Lyžovanie Kitzbühel / Kirchberg, Rakúsko

Kitzbühel je jedno z najznámejších a najluxusnejších stredísk zjazdového lyžovania a zimných športov v Rakúsku. Nachádza sa vo východnom Tirolsku. Prezývka Monte Carlo Alp a miesto v prestížnom zozname najlepších stredísk Best of the Alps sú oprávnené. Kitzbühel preslávila zjazdovka Streif na Hahnenkammu, kde sa usporadúva jeden z najťažších zjazdov Svetového pohára. Susedné stredisko je Kirchberg.

Lyžiarske stredisko Kitzbühel / Kirchberg

Kitzbühel / Kirchberg

História lyžiarskej oblasti Kitzbühel / Kirchberg siaha späť do roku 1893. V súčasnej dobe je lyžiarsky región na východe Tirolska symbolom exkluzivity a prestíže. Prezývka Monte Carlo Álp a miesto v uznávanom Zozname najlepších stredísk Best of the Alps sú oprávnené.

Celebrity a športové hviezdy vedľa vás

Cez 170 kilometrov zjazdových tratí ponúkne skvelé zážitky. Perlou infraštruktúry je najdrahšia lanovka na svete 3S spájajúce skirareály Hahnenkamm / Pengelstein a Jochberg / Resterhöhe. Na zjazdovkách stretnete nejednu európsku celebritu a zodpovedajúce služby vás nadchnú.

Skvelé podmienky čakajú na snowboardistov. Dvojica miestnych snowparkov patrí k najlepším v Alpách. Ďalšie služby slávnej lyžiarskej oblasti: aquaaréna, tenisové haly, lety balónom, curling, kasíno, reštaurácie, bary, prechádzky s konským záprahom a ďalšie.

Ani na vyznávačov klasického lyžovania v slávnom Kitzbüheli nezabudli. Celkom asi 120 kilometrov bežeckých tratí dopĺňa aj bonusová trať Kitzbühel Schwarzseeloipe s osvetlením a dĺžkou 4 kilometre. V okolí mestečka St. Johann in Tirol sa jedná o skutočný bežkársky raj.

Cesta do strediska

Hoci Kitzbühel leží v Tirolsku, časová dostupnosť je solídna. Môžete vyraziť klasicky po rakúskej diaľnici A1 cez Salzburg. Cesta z Bratislavy zaberie päť hodín.

výhody
  • luxusná a prestížna oblasť
  • slávny zjazd Hahnenkamm
  • výkonné zasnežovanie
  • výborná infraštruktúra
nevýhody
  • nižšia nadmorská výška
  • vysoké ceny kvôli prestíži
  • veľký záujem, návaly lyžiarov
Užitočné informácie pre sezónu 2024

Zjazdovky

100 km60 km25 km
Celková dĺžka: 185 km
Celk. prevýšenie: 1 220 m
Zasnežovaných: 70 %
Nočné lyžovanie: Áno
Free ride: Áno
Snowpark: Áno
Vhodné pre rodiny: Áno
Detský park: Áno
Sánkarská dráha: Áno

Lanovky

7
28
12
Najvyšší bod lanovky: 2 000 m n. m.
Najnižší bod lanovky: 780 m n. m.
Celková kapacita: 93 300 osôb / h

Lyžovanie Tirolsko

Tirolsko je srdcom rakúskych Álp. Najslávnejšie, najmodernejšie a najluxusnejšie strediská našich susedov sú doma práve v Tyrolsku. Lyžiarii z našej krajiny najčastejšie vyhľadávajú rezorty Kitzbühel / Kirchberg, Pitztal, Stubai a Zillertal. Medzi ďalšie slávne tyrolské raje zimných radovánok patrí Brixental, Hintertux, Sölden, Serfaus Fiss Ladis, St. Anton am Arlberg a Kals – Matrei.

Najobľúbenejšie lyžiarske strediská

Lyžovanie Rakúsko

Lyžiarsky raj tak blízko na dosah ruky. Rakúsko je kolíska alpského lyžovania. Počas Svetového pohára celý rakúsky národ uprene hľadí na zasnežené zjazdovky. Tie čakajú vo svojej kráse a precíznosti takisto na vás. Najobľúbenejšie strediská sú Dachstein West, Nassfeld / Hermagor, Kaprun / Zell am See a Dachstein / Schladming. Rakúsko je aj krajinou ľadovcov. Najvyhľadávanejšími sú Kaprun, Stubai, Pitztal a Dachstein.

Najobľúbenejšie lyžiarske regióny