Lyžovanie Pitztal, Rakúsko

Vôbec najmladší ľadovcový areál v Rakúsku sa volá Pitztal. Nachádza sa v Tirolsku a ponúka ideálne podmienky na lyžovanie. Ľadovec Pitztal leží pod druhou najvyššou horou Rakúska Wildspitze. Z obce Mittelberg na konci údolia stúpa v skale tunel koľajovej dráhy Pitzexpress k prestupnej stanici, kde sa pokračuje v stúpanie klasickou lanovkou. Obľúbené je slnenie na terase.

Zjazdovky

13 km21 km5 km
Celková dĺžka: 39 km
Celk. prevýšenie: 1 765 m
Zasnežovaných: 30 %
Nočné lyžovanie: Áno
Free ride: Áno
Snowpark: Áno
Vhodné pre rodiny: Áno
Detský park: Áno
Sánkarská dráha: Nie

Lanovky

4
4
4
Najvyšší bod lanovky: 3 440 m n. m.
Najnižší bod lanovky: 1 675 m n. m.
Celková kapacita: 17 200 osôb / h

Trasy autom

Trasy autom

Lyžovanie Tirolsko

Tirolsko je srdcom rakúskych Álp. Najslávnejšie, najmodernejšie a najluxusnejšie strediská našich susedov sú doma práve v Tyrolsku. Lyžiarii z našej krajiny najčastejšie vyhľadávajú rezorty Kitzbühel / Kirchberg, Pitztal, Stubai a Zillertal. Medzi ďalšie slávne tyrolské raje zimných radovánok patrí Brixental, Hintertux, Sölden, Serfaus Fiss Ladis, St. Anton am Arlberg a Kals – Matrei.

Najobľúbenejšie lyžiarske strediská

Lyžovanie Rakúsko

Lyžiarsky raj tak blízko na dosah ruky. Rakúsko je kolíska alpského lyžovania. Počas Svetového pohára celý rakúsky národ uprene hľadí na zasnežené zjazdovky. Tie čakajú vo svojej kráse a precíznosti takisto na vás. Najobľúbenejšie strediská sú Dachstein West, Nassfeld / Hermagor, Kaprun / Zell am See a Dachstein / Schladming. Rakúsko je aj krajinou ľadovcov. Najvyhľadávanejšími sú Kaprun, Stubai, Pitztal a Dachstein.

Najobľúbenejšie lyžiarske regióny