Lyžovanie Kitzbühel / Kirchberg, Rakúsko

Kitzbühel je jedno z najznámejších a najluxusnejších stredísk zjazdového lyžovania a zimných športov v Rakúsku. Nachádza sa vo východnom Tirolsku. Prezývka Monte Carlo Alp a miesto v prestížnom zozname najlepších stredísk Best of the Alps sú oprávnené. Kitzbühel preslávila zjazdovka Streif na Hahnenkammu, kde sa usporadúva jeden z najťažších zjazdov Svetového pohára. Susedné stredisko je Kirchberg.

Zjazdovky

100 km60 km25 km
Celková dĺžka: 185 km
Celk. prevýšenie: 1 220 m
Zasnežovaných: 70 %
Nočné lyžovanie: Áno
Free ride: Áno
Snowpark: Áno
Vhodné pre rodiny: Áno
Detský park: Áno
Sánkarská dráha: Áno

Lanovky

7
28
12
Najvyšší bod lanovky: 2 000 m n. m.
Najnižší bod lanovky: 780 m n. m.
Celková kapacita: 93 300 osôb / h

Trasy autom

Trasy autom

Lyžovanie Tirolsko

Tirolsko je srdcom rakúskych Álp. Najslávnejšie, najmodernejšie a najluxusnejšie strediská našich susedov sú doma práve v Tyrolsku. Lyžiarii z našej krajiny najčastejšie vyhľadávajú rezorty Kitzbühel / Kirchberg, Pitztal, Stubai a Zillertal. Medzi ďalšie slávne tyrolské raje zimných radovánok patrí Brixental, Hintertux, Sölden, Serfaus Fiss Ladis, St. Anton am Arlberg a Kals – Matrei.

Najobľúbenejšie lyžiarske strediská

Lyžovanie Rakúsko

Lyžiarsky raj tak blízko na dosah ruky. Rakúsko je kolíska alpského lyžovania. Počas Svetového pohára celý rakúsky národ uprene hľadí na zasnežené zjazdovky. Tie čakajú vo svojej kráse a precíznosti takisto na vás. Najobľúbenejšie strediská sú Dachstein West, Nassfeld / Hermagor, Kaprun / Zell am See a Dachstein / Schladming. Rakúsko je aj krajinou ľadovcov. Najvyhľadávanejšími sú Kaprun, Stubai, Pitztal a Dachstein.

Najobľúbenejšie lyžiarske regióny