Lyžovanie Stubai, Rakúsko

Najväčší rakúsky ľadovcový areál sa volá Stubai. Vysoká nadmorská výška zaručuje slušné snehové podmienky po celý rok. Na samotnom vrchole lanovej dráhy sa nachádza najvyššie položená reštaurácia v Rakúsku. Technickou špecialitou medzi tunajšími lanovkami je šesťsedačková lanovka Eisjoch, ktorá je ukotvená nielen v skale, ale sčasti priamo v ľadovci.

Lyžiarske stredisko Stubai

Stubai

Vitajte v najväčšom rakúskom ľadovcovom areály Stubai. Zimnú dovolenku si spestrite návštevou slávneho Innsbrucku, ktorý sa nachádza dole v údolí. Stubai je symbolom luxusu a prestíže na zjazdovkách i mimo nich. Najvyššia hora v okolí je Zuckerhütl s výškou 3 507 m n. m.

Z údolia až k ľadovcu

Celkom štyri strediská v čele so Stubaiským ľadovcom ponúkajú až 100 kilometrov zjazdových tratí všetkých kategórií. Ďalšie areály sa volajú Schlick 2000, Elfer Skigebiet a Serles / Mieders a sú zaujímavou alternatívou k luxusu na ľadovci a poteší nižšími cenami.

Slávnym zjazdom je okúzľujúci 10 kilometrov dlhý zostup Wilde Grub'n z ľadovca až ku spodnej stanici gondoly v neupravovanom snehu. Ďalšími lahôdkami sú carvingová trať či najvyššie položená reštaurácia v Rakúsku Jochdohle vo výške 3 150 m n. m.

Bežkárov poteší mnoho trás v údolí i 5 kilometrov dlhý okruh na ľadovci vo výške 2 600 m n. m. V okolí ľadovca Stubai na vás čakajú najlepšie služby, očarujúce výhľady na tirolské Alpy, romantika horských dedín a atmosféra luxusného lyžiarskeho regiónu s tradíciou.

Cesta do strediska

Na juh Tirolska vás čaká dlhšia cesta, ale v drvivej väčšine po diaľnici. Lyžiari zo Slovenska využijú dopravu po rakúskej diaľnici A1, ďalej nemeckých A8 a A93 a nakoniec rakúskych A12 a A13. Cesta z Bratislavy zaberie viac ako šesť hodín.

výhody
  • najzábavnejšie skiareál podľa ADAC
  • skvelé terény pre všetkých
  • slávny zjazd Wilde Grub'n
  • najvyššia ľadovcová časť areálu
nevýhody
  • vyššie ceny kvôli prestíži
  • značný záujem počas víkendov
  • nutnosť dochádzania v oblasti
Užitočné informácie pre sezónu 2024

Zjazdovky

40 km32 km26 km
Celková dĺžka: 98 km
Celk. prevýšenie: 2 250 m
Zasnežovaných: 85 %
Nočné lyžovanie: Nie
Free ride: Áno
Snowpark: Áno
Vhodné pre rodiny: Áno
Detský park: Áno
Sánkarská dráha: Nie

Lanovky

20
9
9
Najvyšší bod lanovky: 3 210 m n. m.
Najnižší bod lanovky: 960 m n. m.
Celková kapacita: 48 200 osôb / h

Lyžovanie Tirolsko

Tirolsko je srdcom rakúskych Álp. Najslávnejšie, najmodernejšie a najluxusnejšie strediská našich susedov sú doma práve v Tyrolsku. Lyžiarii z našej krajiny najčastejšie vyhľadávajú rezorty Kitzbühel / Kirchberg, Pitztal, Stubai a Zillertal. Medzi ďalšie slávne tyrolské raje zimných radovánok patrí Brixental, Hintertux, Sölden, Serfaus Fiss Ladis, St. Anton am Arlberg a Kals – Matrei.

Najobľúbenejšie lyžiarske strediská

Lyžovanie Rakúsko

Lyžiarsky raj tak blízko na dosah ruky. Rakúsko je kolíska alpského lyžovania. Počas Svetového pohára celý rakúsky národ uprene hľadí na zasnežené zjazdovky. Tie čakajú vo svojej kráse a precíznosti takisto na vás. Najobľúbenejšie strediská sú Dachstein West, Nassfeld / Hermagor, Kaprun / Zell am See a Dachstein / Schladming. Rakúsko je aj krajinou ľadovcov. Najvyhľadávanejšími sú Kaprun, Stubai, Pitztal a Dachstein.

Najobľúbenejšie lyžiarske regióny