Lyžovanie Zillertal 3000 / Hintertux, Rakúsko

Ľadovcový hit Hintertux nadväzuje v najvyšších polohách na konci údolia riečky Tuxbach na rozsiahlu lyžiarsku oblasť Zillertal. Jedinečné miesto s vysokou istotou snehu po celý rok je najobľúbenejší ľadovcový areál Rakúska. Samotný Hintertux ponúka na 60 kilometrov zjazdoviek všetkých úrovní.

Hintertux

Najpopulárnejší ľadovec RakúskaHintertux čaká na konci údolia Zillertalu na celoročných záujemcov o lyžovačku. Na ľadovci sú ako doma lyžiarske reprezentačné tímy z mnohých krajín.

Najobľúbenejší ľadovec Rakúska

Celú veľkú lyžiarsku oblasť Zillertal 3000 / Hintertux tvoria tri prepojené areály Eggalm, Rastkogel a Penken a neprepojený Ahorn. Čerešničkou na torte je ľadovec Hintertux na konci údolia rieky Tuxbach, ktorý ponúka možnosť dostať sa do výšky až 3 250 m n. m.

Špecialitou ľadovca Hintertux je ľadový palác Eis Palast s obrovskými cencúľmi a ľadovými kryštálmi. Okolie ľadovca môžete spoznať aj pri túrach na snežniciach alebo na bežkách. K dispozícii sú terény s hlbokým snehom, alebo náročné zjazdovky s dunami.

Na bežkárov čaká v údolí slávna Luggi Gredler Loipe, 14 kilometrov bežeckých trás pre klasickú techniku Vorderlanersbach - Madseit a 14 kilometrov trás pre korčuľovanie v Juns / Madseit. Bežecké trasy sú udržiavané turistickou centrálou v Tuxu a ich využitie je bezplatné.

Cesta do strediska

Ak si vyberiete najobľúbenejší ľadovec Rakúska ako cieľ zimnej dovolenky, vydáte sa cez Viedeň, Linz a Salzburg. Z Bratislavy budete na cestách približne šesť hodín.

výhody
  • najobľúbenejší rakúsky ľadovec
  • cieľ mnohých reprezentácií
  • výborné služby oblasti Zillertal
nevýhody
  • veľký záujem o ľadovec
  • občas nepriaznivé počasie
  • obmedzená ponuka ubytovania
Užitočné informácie pre sezónu 2024 v češtine

Zjazdovky

14 km35 km11 km
Celková dĺžka: 60 km
Celk. prevýšenie: 1 750 m
Zasnežovaných: 40 %
Nočné lyžovanie: Nie
Free ride: Áno
Snowpark: Áno
Vhodné pre rodiny: Áno
Detský park: Áno
Sánkarská dráha: Áno

Lanovky

9
6
6
Najvyšší bod lanovky: 3 250 m n. m.
Najnižší bod lanovky: 1 500 m n. m.
Celková kapacita: 39 000 osôb / h

Lyžovanie Tirolsko

Tirolsko je srdcom rakúskych Álp. Najslávnejšie, najmodernejšie a najluxusnejšie strediská našich susedov sú doma práve v Tyrolsku. Lyžiarii z našej krajiny najčastejšie vyhľadávajú rezorty Kitzbühel / Kirchberg, Pitztal, Stubai a Zillertal. Medzi ďalšie slávne tyrolské raje zimných radovánok patrí Brixental, Hintertux, Sölden, Serfaus Fiss Ladis, St. Anton am Arlberg a Kals – Matrei.

Najobľúbenejšie lyžiarske strediská

Lyžovanie Rakúsko

Lyžiarsky raj tak blízko na dosah ruky. Rakúsko je kolíska alpského lyžovania. Počas Svetového pohára celý rakúsky národ uprene hľadí na zasnežené zjazdovky. Tie čakajú vo svojej kráse a precíznosti takisto na vás. Najobľúbenejšie strediská sú Dachstein West, Nassfeld / Hermagor, Kaprun / Zell am See a Dachstein / Schladming. Rakúsko je aj krajinou ľadovcov. Najvyhľadávanejšími sú Kaprun, Stubai, Pitztal a Dachstein.

Najobľúbenejšie lyžiarske regióny