Lyžovanie Stubai, Rakúsko

Najväčší rakúsky ľadovcový areál sa volá Stubai. Vysoká nadmorská výška zaručuje slušné snehové podmienky po celý rok. Na samotnom vrchole lanovej dráhy sa nachádza najvyššie položená reštaurácia v Rakúsku. Technickou špecialitou medzi tunajšími lanovkami je šesťsedačková lanovka Eisjoch, ktorá je ukotvená nielen v skale, ale sčasti priamo v ľadovci.

Zjazdovky

40 km32 km26 km
Celková dĺžka: 98 km
Celk. prevýšenie: 2 250 m
Zasnežovaných: 85 %
Nočné lyžovanie: Nie
Free ride: Áno
Snowpark: Áno
Vhodné pre rodiny: Áno
Detský park: Áno
Sánkarská dráha: Nie

Lanovky

20
9
9
Najvyšší bod lanovky: 3 210 m n. m.
Najnižší bod lanovky: 960 m n. m.
Celková kapacita: 48 200 osôb / h

Trasy autom

Trasy autom

Lyžovanie Tirolsko

Tirolsko je srdcom rakúskych Álp. Najslávnejšie, najmodernejšie a najluxusnejšie strediská našich susedov sú doma práve v Tyrolsku. Lyžiarii z našej krajiny najčastejšie vyhľadávajú rezorty Kitzbühel / Kirchberg, Pitztal, Stubai a Zillertal. Medzi ďalšie slávne tyrolské raje zimných radovánok patrí Brixental, Hintertux, Sölden, Serfaus Fiss Ladis, St. Anton am Arlberg a Kals – Matrei.

Najobľúbenejšie lyžiarske strediská

Lyžovanie Rakúsko

Lyžiarsky raj tak blízko na dosah ruky. Rakúsko je kolíska alpského lyžovania. Počas Svetového pohára celý rakúsky národ uprene hľadí na zasnežené zjazdovky. Tie čakajú vo svojej kráse a precíznosti takisto na vás. Najobľúbenejšie strediská sú Dachstein West, Nassfeld / Hermagor, Kaprun / Zell am See a Dachstein / Schladming. Rakúsko je aj krajinou ľadovcov. Najvyhľadávanejšími sú Kaprun, Stubai, Pitztal a Dachstein.

Najobľúbenejšie lyžiarske regióny