Lyžovanie Pitztal, Rakúsko

Vôbec najmladší ľadovcový areál v Rakúsku sa volá Pitztal. Nachádza sa v Tirolsku a ponúka ideálne podmienky na lyžovanie. Ľadovec Pitztal leží pod druhou najvyššou horou Rakúska Wildspitze. Z obce Mittelberg na konci údolia stúpa v skale tunel koľajovej dráhy Pitzexpress k prestupnej stanici, kde sa pokračuje v stúpanie klasickou lanovkou. Obľúbené je slnenie na terase.

Lyžiarske stredisko Pitztal

Pitztal

Jedinečný ľadovcový areál Pitztal je opradený niekoľkými "naj". Ide o najmladšie stredisko Rakúska otvorené až v roku 1983. Leží v najvyššej nadmorskej výške zo všetkých areálov v Rakúsku na jednom z najvyššie položených ľadovcov a snehových čiapok.

Kde sezóna nepozná svoj koniec

Na lyžiarov čaká 39 kilometrov zjazdoviek s výbornou istotou snehu po väčšinu roka. Vychutnáte si očarujúce scenérie okolitých najvyšších vrcholov Tirolských Álp s druhou najvyššou horou Rakúska Wildspitze (3 774 m n. m.). Stredisko siaha do výšky 3 440 m n. m.

Pitztal je cieľom mnohých reprezentácií v alpskom lyžovaní. Snowboardisti zase ocenia veľký a často modernizovaný funpark s halfpipe a boardercrossom, kde sa schádza mnoho profesionálov. Samozrejmosťou sú detský park, hrčový svah a sánkarska dráha.

Milovníkov klasického lyžovania poteší celoročná stopa na ľadovci aj starostlivo upravované pretekárske bežecké trate v údolí. Technicky založených návštevníkov uchváti Pitzexpress, najrýchlejšia tunelová lanovka na svete, dĺžku 3 786 metrov a prevýšenie 1 120 metrov prekoná ani nie za 8 minút.

Cesta do strediska

Väčšina lyžiarov zo Slovenska využije dopravu po rakúskej diaľnici A1, ďalej nemeckých A8 a A93 a nakoniec rakúskej A12. Z Bratislavy budete pod ľadovcom za šesť a pol hodiny.

výhody
  • najvyššie položený ľadovec Rakúska
  • takmer celoročná prevádzka
  • cieľ mnohých reprezentácií
nevýhody
  • slabší zázemie pre zdatných lyžiarov
  • veľký záujem o stredisko
  • slabšia ponuka sprievodných služieb
Užitočné informácie pre sezónu 2024

Zjazdovky

13 km21 km5 km
Celková dĺžka: 39 km
Celk. prevýšenie: 1 765 m
Zasnežovaných: 30 %
Nočné lyžovanie: Áno
Free ride: Áno
Snowpark: Áno
Vhodné pre rodiny: Áno
Detský park: Áno
Sánkarská dráha: Nie

Lanovky

4
4
4
Najvyšší bod lanovky: 3 440 m n. m.
Najnižší bod lanovky: 1 675 m n. m.
Celková kapacita: 17 200 osôb / h

Lyžovanie Tirolsko

Tirolsko je srdcom rakúskych Álp. Najslávnejšie, najmodernejšie a najluxusnejšie strediská našich susedov sú doma práve v Tyrolsku. Lyžiarii z našej krajiny najčastejšie vyhľadávajú rezorty Kitzbühel / Kirchberg, Pitztal, Stubai a Zillertal. Medzi ďalšie slávne tyrolské raje zimných radovánok patrí Brixental, Hintertux, Sölden, Serfaus Fiss Ladis, St. Anton am Arlberg a Kals – Matrei.

Najobľúbenejšie lyžiarske strediská

Lyžovanie Rakúsko

Lyžiarsky raj tak blízko na dosah ruky. Rakúsko je kolíska alpského lyžovania. Počas Svetového pohára celý rakúsky národ uprene hľadí na zasnežené zjazdovky. Tie čakajú vo svojej kráse a precíznosti takisto na vás. Najobľúbenejšie strediská sú Dachstein West, Nassfeld / Hermagor, Kaprun / Zell am See a Dachstein / Schladming. Rakúsko je aj krajinou ľadovcov. Najvyhľadávanejšími sú Kaprun, Stubai, Pitztal a Dachstein.

Najobľúbenejšie lyžiarske regióny