Lyžovanie Zillertal, Rakúsko

Krásne údolie rieky Ziller predstavuje východiskový bod pre jedno z najlepších lyžiarskych stredísk v Rakúsku. Lyžiarsky región Zillertal a okolie ponúka rekordných 662 kilometrov zjazdoviek. Skibusy sú v údolí doplnené ešte železnicou. Najlepšie zázemie v celom Rakúsku tu majú snowboardisti vďaka ôsmim výcvikovým školám. K dispozícii je 35 horských chát so zázemím pre lyžiarov.

Lyžiarske stredisko Zillertal

Zillertal

Jedna z väčších lyžiarskych oblastí Rakúska je zasadená do krásnej prírody východných Tirol. Zahŕňa najmenej štyri lyžiarske areály, ktorých nevídané prepojenie umožňuje uraziť po bielych diaľniciach vzdušnú vzdialenosť 35 kilometrov z Tirolska až za spolkové hranice do Salzburska.

Rozsiahla oblasť lyžiarskych diaľnic

Jadrom oblasti sú strediská Wald / Königsleiten, Krimml, Gerlos a Zell am Ziller nesúci súhrnný názov Zillertal Arena. Na jediný skipas môžete brázdiť úctyhodných 143 kilometrov skvelých zjazdoviek od Tuxerských Álp po horu Plattenkogel nad Krimmlskými vodopádmi.

Moderný Zillertal sa radí k najlepším strediskám v Rakúsku, s neprepojeným areálom Skiarena Wildkogel pod Großvenediger si môžete dĺžku zjazdoviek predĺžiť až na 205 kilometrov. Rajom pre snowboardistov je jedinečný park v Gerlos zvaný Boarder Town.

Všetkými strediskami a údoliami sú pretkané trate pre bežecké lyžovanie. V súčte ich možno využiť až 200 kilometrov. Z ďalších služieb zaujmú populárna toboganová dráha Arena Coaster priamo pri hlavnej lanovke v mestečku Zell am Ziller alebo najvyššie položené planetárium v Európe.

Cesta do strediska

Doprava do Zillertalu prebieha štandardne po diaľniciach v smere Innsbruck. Väčšina lyžiarov zo Slovenska využije trasu po rakúskej diaľnici A1, ďalej nemeckých A8 a A93 a nakoniec rakúskej A12, z ktorej zídu do údolia rieky Ziller na posledný úsek dlhý asi 22 kilometrov po klasickej ceste.

Výhody
  • zaslúžená popularita
  • vynikajúca infraštruktúra
  • skvelé terény pre všetkých
  • napojenie na ľadovec Hintertux
Nevýhody
  • veľký záujem, možnosť front
  • vypredanosť atraktívnych termínov
  • miestami vyššie ceny kvôli prestíži
Užitočné informácie pre sezónu 2024 v češtine

Zjazdovky

70 km110 km20 km
Celková dĺžka: 200 km
Celk. prevýšenie: 1 920 m
Zasnežovaných: 75 %
Nočné lyžovanie: Áno
Free ride: Áno
Snowpark: Áno
Vhodné pre rodiny: Áno
Detský park: Áno
Sánkarská dráha: Áno

Lanovky

26
26
15
Najvyšší bod lanovky: 2 500 m n. m.
Najnižší bod lanovky: 580 m n. m.
Celková kapacita: 108 900 osôb / h

Lyžovanie Tirolsko

Tirolsko je srdcom rakúskych Álp. Najslávnejšie, najmodernejšie a najluxusnejšie strediská našich susedov sú doma práve v Tyrolsku. Lyžiarii z našej krajiny najčastejšie vyhľadávajú rezorty Kitzbühel / Kirchberg, Pitztal, Stubai a Zillertal. Medzi ďalšie slávne tyrolské raje zimných radovánok patrí Brixental, Hintertux, Sölden, Serfaus Fiss Ladis, St. Anton am Arlberg a Kals – Matrei.

Najobľúbenejšie lyžiarske strediská

Lyžovanie Rakúsko

Lyžiarsky raj tak blízko na dosah ruky. Rakúsko je kolíska alpského lyžovania. Počas Svetového pohára celý rakúsky národ uprene hľadí na zasnežené zjazdovky. Tie čakajú vo svojej kráse a precíznosti takisto na vás. Najobľúbenejšie strediská sú Dachstein West, Nassfeld / Hermagor, Kaprun / Zell am See a Dachstein / Schladming. Rakúsko je aj krajinou ľadovcov. Najvyhľadávanejšími sú Kaprun, Stubai, Pitztal a Dachstein.

Najobľúbenejšie lyžiarske regióny