kaprun areál Maiskogel a ľadovcové stredisko Kitzsteinhorn. Užite si zimnú pohodu s lyžiarskymi zájazdmi do Kaprunu / Zell am See.

Kaprun / Zell am See

Dachstein / Schladming

Luxusná lyžiarska oblasť v okolí mesta Schladming spojuje štvoricu areálov Hauser Kaibling, Planai, Hochwurzen a Reiteralm. Jej výhodou sú severné orientácie svahov a nezvyčajne výkonné zasnežovanie zjazdoviek. Pobyt si môžete spestriť aj lyžiarskou vložkou na ľadovci Dachsteinu. Všetky strediská sú zahrnuté v slávnom a bohatom skipase Ski amadé. Nenechajte si ujsť ponuku lyžiarskych zájazdov do oblasti Dachstein / Schladming.

Dachstein / Schladming

Nassfeld / Hermagor

Na juhu Korutánska pri hraniciach s Talianskom čakajú na vášnivých lyžiarov výborné terény strediska Nassfeld / Hermagor. Ski areál sa stal hitom aj českých lyžiarov, pretože je ľahko dostupný po diaľniciach A10 alebo A2 a na Rakúsko ponúka nadpriemerný počet slnečných dní. Z údolia stúpa do strediska najdlhšia kabínková lanovka v Alpách. Primát drží taktiež najdlhšia osvetlená zjazdovka v Európe. Vyberte si ideálny lyžiarsky zájazd do strediska Nassfeld / Hermagor.

Nassfeld / Hermagor

FrancúzskoTignes / Val d'Isère, Alpe d’Huez, La Plagne

Lyžiarsky luxus svetového formátu čaká na návštěvníkov slávnych ski areálov vo Francúzsku. Platí tu heslo, že vyzuť si lyže je nutné len pred vstupom do lanovky. Podľa tohto hesla sú prispôsobené strediská a ubytovacie kapacity rastú priamo na zjazdovkách. Preskúmajte ponuku lyžiarskych zájazdov do Francúzska.

Tignes / Val d'Isère

ŠvajčiarskoZermatt, St. Moritz / Engadin, Les 4 Vallées, Davos / Klosters

Švajčiarsko je krajinou zasľúbenou zimným športom. Kúzelné scenérie, majestátne horské masívy a slávne lyžiarske strediská stúpajúce z údolí k hrebeňom. Najviac štvortisícoviek a najvyššia koncentrácia ľadovcov na kontinentálnej Európe napomáhajú vhodným snehovým podmienkam. Vyberte si medzi lyžiarskymi zájazdmi do Švajčiarska.

Zermatt / Matterhorn

Neváhajte nás kontaktovať

Nikola Oceláková
Nikola Oceláková
S výberom a nákupom zájazdu vám pomôžem
0220 665 410
Dnes 8–17 h